شمانیوز
شما نیوز

هواشناسی | پیش بینی هواشناسی

پیش بینی هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی ها | تهرانی ها منتظر باران نباشند

سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت آب و هوایی تا یک هفته آفزایش آلودگی را پیش بینی کرده است.

پیش بینی هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی ها | تهرانی ها منتظر باران نباشند

به گزارش شمانیوز : کارشناس هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور صحبت هایی ارائه داده. سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوایی ، افزایش آلودگی و عدم بارش باران و وزش باد را پیش بینی کرده است. کارشناس هواشناسی با بیان این‌که هفته خوبی را برای تهران داشتیم، اظهار کرد: علاوه بر وزش باد عبور سامانه‌های جوی را در آسمان پایتخت داشتیم و شرایط برای آلودگی هوا فراهم نبود.

 

افزایش آلودگی هوا تهران طی هفته آینده

وی ادامه داد: فردا چهارشنبه مقداری غلظت آلاینده‌ها در تهران افزایش می‌یابد و روز پنجشنبه وضعیت بهبود می‌یابد. مجدداً از اواخر روز جمعه و به‌ویژه شنبه هفته آینده شرایط برای انباشت آلاینده‌ها در تهران فراهم می‌شود.

وی با بیان این‌که هفته آینده به احتمال زیاد هفته خوبی به لحاظ آلودگی هوا در تهران نداشته باشیم، افزود:‌ پیش‌بینی می‌کنیم حداقل تا اواسط هفته آینده بر روی شهر تهران جو پایداری حاکم است و وزش باد را به اندازه کافی برای تهویه هوا نخواهیم داشت.

هواشناسی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا سازمان هواشناسی درباره بارش‌ها نیز گفت: برای تهران تقریباً از روز سه‌شنبه به بعد انتظار بارش‌ را تا یک هفته آینده نداریم. در کشور نیز امروز اکثر مناطق کشور بدون بارش هستند و روز چهارشنبه نیز این‌گونه است.

ضیائیان بیان کرد:‌ روز پنجشنبه اما برای استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پیش‌بینی شده است. روز جمعه 8 دیماه نیز شاهد بارش در گیلان، مازندران، شمال شرقی خراسان رضوی، شمال خراسان شمالی و ارتفاعات کرمان بارش پیش‌بینی شده است.

به گفته وی، روز شنبه در ارتفاعات استان کرمان بارش روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور خیلی انتظاری برای بارش نداریم.

منبع : تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied