کد خبر : 886264

ایران با برتری دو با صفر برابر عمان ، توانست طلسم ناکامی در مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا را بشکند. ایران از جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ در مرحله حذفی موفق به پیروزی نشده بود.

سنت شکنی ایران در مرحله حذفی

نود نوشت : در اولین شب از مرحله‌ی یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، از ساعت ۲۰:۳۰ تیم ملی ایران به مصاف عمان رفت
در همان ابتدای بازی، شوک بدی به تیم ملی وارد شد و داور در دقایق ابتدایی به نفع عمان اعلام پنالتی کرد. علیرضا بیرانوند با مهار پنالتی، ایران را در بازی نگه داشت. این اولین باری بود که پس از ۳۱ سال تیم ملی در جام ملت‌های آسیا دروازه‌بان ایران، در جریان بازی موفق به مهار پنالتی می‌شود.
تیم ملی در ادامه بازی در نیمه اول دو بار توسط علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه (پنالتی) به گل رسید و نیمه دوم این نتیجه را حفظ کرد تا تیم پیروز میدان شود. در دقایق پایانی بازی، مسعود شجاعی وارد زمین شد تا چهارمین جام ملت‌های آسیای خود را تجربه کند و در کنار مهدی مهدوی‌کیا و جواد نکونام قرار گرفت.
سنت شکنی ایران در مرحله حذفی
تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی روز پنچشنبه در ساعت ۲۰:۳۰ به دیدار چین خواهد رفت. وحید امیری با دریافت کارت زرد این بازی را از دست داد.
ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، سیدمجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی، رامین رضاییان، اشکان دژاگه (دقیقه ۷۸-سامان قدوس)، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش (دقیقه ۶۹-روزبه چشمی) و سردار آزمون (دقیقه ۸۸-مسعود شجاعی)
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید