شمانیوز
کد خبر : 934027

پنج سال درخشش در پورتو سرانجام با انتقال قرضی به لیگ ستارگان به پایان رسید تا ستاره الجزایری به مرد اول خط حمله الریانی ها تبدیل شود.

به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  بعد از سال ها رقابت نزدیک دو ستاره مراکشی و الجزایری برای رسیدن به آقای گلی لیگ ستارگان این بار اما اما بغداد بونجاح بعد از کوچ یوسف العربی مراکشی از الدحیل به المپیاکوس یونان رقیب دیگری را مقابل خود می دید که بهتر از العربی او را می شناخت. هموطنی از الجزایر که سال ها در فوتبال اروپا و پرتغال می درخشید اما در 29 سالگی پیشنهاد وسوسه کننده ای از لیگ ستارگان دریافت کرد.

یاسین براهیمی متولد شهر پاریس فرانسه از خانواده ای دو میلیتی که باعث شد از سال 2013 پیشنهاد الجزایر را برای بازی در رده ملی قبول کند تا زوج بغداد بونجاح در تیم ملی شود. او که در تابستان بعد از پنج سال حضور در پورتو و ثبت بیش از 134 بازی با پیراهن این باشگاه معروف راهی حاشیه خلیج فارس شد تا برای الریان توپ بزند حالا به عنوان گلزن اول این تیم و مدعی آقای گل لیگ ستارگان به مرد اول قطری ها در پلی آف مرگ و زندگی امشب با استقلال ایران تبدیل شده است.

براهیمی الجزایری در حالی زهردارترین چهره الریان قلمداد می شود که با دو رقمی کردن گل های خود در این فصل نه تنها آمار جالبی از خود خلق کرده است بلکه در آخرین بازی الریان مقابل الغرافه که با شکست 4-2 این تیم همراه بود بار دیگر با دایوهای خود در محوطه جریمه در پی فریب دادن داور و گرفتن پنالتی برای تیمش جنجال های زیادی خلق کرد. یاسین که در طول فصل به خاطر گرفتن پنالتی های پرشمار مورد توجه رسانه ها قرار گرفت این بار اما نتوانست داور را قانع به سوت زدن کند آن هم در شرایطی که برخلاف بسیاری از صحنه های قبلی به نظر می رسید این بار واقعا حق با اوست و دفاع الغرافه با زیرکی او را سرنگون کرده است.

به هر ترتیب مدافعان استقلال امشب باید حسابی مراقب این ستاره الجزایری باشند، مردی که در این فصل کم جنجال به راه نیانداخته اما همه این حواشی زیر سایه زیرکی و گلزنی های متوالی او قرار گرفته است. استقلالی ها امشب باید حسابی مراقب براهیمی و حرکات تکنیکی او درون محوطه جریمه باشند تا اسیر دایوها و پنالتی گرفتن های ستاره الجزایری نشوند، موضوعی که در جدال الریان با العربی در یکی از دربی های شهر دوحه حسابی پورعلی گنجی و هم تیمی هایش را به دردسر انداخت و باعث شد تا سرمربی ایسلندی العربی در پایان بازی به قصد کتک کاری با یاسین براهیمی وارد مستطیل سبز شود و جنجال های پرشماری رقم بزند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه