شمانیوز
کد خبر : 934713

آیا وزیر ورزش برای انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام خواهد کرد؟

به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛  در چند روز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد که مسعود سلطانی فر، می خواهد برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام کند تا رئیس این فدراسیون شود.

البته این خبر هنوز تایید یا تکذیب نشده است اما همه می دانند که سلطانی فر چقدر به فوتبال علاقه مند است و دخالت در این حوزه را دوست دارد. در هر حال یک خبرنگار ساکن مشهد که فوتبال حوزه استان خراسان رضوی را پوشش می دهد در توییتی خبر از حضور سلطانی فر در انتخابات فدراسیون فوتبال داده و البته فکر کرده که وزیر ورزش و جوانان می تواند هم وزیر ورزش باشد و هم رئیس فدراسیون فوتبال. 

اما سلطانی فر به این سادگی نمی تواند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند. او باید از وزارت ورزش و جوانان استعفا کند بتواند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند. طبق قوانین فیفا، افرادی که قصد حضور در انتخابات فدراسیون را دارند، نباید هیچ شغل دولتی داشته باشند و طبیعتا وزیر ورزش نمی‌تواند همزمان رئیس فدراسیون هم باشد و همانطور که گفته شد اگر قصد شرکت در انتخابات را داشته باشد، باید از سمت خود در وزارت ورزش استعفا دهد. مطمئنا سلطانی فر، این کار را نخواهد کرد و در وزارت ورزش و جوانان می ماند.

این موضوع پیش از این هم در انتخابات فدراسیون فوتبال سابقه داشته و محمد علی‌آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی در دولت اول احمدی نژاد، قصد ثبت نام در انتخابات فدراسیون فوتبال را داشت که محسن صفایی فراهانی رئیس کمیته انتقالی با گوشزد کردن قانون اجازه این کار را به او نداد و علی آبادی که آن زمان معاون رئیس جمهور هم محسوب می شد از سمتش در سازمان تربیت بدنی استعفا نداد و علی کفاشیان را برای حضور در انتخابات جلو فرستاد که در نهایت کفاشیان در رقابت با شاهرخ شهنازی، رای آورد و هشت سال و نیم رئیس فدراسیون فوتبال شد.

کفاشیان در دوران حضور علی آبادی در سازمان تربیت بدنی، مطیع فرامین او بود و هر چه علی آبادی می گفت گوش می کرد و انجام می داد. البته بودجه خوبی هم در دوران علی آبادی به فدراسیون فوتبال داده شد. محمود احمدی نژاد برای آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران جهت شرکت در رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، دستور کمک 45 میلیارد تومانی به فدراسیون فوتبال داده بود. در نهایت تیم ملی فوتبال ایران با علی دایی و افشین قطبی، نتوانست به مرحله پلی آف جام جهانی صعود کند، چه برسد به خود جام جهانی!

محمد دادگان رئیس برکنار شده فدراسیون فوتبال، که برکناری اش توسط علی آبادی در جام جهانی 2006 آلمان، باعث تعلیق فوتبال ایران شده بود در همه این سالها مصاحبه می کرد و کاندیداتوری علی آبادی در انتخابات فدراسیون فوتبال را با این جمله معروف توصیف می کرد: «من نمی دانم اینها چطور فکر می کنند، تو خودت رئیس سازمانی، معاون رییس جمهوری، 100 هستی، مگر این فوتبال چی دارد که می خواهی 10 بشی؟ رئیس سازمان تربیت بدنی کجا؟ رئیس یک فدراسیون کجا؟»

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه