شمانیوز
کد خبر : 936280

انتخابات فدراسیون فوتبال تبدیل به یک معادله پیچیده شده است.

به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛  شهاب‌الدین عزیزی‌خادم با انصراف از ثبت نام برای پست ریاست فدراسیون، باعث شد صندلی سابق مهدی تاج در فدراسیون مشتریان زیادی پیدا کند. عزیزی‌خادم که طرحی به نام اجماع ملی برای نجات فوتبالی داشت، حداقل روی کاغذ می‌توانست صاحب آرای زیادی شود به خصوص اگر وزارت ورزش هم از او حمایت می‌کرد تا او به عنوان کاندیدای مورد حمایت دولت و همچنین هیاتهای فوتبال و مدیران باشگاهها و اعضای مجمع در انتخابات شرکت کند منتهی مشاوران وزیر ورزش به او توصیه کردند تا محمدحسین قریب را برای حضور در انتخابات فدراسیون راهی ساختمان خیابان شیخ بهایی شمالی کند.

این مشاوره غلط باعث شد تا انتخابات وارد فاز تقابل و جنگ بر سر صندلی ریاست شود.

حالا قریب مدیری است که کار راحتی برای پیروزی در انتخابات ندارد چون جدا از حبیب کاشانی که برای پست ریاست ثبت نام کرده و مورد حمایت مهدی تاج است به احتمال بسیار زیاد تا قبل از ساعت ۱۶:۳۰ امروز، دیگر کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال یعنی دکتر رضا جلالی، مهدی محمد نبی و حیدر بهاروند و محمد رضا کلایی شهردار شهر مشهد و هراتیان رییس هیات فوتبال استان اصفهان،  صوفی رییس هیات فوتبال استان همدان، در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام خواهند کرد. افرادی که امیدوار به شکست دادن قریب در انتخابات هستند و روی عدم توصیه پذیری اعضای مجمع فدراسیون فوتبال، حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

تغییر در تیم قریب

پیش از این و زمانی که عزیزی‌خادم انصراف نداده بود، حیدر بهاروند در تیم او قرار داشت تا اینگون شانس پیروزی عزیزی‌خادم در فدراسیون بالا برود اما حالا نام او در فهرست نواب قریب قرار گرفته منتهی خبری از سرپرست فدراسیون در عکس یادگاری قریب و نوابش جلوی خبرنگاران نبود تا این بحث مطرح شود که خود بهاورند هم قصد دارد برای پست ریاست فدراسیون کاندید شود.

از طرف دیگر، طبق شنیده‌های خبرنگار فوتبالی، پیش از این قرار بود محمود اسلامیان نایب رئیس اول پیشنهادی حسین قریب باشد اما قنبرزاده در شرایطی جای او را در تیم قریب گرفته که گویا همکاری او با علی‌نژاد معاون وزیر ورزش در وزارت نفت در این تغییر و تحول بی تاثیر نبوده و حالا اسلامیان وارد تیم بهاروند شده و احتمالا نایب رئیس اول پیشنهادی او به مجمع خواهد بود.

معمای نبی

دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال و عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال نگرفته. گفته می‌شد که او قرار است یکی از اعضای تیم قریب باشد منتهی این نظریه هم وجود دارد که او به عنوان کاندیدای مستقل در انتخابات ثبت نام خواهد کرد و اگر این اتفاق نیفتاد، شاید منتظر انتخابات بماند تا شاید برنده انتخابات او را به عنوان دبیرکل جدید فدراسیون انتخاب کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه