شمانیوز
کد خبر : 932526

ماجرای تصمیم کمیته مسابقات AFC درباره محرومیت تیمهای ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا چیست؟

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛ با اینکه هنوز تصمیم نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره محرومیت تیمهای ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان مشخص نشده، روایات متفاوتی از پشت پرده تلاشها برای گرفتن میزبانی از ایران مطرح شده است. 

حتما در جریان هستید که تصمیم ابتدایی مبنی بر محرومیت تیمهای ایرانی از میزبانی، در کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده. کمیته‌ای که یک ویتنامی ریاست آن را به عهده دارد و عراق، استرالیا، بنگلادش، کامبوج، چین، هند، اندونزی، ژاپن، اردن، کره جنوبی، مالزی، نپال، قطر، عربستان، سوریه، تاجیکستان، امارات و ازبکستان در آن نماینده دارند. نکته مهم اینکه ایران نماینده ای در این کمیته ندارد.

حالا قرار است مصوبه این کمیته، در کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به شور گذاشته شود تا در صورت تائید اعضا، این تصمیم، قطعی و اجرایی شود. جالب اینکه برخی از کشورهایی که در کمیته مسابقات نماینده دارند، در این کمیته هم حق رای دارند و به همین دلیل هیچ بعید نیست که تصمیم گرفته شده توسط کمیته مسابقات، در کمیته اجرایی هم تائید شده و نمایندگان ایران نتوانند در خانه از حریفانشان میزبانی کنند.

61

چند نکته:

1-  با توجه به اینکه نایب رئیس کمیته مسابقات AFC یک فرد عراقی است، اصلا بعید نیست همانطور که بحرینی‌ها به دنبال فرار از سفر به تهران برای بازی برگشت مقابل تیم ملی هستند، عراق هم چنین هدفی داشته باشد و هر طور شده از سفر به ایران سرباز بزند چون هم عراق هم بحرین به خوبی می‌دانند که برای بازی برگشت مقابل تیم ملی، ورزشگاه آزادی برای آنها حکم جهنم را خواهد داشت و اصلا علاقه‌ای به بازی جلوی طرفداران تیم ملی نخواهند داشت.

2-  به گفته عزیزالله محمدی رئیس اسبق سازمان لیگ، این سوال وجود دارد که مهدی تاج به عنوان نایب رئیس بخش آسیای مرکزی AFC، از چه زمانی در جریان مصوبه کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده است؟ محمدی به این نکته هم اشاره کرده که مشکلات فوتبال ایران در طول یکسال اخیر- از اتفاقات فینال جام حذفی گرفته تا تاخیر در زمان شروع لیگ و برگزاری جام شهدا بدون حضور تماشاگران – اتفاقاتی نبوده که خبرش به گوش AFC نرسد و این موارد هم در تصمیم کمیته مسابقات بی تاثیر نبوده است. محمدی در ادامه صحبتهایش روی این نکته مانور کرده که این تصمیمات می‌تواند مقدمه ای برای گرفتن میزبانی مرحله انتخابی جام جهانی از ایران باشد.

3-  مهمترین سوال این است که کمیته مسابقات AFC به چه دلیل مخالف میزبانی ایران در لیگ قهرمانان است؟ هر چند که گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره این موضوع صورت گرفته اما خب تا قطعی شدن ماجرا بهتر است درباره دلایل تصمیم AFC چیزی ننوشت.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه