شمانیوز
کد خبر : 934025

استقلال امشب با همان ترکیب برنده در فتح الکویت در شهر دبی به مصاف میزبان پرستاره قطری می رود.

به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  در فاصله سه روز از بازی به یادماندنی مقابل الکویت در مکتوم بن راشد دبی و صعود به پلی آف نهایی ACL2020 استقلال امشب از ساعت 18:45 در شرایطی مقابل الریان مهم ترین در عین حال سرنوشت سازترین دوئل خود را برگزار می کند که سرمربی این تیم تصمیمی برای دست زدن به ترکیب تیم برنده ندارد.

فرهاد مجیدی که این استقلال را یکی از بهترین تیم های دهه های گذشته این باشگاه می داند با احترام به میراثی که آندره آ استراماچونی به جا گذاشت بنا دارد با وجود زمان اندک برای استراحت و ریکاوری با همان ترکیب بازی با الکویت شاگردانش را به مصاف الریان بفرستد با این تفاوت که این بار برنامه های ویژه ای برای ساختار تدافعی خود برای مهار مثلث ویرانگر میزبان قطری تدارک دیده است.

سیدحسین حسینی مرد اول چارچوب دروازه استقلال است. گلری که در دبی در کنار گلزنان این تیم شاخص ترین چهره آبی ها در بسته نگه داشتن دروازه بود و سوپرسیوهای او در هر دو نیمه نقش پررنگی در برتری استقلال و صعود به بازی امشب ایفا کرد تا همه نگاه ها در دوحه به او دوخته شود.

مثلث تدافعی استقلال بار دیگر با ترکیب چشمی- دانشگر و طاهرخانی جوان تشکیل خواهد شد. این مثلث با وجود تمام ضعف هایی که مقابل الکویت داشت امشب باید با نمایشی متفاوت از بازی قبل مانعی بزرگ برای گلزنان الریان باشد که در این بین نقش روزبه به عنوان چهره باتجربه تر می تواند متفاوت از دو نفر دیگر باشد.

وریا بک راست استقلال است تا کاپیتان بعد از نمایش های خوب خود و گلزنی آن هم به شکلی زیبا و دیدنی مقابل الکویت این بار در دوحه نیز به دنبال تکرار همین نمایش باشد. اما در پست بک چپ هم میلیچ این شانس را دارد از ابتدا به میدان برود هم میلاد زکی پور که به دلیل آسیب جزئی در مقابل الکویت تعویض شد.

در مرکز زمین مثلث علی کریمی- مسعود ریگی و آرش رضاوند حضور خواهند داشت به خصوص که فرشید اسماعیلی هم با وجود حضور در تمرینات و سفر به دوحه هنوز مجوز بازگشت به ترکیب اصلی از سوی کادر پزشکی را دریافت نکرده است.

زوج ویرانگر استقلال در خط حمله نیز شیخ دیاباته بلندقامت و گلزن در کنار مهدی قائدی ریزنقش و تکنیکی خواهد بود. دو بازیکن با شرح وظایف متفاوت اما مکمل های فوق العاده که استقلال این روزها با داشتن آنها می تواند برای هر رقیبی ترسناک جلوه کند.

به این ترتیب ترکیب احتمالی استقلال آن هم با چیدمان 2-5-3 مقابل الریان به این ترتیب خواهد بود؛

"سیدحسین حسینی؛ روزبه چشمی، محمد دانشگر، شاهین طاهرخانی؛ وریا غفوری ، میلاد زکی پور، علی کریمی، مسعود ریگی، آرش رضاوند؛ مهدی قائدی و شیخ دیاباته".

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه