`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

آب و هوا

وضعیت آب و هوا تا 30 آبان | پیش بینی غیر منتظره هواشناسی برای آب و هوا

روز یکشنبه ۳۰ آبان با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب، استان فارس، شمال بوشهر و غرب اصفهان بارش خواهیم داشت.

به گزارش شمانیوز: وضعیت آب و هوای کشور برای آخر آبان ماه 400 به شرح زیر است. آب و هوای کشور در هفته آینده کاهش پیدا می‌کند. آب و هوا با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب، استان فارس، شمال بوشهر و غرب اصفهان بارش خواهیم داشت. با ورود سامانه جدید از یک شنبه آب و هوای کشور دچار تغییر می‌شود روز دوشنبه یکم آذر گسترده فعالیت سامانه بارشی مناطقی از شمال غرب و دامنه جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران و قزوین را در بر خواهد گرفت و در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده داریم.

آب و هوا

 

سرما و یخبندان در 15 استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ روز یکشنبه 30 آبان با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب، استان فارس، شمال بوشهر و غرب اصفهان بارش خواهیم داشت.

صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده در جنوب شرق کشور وزش باد و در ارتفاعات کرمان افزایش ابر و رگبار پراکنده داریم و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه 29 آبان در مناطقی از جنوب غرب کشور ارتفاعات واقع در غرب و شمال غرب استان‌های بوشهر، فارس و جنوب اصفهان رگبار پراکنده، گاهی وزش باد داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ یکشنبه 30 آبان با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب، استان فارس، شمال بوشهر و غرب اصفهان بارش خواهیم داشت و روز دوشنبه یکم آذر گسترده فعالیت سامانه بارشی مناطقی از شمال غرب و دامنه جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران و قزوین را در بر خواهد گرفت و در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده داریم.

ضیائیان ادامه داد: از بعدازظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه شدت بارش‌ها در جنوب استان قزوین، شرق لرستان، جنوب ایلام، شمال خوزستان، شمال کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری و استان مرکزی خواهد بود که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به صورت برف است.

وی افزود: روز سه‌شنبه دوم آذر در مناطقی از شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید داریم و این سامانه به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد.

آب و هوا

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا شنبه پیش‌رو جوی پایدار در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نیمه شمالی کشور خواهیم داشت، گفت: در این راستا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی گاهی مه رقیق پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 11 و 4 درجه خواهد بود.

وی افزود: فردا بیرجند با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر سردترین استان تهران و اهواز و بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گر‌م‌ترین مراکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز آینده در 15 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

افزایش آلودگی هوا در نیمه شمالی کشور از امروز تا شنبه ۲۹ آبان

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ آبان‌ماه) بندرعباس با دمای ۳۲ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و قزوین با دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت از پنجشنبه تا شنبه (۲۷ تا ۲۹ آبان‌ماه) و ورود سامانه بارشی از نوار غربی به کشور در اواخر وقت شنبه (۲۹ آبان) خبر داد.

صادق ضیائیان با بیان اینکه براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، پنجشنبه و جمعه (۲۷ و ۲۸ آبان‌ماه) در برخی نقاط هرمزگان، تنگه هرمز و جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، فارس و ارتفاعات شرقی کهگلیویه و بویراحمد و جنوب غرب اصفهان بارش باران، وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات کرمان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از پنجشنبه تا شنبه (۲۷ تا ۲۹ آبان‌ماه) با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

وی افزود: از اواخر وقت شنبه (۲۹ آبان‌ماه) سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شده و برخی از نقاط شمال غرب، غرب و جنوب غرب را در بر می‌گیرد. گستره فعالیت این سامانه بارشی یکشنبه (۳۰ آبان‌ماه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و دوشنبه (اول آذرماه) با گسترش و تقویت این سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده در سواحل دریای خزر و برخی از نقاط شمال شرق خواهد بود.

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied