شمانیوز
شما نیوز

درمان چربی خون

۵ نوشیدنی عالی برای درمان چربی خون| درمان چربی خون در خانه

یکی از بهترین دمان های برای کاهش چربی خون رژیم غذایی است.

۵ نوشیدنی عالی برای درمان چربی خون| درمان چربی خون در خانه

به گزارش شمانیوز: درمان چربی خون کار راحتی نیسن. درمان چربی خون در منزل هم امکان پذیر است. بهترین راه برای درمان چربی خون رژیم است. در اینجا ۵نوع نوشیدنی برای درمان چربی خون معرفی میکنیم. 

خوشبختانه، راه‌های مختلفی برای کاهش چربی خون وجود دارد، از جمله تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی. اما یکی از راه‌های ساده برای کمک به کاهش و درمان چربی خون، مصرف منظم نوشیدنی‌های سالم است.

چربی خون

چربی خون به مولکول‌های لیپیدی موجود در جریان خون گفته می‌شود که در دو گروه عمده کلسترول و تری‌گلیسرید طبقه‌بندی می‌شوند. بدن انسان به دریافت چربی از مواد غذایی نیاز دارد چراکه یک منبع اصلی برای انرژی محسوب می‌شود. به علاوه چربی به جذب برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن انسان کمک می‌کند. همچنین برای ساختن غشا سلولی، غلاف‌هایی که اعصاب را احاطه می‌کنند و لخته شدن خون موردنیاز است.

خوردن زیاد غذا‌هایی که حاوی چربی‌های اشباع هستند می‌تواند به بالا بردن سطح کلسترول در خون منجر شود. اضافه کلسترول ممکن است در سطح عروق خونی رسوب کند که به آن‌ها پلاک کلسترول گفته می‌شود. این پلاک به سخت شدن رگ‌های بدن و ایجاد آترواسکلروزیس و بیماری‌های قلبی و سکته منجر می‌شود. درنتیجه ارزیابی چربی‌های خون با تشخیص ریسک بیماری‌های قلبی و همچنین تصمیم گیری در ارتباط با درمان فرد مرتبط است.

درمان چربی خون

ترکیبی از دارو‌ها و تغییرات سبک زندگی، درمانی مؤثر برای کنترل چربی خون بالا است. همچنین ممکن است پزشک مکمل‌های خاصی را تجویز کند. اما یکی از راه‌های ساده برای کمک به کاهش و درمان چربی خون، مصرف منظم نوشیدنی‌های سالم است. در ادامه ۵ نوشیدنی خوشمزه طبیعی را معرفی می‌کنیم که به کاهش و درمان چربی خون کمک می‌کنند.

چای سبز

چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام کاتچین است که به کاهش کلسترول بد LDL و افزایش کلسترول خوب HDL کمک می‌کند. همچنین، چای سبز می‌تواند به کاهش التهاب و بهبود سلامت قلب و عروق کمک کند.

چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام کاتچین است که به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که چای سبز ممکن است خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان، از جمله سرطان پستان، پروستات و روده بزرگ را کاهش دهد. چای سبز می‌تواند به کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب کمک کند.

چای سبز می‌تواند به افزایش متابولیسم و ​​کاهش چربی بدن کمک کند. این نوشیدنی می‌تواند به بهبود عملکرد مغز و حافظه کمک کند. همچنین چای سبز می‌تواند به تنظیم قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند. چای سبز می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با عفونت‌ها کمک کند.

آب انار

آب انار سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام پلی‌فنول است که به کاهش کلسترول بد و تری گلیسیرید و افزایش کلسترول خوب کمک می‌کند. همچنین، آب انار می‌تواند به کاهش التهاب و بهبود سلامت قلب و عروق کمک کند.

انار سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌تواند به محافظت از شریان‌ها در برابر آسیب کمک کند. همچنین می‌تواند به کاهش کلسترول و فشارخون کمک کند. این میوه حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌تواند به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب DNA کمک کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که آب انار ممکن است خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان، از جمله سرطان پروستات و سرطان پستان را کاهش دهد. انار دارای خواص ضدالتهابی است. این می‌تواند به کاهش التهاب در بدن کمک کند که با تعدادی از بیماری‌های مزمن از جمله آرتریت و بیماری‌های قلبی مرتبط است.

میوه انار منبع خوبی از ویتامین C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. همچنین ممکن است به بدن در مبارزه با عفونت کمک کند. انار سرشار از فیبر است که برای سلامت گوارش مهم است. می‌تواند به منظم کردن حرکات روده و جلوگیری از یبوست کمک کند. این میوه حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌تواند به محافظت از سلول‌های مغز در برابر آسیب کمک کند. همچنین ممکن است به بهبود حافظه و عملکرد شناختی کمک کند.

اسموتی توت‌فرنگی و اسفناج

توت‌فرنگی و اسفناج هر دو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبر هستند که به کاهش چربی خون کمک می‌کنند. این اسموتی می‌تواند به‌عنوان یک صبحانه یا میان‌وعده سالم و خوشمزه میل شود. همانطور که می‌دانید توت‌فرنگی و اسفناج هر دو سرشار از ویتامین C هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

توت‌فرنگی و اسفناج هر دو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که می‌تواند به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب DNA کمک کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که توت‌فرنگی و اسفناج ممکن است خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را کاهش دهد. توت‌فرنگی و اسفناج هر دو سرشار از فیبر هستند که می‌تواند به کاهش کلسترول و فشارخون کمک کند. همچنین توت‌فرنگی منبع خوبی از پتاسیم است که به تنظیم فشارخون کمک می‌کند. از سوی دیگر هر دو سرشار از فیبر هستند که برای سلامت گوارش مهم است. فیبر می‌تواند به منظم کردن حرکات روده و جلوگیری از یبوست کمک کند.

توت‌فرنگی و اسفناج هر دو سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که می‌تواند به افزایش سطح انرژی کمک کند. همچنین توت‌فرنگی و اسفناج هر دو کالری کمی دارند و می‌توانند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن استفاده شوند. به هر حال اسموتی توت‌فرنگی و اسفناج یک راه عالی برای دریافت مواد مغذی موردنیاز بدن شما است. این اسموتی یک صبحانه یا میان‌وعده سالم و خوشمزه است که می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف سلامتی‌تان کمک کند.

آب گوجه فرنگی

آب گوجه‌فرنگی سرشار از آنتی‌اکسیدانی به نام لیکوپن است. به دلیل داشتن همین آنتی‌اکسیدان، آب گوجه‌فرنگی برای کاهش کلسترول خون یک گزینه مناسب است. گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن است، آنتی اکسیدانی که به نظر می‌رسد خطر ابتلا به سرطان پروستات و سایر انواع سرطان را کاهش می‌دهد. آب گوجه‌فرنگی می‌تواند به کاهش کلسترول و فشارخون کمک کند که هر دو عامل خطر بیماری قلبی هستند.

گوجه‌فرنگی منبع خوبی از ویتامین C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. آب گوجه‌فرنگی می‌تواند به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های خورشیدی کمک کند و ممکن است به کاهش چین‌وچروک و سایر علائم پیری کمک کند. گوجه‌فرنگی کالری کمی دارد و می‌تواند به شما احساس سیری بدهد که می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

آب سیب

آب سیب سرشار از فیبر پکتین است که به کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب کمک می‌کند. همچنین، آب سیب می‌تواند به کاهش قند خون و بهبود سلامت گوارش کمک کند. سیب سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است که می‌تواند به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب DNA کمک کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که آب سیب ممکن است خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان، از جمله سرطان ریه، روده بزرگ و سینه را کاهش دهد.

آب سیب سرشار از فیبر پکتین است که می‌تواند به کاهش کلسترول بد کمک کند. سیب می‌تواند به تنظیم قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند. آب سیب منبع خوبی از ویتامین C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. سیب سرشار از فیبر است که برای سلامت گوارش مهم است. فیبر می‌تواند به منظم کردن حرکات روده و جلوگیری از یبوست کمک کند. آب سیب سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است که می‌تواند به افزایش سطح انرژی کمک کند. سیب کالری کمی دارد و می‌تواند به‌عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن استفاده شود.

نکات مهم

برای دریافت بهترین نتیجه، این نوشیدنی‌ها را به طور منظم و در کنار یک رژیم غذایی سالم و متعادل مصرف کنید.

اگر از دارو‌های کاهنده چربی خون استفاده می‌کنید، قبل از مصرف این نوشیدنی‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

از مصرف نوشیدنی‌های پر شکر و مصنوعی که می‌توانند چربی خون را افزایش دهند، خودداری کنید.

علاوه بر مصرف نوشیدنی‌های سالم، راه‌های دیگری نیز برای کاهش چربی خون وجود دارد، از جمله:

اگر اضافه‌وزن دارید، کاهش حتی ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدنتان می‌تواند به طور قابل توجهی چربی خون شما را کاهش دهد.

حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط در هفته می‌تواند به کاهش چربی خون کمک کند.

مصرف غذا‌های سرشار از فیبر، چربی‌های سالم و پروتئین می‌تواند به کاهش چربی خون کمک کند.

سیگار کشیدن می‌تواند به افزایش چربی خون و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و ریوی کمک کند.

با درنظرگرفتن نکات ذکر شده و با تغییر در سبک زندگی و مصرف منظم نوشیدنی‌های سالم می‌توانید به کاهش چربی خون و بهبود سلامت قلب و عروق خود کمک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied