`
شمانیوز
شما نیوز

آب و هوا

آخرین پیش بینی وضعیت آب و هوا برای پنجشنبه | آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 4 آذر 1400

آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 4 آذر 1400 آسمان بارانی خواهد بود. حداکثر دما ۱۵ درجه است و برای شاخص آلودگی هوا نیز وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

آخرین پیش بینی وضعیت آب و هوا برای پنجشنبه | آب و هوای تهران فردا چهارشنبه  4 آذر 1400

به گزارش شمانیوز: وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده بارانی می شود. سامانه بارشی جدید که وارد کشور شده است آب و هوای کشور را دچار تغییر می کند. پنجشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش همراه با بارندگی در استان‌های کشور را خواهد داد و آب و هوای بارانی در سطح کشور خواهیم بود. آب و هوای تهران فردا طبق پیش بینی‌های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران ابری حداکثر و حداقل دما در تهران ۱۶ و ۷ درجه است.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۴ آذر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد آسمان بارانی خواهد بود. حداکثر دما ۱۵ درجه است و برای شاخص آلودگی هوا نیز وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده هوای تهران غالبا آفتابی پیش‌بینی می‌شود. فردا ۴ آذر ماه ۱۴۰۰ هوای تهران بارانی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد خواهد بود.

طبق پیش بینی‌های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران ابری حداکثر و حداقل دما در تهران ۱۶ و ۷ درجه است.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۴ آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۵ آذرماه) غالبا آفتابی با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (۶ آذرماه) با حداقل دمای ۷ درجه و با حداکثر دمای ۱۶ درجه پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آب و هوا

آلودگی هوا این روز‌ها موجی جدید را در کلانشهر‌های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید‌های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می‌شوند.

پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (۳ آذرماه) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد و می‌تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می‌رود که در بیشتر مناطق پرتردد از غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۴ آذر ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول باقی می‌ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می‌تواند در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۴ آذر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز با نفوذ جریانات شمالی، در سواحل دریای خزر ابرناکی و در اردبیل و گیلان بارش پراکنده آغاز می‌شود.

از پنجشنبه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان کاهش ۸ تا ۱۰ درجه دمای هوا همراه با بارندگی را شاهد خواهیم بود.

در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

آب و هوا

پنج شنبه، نوامبر 25 2021 در تهران آب و هوا خواهد بود:

در طول شب درجه حرارت هوا قطره به +8...+9°C، بیش از حد سرد: سرد، نقطه شبنم: -4,77°C، بارش انتظار نمی رود. وزش نسیم ملایم وزش باد از شمال با سرعت 1-2 متر بر ثانیه، آسمان صاف

در صبح درجه حرارت هوا گرم تا +7...+12°C، نقطه شبنم: -4,87°C; بارش انتظار نمی رود. وزش نسیم ملایم وزش باد از شرق با سرعت 1-2 متر بر ثانیه، آسمان صاف، 

در بعد از ظهر درجه حرارت هوا گرم تا +12...+13°C، نقطه شبنم: -0,29°C؛ نسبت درجه حرارت، سرعت باد و رطوبت: کمی خشک برای برخی از; بارش انتظار نمی رود. وزش نسیم ملایم وزش باد از جنوب با سرعت 1-2 متر \ ثانیه

در شب درجه حرارت هوا قطره به +9...+11°C، نقطه شبنم: +0,62°C؛ نسبت درجه حرارت، سرعت باد و رطوبت: کمی خشک برای برخی از; بارش انتظار نمی رود. وزش نسیم ملایم وزش باد از شمال شرق با سرعت 1-2 متر بر ثانیه، آسمان پوشیده از ابر

منبع: فرارو

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied