شمانیوز
کد خبر : 909151

در این گزارش دلایل نیمکت‌نشینی هر یک از سه مدافع درجه یک پرسپولیس پیش‌بینی شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از نود، یکی از شیرین‌ترین دردسرهای کالدرون برای فصل جدید، ترافیک دفاع مرکزی در این تیم است. پرسپولیس با حفظ جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده سراغ کنعانی‌زادگان رفت و این مدافع ملی‌پوش را هم جذب کرد. ضمن اینکه در مواقع نیاز محمد انصاری هم می‌تواند در این پست دست کالدرون را بگیرد. حالا دغدغه کالدرون نیمکت‌نشین کردن یکی از این سه مدافع است.

 

نیمکت‌نشینی جلال حسینی/ کالدرون در راه برانکو و کی‌روش

 شاید به همان دلیلی که برانکو در فصل اول سیدجلال را نخواست و کی‌روش هم برای جام جهانی روی نام او قلم قرمز کشید، کالدرون هم کاپیتان تیمش را نیمکت‌نشین کند. جلال حسینی حالا 38 ساله شده و به اندازه قبل توانایی حضور در نبردها را ندارد. هر چند که هنوز سیدجلال در کیفیت نبردها افت زیادی نکرده و معمولا برنده نبرد با هر مهاجمی است، ولی تعداد نبردهای او کمتر شده و زمان زیادی از بازی مشغول تماشای فعالیت و جنگندگی بالای شجاع است و فقط زمانی که نیاز شود وارد درگیری‌ها می‌شود. همچنین در صورتی که کالدرون علاقمند به ارائه فوتبال تهاجمی باشد، عقب‌نشینی بیش از حد سیدجلال و نزدیکی او به محوطه جریمه، فاصله بین خطوط تیمش را زیادی می‌کند و توازن و نظم بازیکنان درون زمین به هم می‌خورد. اتفاقی که بعید نیست باعث شود جلال حسینی بعد از چند هفته حضور در ترکیب و هماهنگی بازیکنان با یکدیگر، کم کم به سمت نیمکت برود و فقط در بازی‌ها و لحظه‌های حساس وارد زمین شود تا با ذخیره انرژی، کارایی بیشتری هم داشته باشد.

 

نیمکت‌نشینی شجاع خلیل‌زاده/ درگیری با داور و اشتباهات انفرادی 

شجاع در لیگ هجدهم بهترین دفاع میانی لیگ در نمرات سایت نود بود. خلیل‌زاده طبق آمار متریکا 121 نبردهوایی در فصل گذشته پیروز شد که بعد از کی‌روش استنلی و آرمان رمضانی بهترین آمار در بین بازیکنان لیگ بود. همچنین مجموعا 132 مرتبه محوطه جریمه پرسپولیس را از خطر دفع کرد و از این حیث هم جزو بهترین‌های لیگ بود. اما خلیل‌زاده دو مشکل بزرگ دارد که شاید کار دستش دهد و نیمکت‌نشین سیدجلال و کنعانی‌زادگان شود. شجاع خلیل‌زاده هر چقدر در عملکردهای دفاعی مطمئن و فعال ظاهر می‌شود، اشتباهات انفرادی و تاثیرگذاری می‌کند که همه آن‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. اشتباهات برجسته‌ای که انقدر به چشم می‌آید که هیچ‌گاه در نگاه هواداری شجاع خلیل‌زاده جزو مطمئن‌ترین مدافعان لیگ قرار نمی‌گیرد و همواره با اشتباهات عجیب‌اش به یاد آورده می‌شود. همچنین خلیل‌زاده کنترل مناسبی روی رفتارش ندارد و خیلی راحت وارد درگیری‌ها می‌شود و کارت دریافت می‌کند. خشم و درگیری‌ای که روی اعصاب و روان همه بازیکنان تیم تاثیر می‌گذارد و آرامش و نظم برای دقایقی از پرسپولیس فاصله می‌گیرد.

 

نیمکت‌نشینی محمدحسین کنعانی‌زادگان/ نیمکت‌‌نشینی فنی

کنعانی‌زادگان از نظر فنی کیفیت پایین‌تری نسبت به دو مدافع دیگر پرسپولیس دارد. به عنوان نمونه آماری که متریکا از تعداد توپ‌گیری فصل گذشته این سه بازیکن منتشر کرده، شجاع خلیل‌زاده بیش از سه برابر کنعانی‌زادگان و جلال حسینی نزدیک به دو برابر این مدافع از حریف توپ می‌گرفتند. یا روی هوا شجاع متوسط 4.48 و سیدجلال هم معدل 4.17 نبردهوایی موفق را در هر نود دقیقه ثبت می‌کردند، در حالی که این عدد برای کنعانی‌زادگان عدد 2.3 است. در نمرات نود در فصل گذشته هم شجاع و سیدجلال به ترتیب با معدل نمره 2.81 و 2.83 جزو بهترین مدافعان لیگ بودند و کنعانی با متوسط 3.22 اختلاف زیادی با این دو بازیکن داشت.

کنعانی‌زادگان می‌تواند نیمکت‌نشین مطمئنی برای دو مدافع با کیفیت فصل قبل پرسپولیس باشد، ولی اینکه معادلات زوج دفاعی پرسپولیس را بر هم بزند و خودش وارد ترکیب شود، با شروع فصل جدید مشخص می‌شود. به خصوص اینکه او بابت پوشیدن پیراهن استقلال و بازگشت به پرسپولیس تحت فشار زیادی قرار دارد و نمایش‌اش زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد. فشاری که شاید روی عملکرد او هم تاثیر بگذارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید