شمانیوز
کد خبر : 932898

سرمربی نساجی در خصوص شرایط تیمش و همچنین مسائل روز فوتبال صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛ محمدرضا مهاجری، سرمربی نساجی در خصوص شرایط تیمش و تغییرات نیم فصل صحبت کرد. او عقیده دارد نباید از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دهیم و همچنین دایی را گزینه مناسب نیمکت تیم ملی می‌داند.

  اردوی بندرعباس چطور بود؟

عالی بود و خدا را شکر تمرینات خوبی داشتیم. البته نفرات جدید دیر اضافه شدند اما در کل اردوی خوبی بود.

 در نقل و انتقالات نفرات خیلی خوبی مثل حسین ماهینی و روح‌الله باقری جذب کردید.

ما همیشه یار خوب می‌گیریم. خدا را شکر هم ماهینی و هم باقری شرایط خوبی دارند و مثل بقیه بچه‌های تیم‌مان انگیزه زیادی دارند.

 ظاهراً قرار بود یک دروازه‌بان هم جذب کنید.

بله، از آنجا که نیما میرزاد آسیب دیده، به دنبال جذب یک گلر جوان هستیم.

 بحث حسن جعفری و میلاد سرلک به کجا کشید؟ حق با شهرخودرو است یا شاهین؟

من در جریان این قضایا نیستم و باشگاه پیگیر است اما در این بحث نباید شهرخودرو را قاطی کرد. همانطور که آقای امیری هم گفت، بحث دفاع از حق باشگاه نساجی است و بحثی با شهرخودرو نداریم.

 ظاهراً شهرخودرو برای جانشینی یحیی گل‌محمدی با شما هم مذاکره کرده.

دیگر باید از این مسأله گذشت و بهتر است به آن ورود نکنیم.

 البته بحث آسیایی بودن شهرخودرو هم الان به خاطر اتفاقات پیش آمده، مشخص نیست. چه نظری در مورد تصمیم جدید AFC دارید؟

به نظر من شرکت نکردن، راهکار درستی نیست. ما باید برویم از حق‌مان با قدرت دفاع کنیم. باشگاه‌ها قدرت اجرایی ندارند و فدراسیون و وزارت ورزش باید با قدرت پیگیر مسأله شوند. مشابه چنین اتفاقی در مورد سقوط هواپیما قبلاً در اواکراین هم پیش آمد. هواپیمای هلندی در اوکراین به اشتباه توسط روسیه زده شد و سقوط کرد. آیا آن زمان یوفا، اوکراین را محروم کرد؟ نه. پس این شکل درستی نیست که چنین اتفاقی در آسیا بیفتد. فیفا و AFC قرار است با دخالت سیاست در ورزش مبارزه کنند و فوتبال دولت‌هایی که چنین کاری می‌کنند را به حالت تعلیق درآورند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه برعکس شده. این اتفاق خوب نیست و متأسفانه نشان از یک ظلم زیاد به باشگاه‌های ما دارد که انگیزه را از بین می‌برد. الان همه باشگاه‌ها تلاش می‌کنیم که برویم آسیا و در آنجا یک فضای بزرگ‌تر تجربه کنیم. در کنار آن البته سود مالی هم برای باشگاه‌ها دارد اما الان همان فضا هم دارد از ما گرفته می‌شود.

 این روزها بحث سرمربی تیم ملی هم همه را اذیت می‌کند. با توجه به اینکه برانکو با عمان قرارداد بست، حالا گزینه‌ها محدود به علی دایی و امیر قلعه‌نویی شده. فکر می‌کنید کدام مربی گزینه بهتری برای تیم ملی است؟

این بلا‌تکلیفی واقعاً خوب نیست و اینکه گزینه‌ها محدود شده، مثل این می‌ماند که بروید بازار خرید کنید و چون جنس موردنظر را قبلاً برداشتند، شما مجبور شوید جنس دیگری بخرید. این مسأله به نظرم توهین به مربیان ایرانی است. یعنی الان که برانکو با عمان بسته و گزینه‌های خارجی دیگر هم به هر دلیلی نشد، به سراغ گزینه‌های ایرانی می‌روند. این کارها، ارزش مربیان داخلی را پایین می‌آورد. چرا همان زمان که بحث مربی تیم ملی بود، نام مربیان ایرانی کنار مربیان خارجی نمی‌آمد؟ آقای دایی و آقای قلعه‌نویی جزو مربیان ارزشمند و خیلی خوب ایران هستند که پتانسیل بالایی هم دارند که باید قدر آنها را بیشتر بدانند.

 با توجه به شرایط تیم ملی فکر می‌کنید کدام گزینه بهتر است؟

هر 2 مربی شایسته هستند. قلعه‌نویی پرافتخارترین مربی ایران است و علی دایی اسطوره و نخبه فوتبال کشورمان. من فکر می‌کنم به خاطر اینکه سپاهان روی قلعه‌نویی برای قهرمانی تیمش، سرمایه‌گذاری و حساب کرده با جدایی‌اش موافقت نخواهد کرد. به همین دلیل دایی که تیم ندارد، بهترین گزینه است و می‌تواند به تیم ملی کمک کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه