شمانیوز
شما نیوز

تمیز کرن | براق کردن لوستر

سه سوته لوستر خونه تو براق کردن | نکات طلایی برای تمیز کردن لوستر

اگر شماهم به دنبال راهی برای تمیز کردن و برق انداختن لوستر منزلتان هستید حتما مقاله زیر بخوانید.

سه سوته لوستر خونه تو براق کردن | نکات طلایی برای تمیز کردن لوستر

به گزارش شمانیوز :تمیز کردن لوستر یکی از دغدغه هر خانمی است. برای تمیز کردن لوستر روش های زیادی وجود دارد. شاید به نظر تمیز کردن لوستر کار سخت و دوشاری به نظر بیاید اما با ماهمراه باشید تا به شما آموز دهیم چگونه لوستر را تمیز و براق کنید. 

 

قبل از تمیز کردن لوستر این نکات را رعایت کنید :

برق لوستر را خاموش و قطع کنید و از یک منبع نور دیگر استفاده نمایید .

اجازه دهید لامپ ها و کریستال ها خنک شوند تا دست شما هنگام تمیز کردن نسوزد.

یک پارچه ضخیم و قابل شستشو قبل از تمیز کردن روی زمین زیر لوستر پهن کنید تا اگر هر قسمت از لوستر روی زمین افتاد ، نشکند و همچنین گرد و خاک و آب تمیز کاری روی فرش شما نریزد.

برای بالا رفتن از نردبانی استفاده کنید که به اندازه کافی بلند باشد. 

 

تمیز کردن لوستر با استفاده از الکل

برای اینکه هیچ اثری از پرز و لکه روی لوستر شما باقی نماند ، درون یک لیوان یک قسمت الکل و سه قسمت آب بریزید .سپس لیوان را بالا ببرید و زیر هریک از آویزها بگیرید به طوری که قطعات بلوری لوستر در مایع داخل لیوان غوطه ور شوند. برای تمیز کردن قسمت هایی که تمیزکردن آن ها به این طریق ممکن نیست، دستکش به دست کرده و انگشتان خود را با مایع داخلی لیوان خیس کنید و سپس قسمت های مورد نظر را تمیز کنید.

برای لکه زدایی از لوسترهای برنزی یک قاشق سوپ خوری الکل را در یک لیتر آب و صابون بریزید و برنز را چند بار با این مایع بشویید و سپس خشک کنید.

 

تمیز کردن لوستر با آب ولرم و سرکه

اگر توانستید گوی ها را از لوستر جدا کنید کارتان تمیز تر و بهتر صورت می گیرد ولی به خاطر داشته باشید حتما قبل از جدا کردن گوی ها از لوستر خود عکس بگیرید تا بعد از تمیز کاری گوی ها و کریستال ها را اشتباها نصب نکنید. گوی های کریستال را باید با مایع ظرفشویی و آب ولرم بشویید و اگر تمیز نشدند، مخلوطی از یک سوم سرکه و دوسوم آب تهیه کنید و با کمک برس شستشو دهید و سپس بلافاصله آن را خشک کنید. اگر کریستال ها شفافیت اولیه خود را از دست داده اند، از سرکه سفید استفاده کنید برای این کار مقداری سرکه سفید به آب ولرم آبکشی اضافه نمایید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied