شمانیوز
کد خبر : 931293

با ادعای مدیر عامل پرسپولیس بازگشت گابریل کالدرون به پرسپولیس منتفی شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛   چندی پیش نوشتیم نیامدن کالدرون به سود چه بازیکنان  پرسپولیس است.این بار، اما بد ندیدیم گزارشی بنویسیم در خصوص بازیکنانی که نیامدن سرمربی آرژانتینی ممکن است به ضرر آن‌ها تمام شود.

۱- بوژیدار رادوشویچ؛ در زمان گابریل فیکس شد

بوژیدار رادوشویچ که سه سال پشت سر علیرضا بیرانوند به عنوان گلر ذخیره و شماره ۲ مانده بود توسط گابریل کالدرون فیکس شد. سنگربان کروات پرسپولیس در دوران کالدرون به جایگاهی رسید که هرگز در زمان مربیگری برانکو هموطنش هم آن را تجربه نکرده بود. او در ۶ بازی پرسپولیس فیکس بازی کرد و از قضا توانست کلین‌شیت هم کند. در صورتی که کالدرون به ایران برنگردد، هر مربی ایرانی جانشین او شود از علیرضا بیرانوند به عنوان گلر فیکس پرسپولیس استفاده خواهد کرد. اگر کالدرون به ایران برگردد حتی امکان دارد علیرضا بیرانوند لژیونر شده و ایران را ترک کند. جالب آنکه سه‌شنبه شب گذشته اولین کسی که خبر نیامدن کالدرون به ایران را استوری گذاشت مصطفی سلیمانی وکیل علیرضا بیرانوند بود!

۲- محمدحسین کنعانی‌زادگان؛ ثابت‌تر از سیدجلال و شجاع!

اگر قبل از شروع فصل جاری کسی به شما می‌گفت محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده را نیمکت‌نشین می‌کند باور نمی‌کردید. هرچند این مدافع ملی‌پوش دو هفته اول را روی نیمکت نشست، اما در ادامه ثابت‌تر از دو مدافع کارکشته پرسپولیس شد. یک هفته پیش از شروع لیگ نوزدهم خبری منتشر شد مبنی بر اینکه محمدحسین کنعانی‌زادگان با نظر گابریل کالدرون جذب نشده و در لیست مازاد سرمربی آرژانتینی است! بلافاصله کنعانی‌زادگان به این خبر واکنش نشان داد و با انتشار استوری در اینستاگرام خود نوشت: «کاش در خبرسازی خدا را در نظر می‌گرفتید. آقای کالدرون رودررو به من گفتند تو جزو بازیکنانی بودی که خودم شخصاً انتخاب کردم و از این انتخاب دفاع می‌کنم. به هر حال مربی تازه آمده و ترکیب‌های متفاوت را امتحان می‌کند و من هم مثل یک سرباز مطیع فرمانده کالدرون هستم. چه ترکیب، چه نیمکت، چه سکو. هرجا بگویند می‌روم و برای تیمم حاشیه نمی‌سازم. آنچه مهم است پرسپولیس بزرگ است که باید به قهرمانی چهارم برسد.» در ادامه، اما کنعانی‌زادگان به مدافع مورد علاقه کالدرون تبدیل شد. نیامدن سرمربی آرژانتینی از هر جهت که حساب کنید می‌تواند به ضرر این مدافع ملی‌پوش خوزستانی تمام شود، چون خلیل زاده و سیدجلال در پرسپولیس اسم و رسم‌دارتر هستند.

۳- محمد انصاری؛ مورد اعتمادتر از نادری ملی‌پوش

محمد انصاری در فصل جاری به مهره مورد اعتماد گابریل کالدرون تبدیل شده است. مدافع چپی که سرمربی آرژانتینی او را به محمد نادری ملی‌پوش ترجیح می‌دهد. این در حالی بود که نادری ذاتاً بازیکنی پا به توپ و تکنیکی است. او دو سال پیش به کورتریک بلژیک پیوست که خیلی به او بازی نرسید، اما نادری زمانی دیده شد که پیراهن پرسپولیس را پوشید. این بازیکن جوان در بازی هم عنصر جوانی‌اش را به خوبی نشان می‌دهد و خیلی‌ها معتقد بودند در مراسم بهترین‌های سال فوتبال ایران جایزه پدیده سال حق او بوده است. به واسطه همین درخشش محمد نادری به پیراهن تیم ملی بزرگسالان هم رسید. با این وجود گابریل کالدرون تصمیم گرفت محمد انصاری را در سمت چپ خط دفاعی خود بازی بدهد و نادری را در خط میانی به بازی بگیرد یا اینکه روی نیمکت بنشاند. ناگفته پیداست عدم بازگشت سرمربی آرژانتینی به ایران می‌تواند به ضرر محمد انصاری تمام شود. البته اخلاق و سبک بازی انصاری به گونه‌ای است که می‌تواند مربیان ایرانی را هم تحت تأثیر قرار دهد.

۴- مهدی شیری؛ با نمره متوسط تمدید شد

اواخر آذرماه گذشته مهدی شیری مدافع راست پرسپولیس قراردادش در پی توافق با محمدحسن انصاری‌فرد مدیر‌عامل باشگاه پرسپولیس را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد. او مدافع متوسطی بود که از نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم به پرسپولیس پیوست، اما هرگز نتوانست دوران موفق رامین رضاییان و صادق محرمی را در سمت راست خط دفاعی این تیم تکرار کند. با این وجود شیری با نظر مستقیم و مثبت گابریل کالدرون قراردادش را با پرسپولیس برای یک فصل دیگر تمدید کرد. این بازیکن تا پایان لیگ بیستم با پرسپولیس در حالی قرارداد دارد که با نظر کالدرون فیکس است، اما با حضور هر مربی دیگری ممکن است جایگاهش به خطر بیفتد. پرسپولیس در حال حاضر حسین ماهینی و سیامک نعمتی را دارد که می‌توانند در پست دفاع راست بازی کنند. دو بازیکنی که چندان مورد نظر کالدرون آرژانتینی نیستند!

۵- محسن ربیع‌خواه؛ پسر برانکو، پسر کالدرون شد!

در زمان حضور برانکو در پرسپولیس بازیکنان زیادی محبوب او بودند و لقب «پسر برانکو» نشان از محبوبیت بیش از حد آن‌ها نزد سرمربی تیم داشت. یکی از بازیکنانی که به این عنوان معروف بود و برعکس برانکو، هواداران خیلی دوستش نداشتند؛ محسن ربیع‌خواه بود. بازیکنی که حضور او در ترکیب اصلی پرسپولیس اعتراضات و انتقادات زیادی را به همراه داشت. پیش‌بینی می‌شد بعد از رفتن برانکو خیلی زود نام او به عنوان اولین نفر به لیست خروجی‌ها اضافه شود، اما او نه تنها در پرسپولیس ماندنی شد بلکه جایگاه ثابتی هم پیدا کرد. خیلی‌ها غیبت کمال کامیابی‌نیا به دلیل مصدومیت را دلیل فیکس شدن ربیع‌خواه در تیم کالدرون عنوان کردند در حالی که پس از بازگشت شماره ۱۱ هم باز پسر برانکو ثابت بازی کرد. ربیع‌خواه جزو بازیکنان خوش‌اخلاق و بی‌حاشیه‌ای است که خیلی هم ساده فوتبال بازی می‌کند. سبک بازی او مورد توجه مربیان خارجی قرار می‌گیرد، اما اینکه مربی ایرانی هم بازی او را بپسندد سؤالی است که جوابش نامعلوم است!

۶- وحید امیری؛ شاید نیمکت‌نشین شود

هر چند وحید امیری دیگر فوتبالیست خوش‌اخلاق پرسپولیس در دو دیدار آخر تیمش گل زد و خوش درخشید، اما ممکن است با جدایی کالدرون او هم نیمکت‌نشین شود. در شرایطی که انتظار می‌رفت امیری پس از بازگشت از ترکیه از انگیزه بالایی برخوردار باشد، او ابتدای فصل بازی‌های بحث‌برانگیزی انجام داد، اما کالدرون پای ملی‌پوش خود ایستاد. سرمربی آرژانتینی در شرایطی که امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده را هم در اختیار داشت ترجیح می‌داد از امیری در خط میانی و حمله خود استفاده کند. نیامدن کالدرون می‌تواند به ضرر این فوتبالیست تکنیکی لرستانی هم تمام شود. شاید با حضور مربی جدید وحید امیری هم نیمکت‌نشینی را در پرسپولیس تجربه کند!

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه