شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

بارش برف در گیلان به یک متر رسید

رشت- بارش برف در مناطق کوهستانی استان گیلان که از شب گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد و ارتفاع برف در این مناطق به یک متر رسیده است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 

سخنگوی سپاه: سردار سلیمانی در ماجرای حوادث سال های ۷۸ و ۸۸ مسئولیتی نداشت

سردار شریف، سخنگوی سپاه گفت: محتوای توییت منتشر شده صحت ندارد و حاج قاسم مسئولیت و حضوری در قرارگاه ثارالله نداشته است. در پی انتشار توییتی مبنی بر نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ماجرای حوادث ۷۸ و ۸۸ و حضور در قرارگاه ثارالله، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با رد این مطلب، گفت: سردار سرافراز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ماجرای فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ مسئولیتی نداشت و ماموریت اصلی آن شهید گرانقدر در حوزه برون مرزی و نیروی قدس سپاه و کمک به جبهه مقاومت و مقابله با توطئه‌های دشمن و تروریسم تکفیری علیه ملت‌های منطقه بوده است. سردار شریف با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی در ماجرای مورد اشاره نیز هیچ مسئولیت و حضوری در قرارگاه ثارالله نداشته‌اند، تاکید کرد: محتوای توییت منتشر شده صحت ندارد.

 

divider1

عصبانیت شدید هادی حجازی فر و تهدید به در گیری فیزیکی + فیلم

ویدیو صحبت‌های جالب هادی حجازی فر درباره همکاری اش با جواد عزتی در فیلم «آتابای»+ عصبانیت هادی حجازی فر در پاسخ به اعتراض یک خبرنگار به زبان ترکی فیلم: نگاه شما فاشیستی است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

میزان تخلفات دوره پیشین مدیریت شهری از پرونده املاک نجومی بیشتر است

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران درباره تخلفات ذکر شده در نامه محرمانه ارسالی شورای شهر به شورای نگهبان گفت: میزان تخلفات در این نامه بیشتر از تخلفات پرونده املاک نجومی است و براساس مستندات سازمان بازرسی کل کشور است.ناهید خداکرمی درباره تخلفات اشاره شده در نامه ارسالی به شورای نگهبان گفت: بخشى از اطلاعات محرمانه است و وظیفه رسانه‌هاست که آن را پیگیرى کنند،  در همین حد بگویم که میزان تخلفات در این نامه بیشتر از تخلفات پرونده املاک نجومی است. نامه‌ای که از طرف شورای شهر به شورای نگهبان ارسال شده، براساس مستندات سازمان بازرسی کل کشور است و وظیفه شورای نگهبان است که مستندات را مورد بررسی و راستى آزمایى قرار دهد.مدیر هر مجموعه مسئول تمام اتفاقات آن مجموعه است. نمی‌شود که من مدیر باشم و قائم مقام و یا معاونان خلاف کنند و بگوییم مدیر مبرا است، چرا که مسئولیت اول متوجه مدیر مجموعه است.

divider1

​فعالیت کنسولگری ایران در نجف پس از ۲ ماه وقفه

فعالیت کنسولگری ایران در نجف پس از دو ماه وقفه و همزمان با ایام الله دهه فجر از سرگرفته شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

احمدی نژادی ها با لیست «ائتلاف مردم» آمدند

احمدی نژادی ها با لیست «ائتلاف مردم» آمدندجمعی از وزرا، معاونین رئیس جمهور و معاونین وزرای دولتهای نهم و دهم و برخی شخصیت‌های سیاسی و نخبگان جوان در بیانیه‌ای از ارائه لیست انتخاباتی با نام "ائتلاف مردم" خبر دادند. در بخشی از این بیانیه آمده است: به استحضار می‌رساند، در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران خدمتگزار شما در دولتهای نهم و دهم برآن شدند که تجارب موفق خود را این‌بار در مجلس شورای اسلامی در خدمت به کشور و انقلاب به کار گرفته و با شکستن حلقه بسته مدیریتی از طریق تشکیل یک مجلس مردمی، پویا، کارآمد، فساد ستیز و عدالت‌خواه، آن را در جایگاه واقعی خود قرار دهند. به‌گونه‌ای که مجلس در راس امور کشور قرار گرفته و اراده ملت بر تمامی شئون اداره کشور حاکم گردد. با تحقق این مهم می‌توان اقدامات اساسی در زمینه رفع فقر و محرومیت، کاهش فاصله طبقاتی، مبارزه همه جانبه با فساد، توسعه همه‌جانبه عدالت، رونق اقتصادی، رفع بیکاری، کاهش تورم، تقویت قدرت خرید مردم، افزایش نشاط و رفاه عمومی جامعه صورت داد.

divider1

گفت‌وگو با سام قریبیان درباره علت خداحافظی پدرش از سینما + جزئیات

سام قریبیان طی گفت‌وگویی درباره دلایل خداحافظی پدرش از سینما توضیحاتی ارائه داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

مردم انقلاب نکردند که حرف خوب بشنوند

عماد افروغ جامعه شناس: بعد از انقلاب شرایط به گونه‌ای رقم خورد که برخی خود را می‌فروشند و این مربوط به یک قشر خاص نمی‌شود و لایه‌هایی از طبقات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی ما را درگیر کرده است. ما انقلاب کردیم تا رابطه قدرت- ثروت چنانکه در ساختار قبل از انقلاب وجود داشت از بین برود اما متأسفانه به رابطه قدرت ـ منزلت نیز تسری یافت. مردم انقلاب نکردند که حرف خوب بشنوند؛ مردم انقلاب کردند که عمل خوب ببینند. شاید بتوان یکی از دلایل بی‌توجهی به عمل را به ایدئولوژیک بودن‌ نظام ربط داد؛ چراکه طی آن، عده‌ای با تظاهر صرف به ایدئولوژی به نان و نوایی می‌رسند. این در حالی است که باید میزان موفقیت‌ و توفیق‌شان درعمل، محک ارزیابی باشد نه صرف حرف و مدعا./ایران.

divider1

محسن هاشمی:

ماجرای برکناری شهردار منطقه ۹ چه بود؟

محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران و از چهره های اصلی حزب کارگزاران اعلام کرد احزاب اصلاح‌طلب در انتخابات لیست ائتلافی خواهند داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

چرا دادکان ثبت نام نکرد؟

محمد دادکان یکی از گزینه هایی بود که احتمال می رفت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شرکت کند اما این اتفاق در نهایت صورت نگرفت. او متولد ۱۵ آبان سال ۳۳ است و ۱۵ آبان امسال ۶۴ سالگی خود را پشت سر گذاشته و وارد ۶۵ سالگی شده است. ورود به انتخابات تا سن ۶۵ سالگی مجاز است. بنابراین از نظر قانونی محمد دادکان نمی توانست وارد عرصه انتخابات شود./ورزش سه

divider1

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الشرطه عراق

تیم فوتبال استقلال در حالی برای دیدار با الشرطه عراق آماده می‌شود که همچنان ۴ بازیکن امکان حضور در بازیهای این تیم را ندارند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

دریافتی یارانه‌بگیران ۵ میلیون تومان شد

حدود ۱۰ سال از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گذشت و دولت‌ها ۱۰۸ مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز کرده‌اند، این نشان می دهد که طی این دوران حدود چهار میلیون و ۹۱۴ هزار تومان برای هر نفر پرداخت شده است. طی این سال‌ها سبد یارانه‌بگیران گرچه کم و زیاد شده اما همواره عمده جمعیت ایران در آن قرار داشتند؛ به طوری که اکنون حدود ۷۸ میلیون نفر در هر ماه خواستار دریافت یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هستند که در بین آنها از افراد نیازمند تا پردرآمد و کسانی که احتیاجی به دریافت این مبلغ ندارند حضور دارد.

divider1

تاکتیک پرسپولیس برای بازی با الدحیل لو رفت!

پیشکسوت پرسپولیس گفت:‌ پرسپولیس در بازی با الدحیل قطر باید به روش کی‌روش مقابل حریف قدرتمندش بازی کند.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

divider1

 

 

رویارویی علنی جبهه پایداری با شورای ائتلاف در انتخابات دوم اسفند

غلامعلی حدادعادل بالاخره تعارفات و مصلحت را کنار گذاشت، دست به قلم شد و حجت را بر یاران و فرزندان سیاسی آیت الله مصباح تمام کرد و عملا به پایداری ها گفت شورای ائتلاف حاضر نیست اینبار تن به سهم خواهی و سهم دهی بدهد. هفته پیش بود که شورای ائتلاف بالاخره بعد از ماه ها رایزنی و جلسه در قالب سازوکار پایین به بالایی که برای انتخاب کاندیداها مشخص کرده بود، به لیست ۹۰ نفره رسید. به فاصله کوتاه از انتشار این لیست جبهه پایداری هم لیست ۶۰ نفره ای را منتشر کرد که در ۲۵ مورد با لیست ۹۰ نفره اشتراک داشت. لیستی که سهم خواهی پایداری ها از ائتلاف را عیان تر کرد و نامه حداد عادل به آقاتهرانی به وضوح این سهم خواهی را آشکار کرده است. اما آن سوی قصه این اختلاف فرزندان سیاسی آیت الله مصباح هستند که مدعی هستند با وجود آنکه در جلسات شورای ائتلاف حضور نداشته اما هم وحدت گرا هستند هم مدل وحدت را طراحی کرده اند. مدلی که نتیجه آن همان لیست ۶۰ نفره است که در ۲۵ مورد اشتراکاتی با لیست ۹۰ نفره دارد و مدعی هستند حاضرند این اشتراکات را بالاتر هم ببرند، همان ادعایی که بنا به گفته حدادعادل نه در مسیر وحدت که اتفاقا در جهت تحمیل لیست و بستن دست شورای ائتلاف است.

 

divider1

فتح‌الله‌زاده: خداحافظ استقلال!

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: من 20 سال پیش گفتم این انتخابات، انتصابات است، اگر انتخاب واقعی بود دایی و دادکان هم می‌آمدند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

کارگزاران لیست مستقل انتخاباتی می‌دهد

حسین مرعشی، با اشاره به اینکه حزب کارگزاران برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، لیست ۲۰ نفره بدون ائتلاف با هیچ حزب دیگری ارائه خواهد کرد، گفت: البته تا روز ۲۲ بهمن منتظر تاییدصلاحیت‌های احتمالی هستیم و در روز چهارشنبه این لیست را منتشر کرده و از مردم واصلاح‌طلبان دعوت می‌کنیم به این لیست رای بدهند. داریوش قنبری، عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری نیز گفت: شورای عالی سیاستگذاری پس از آنکه تصمیم گرفت در تهران فهرستی منتشر نکند به احزاب اجازه داد که مستقلاً وارد انتخابات شوند./ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه