کد خبر : 886911

تیم ملی فوتبال ایران امشب در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم ملی فوتبال چین می‌رود.

برنا نوشت؛ تیم ملی فوتبال ایران امشب در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در شهر ابوظبی و از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت کشورمان به مصاف تیم ملی فوتبال چین می‌رود.
تیم ملی چین با هدایت مارچلو لیپی، مربی کهنه‌کار ایتالیایی، خود توانست به مرحله یک چهارم نهایی برسد. تیم ایران هم با سرمربیگری، کارلوس کی‌روش پرتغالی توانستند تیم ملی عمان را با نتیجه ۲-۰ شکست دهند. این نتیجه در حالی رقم خورد که هر دوگل در نیمه اول زده شدند و البته علیرضا بیرانوند پیش از گل‌ها، یک پنالتی را مهار کرد.
پیش بازی ایران و چین
این بازی در ورزشگاه محمدبن‌زاید ابوظبی برگزار شد و عمانی‌ها با اتوبوس، هواپیما، بلیت رایگان و... هواداران زیادی را به ورزشگاه آورده بودند و با بلندگو‌ها و دیگر آلات تشویقی، برای دقایقی صدای غالب در ورزشگاه شدند، اما پس از درخشش شاگردان کی‌روش، ایرانی‌ها پرشورتر از همیشه تشویق کردند و در نهایت هم ایران بازی را برد.
در مرحله گروهی ایران در ورزشگاه محمدبن‌زاید توانست یمن را با نتیجه ۵-۰ شکست بدهد. البته این بار تعداد هواداران ایرانی بسیار بیشتر از آن بازی بود. دیدار مرحله بعد ایران و چین نیز در همین ورزشگاه برگزار می‌شود و باید به کسب نتیجه مطلوب امیدوار بود.
پیش بازی ایران و چین
فنگ ژیائوتینگ، مدافع تیم ملی چین، به دلیل مصدومیت بازی با ایران را از دست داد. مدافع میانی اژد‌های سرخ در تمرین اخیر تیمش با مصدومیت روبرو شد و به این ترتیب حضورش مقابل ایران در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. ژانگ لینپنگ، دیگر مدافع میانی چین هم در بازی برابر تایلند با کارت زرد جریمه و جدال با ایران را به علت محرومیت از دست می‌دهد. وحید امیری، وینگر چپ پای تیم ملی ایران هم که در جدال با عمان توسط کارت زرد داور جریمه شده بود، به علت دو کارته بودن بازی حساس با چین را از دست می‌دهد. این احتمال وجود دارد که کی‌روش از ترابی یا احسان حاج صفی به عنوان جایگزینان امیری در دیدار با چین استفاده کند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید