شمانیوز
شما نیوز

بورس

پیش بینی مهم بورس برای هفته آینده | سهامداران بورس بخوانند!

در روزهای اخیر، بورس وضعیت مناسبی ندارد و روند بازار در مسیر نزولی است؛ آیا بورس در هفته آینده، می تواند به مدار صعود برگردد؟

به گزارش شما نیوز: شاخص کل بورس در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته گذشته (چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰) با رشد سه هزار و ۶۴۰ واحدی به یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۹۲ واحدی رسید. از تغییرات شاخص‌های دیگر، بورس می‌توان به رشد هزار و ۷۹۰ واحدی شاخص کل هم وزن، اشاره کرد. همچنین، حجم معاملات آخرین روز هفته گذشته (چهارشنبه) بورس، شش میلیارد و ۶۰ میلیون سهم بود که طی ۷۶۶ هزار و ۱۳۹ معامله داد و ستد شد و ارزش کل این معاملات نیز به ۵۷ هزار و ۷۵۸ میلیارد ریال رسید. بورس تهران در پایان معاملات روز سه شنبه( 20 مهرماه) با ریزش حدود 39 هزار واحدی روبرو شد و روند نزولی بورس در جریان معاملات روز گذشته (چهارشنبه 21 مهرماه) ادامه داشت.
بازار سهام روزهای گذشته با افت شاخص کل رو به رو شد و بیشتر گروه‌های بازار با افت قیمت مواجه شدند. حالا با توجه به وضعیت فعلی بازار سرمایه روزهای آینده بورس چگونه خواهد بود؟

بور س متعادل می شود

«یوسف هاشمی» کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش‌بینی بورس در روزهای آینده، گفت: به نظر می‌رسد در روزهای آینده، تحرکات کلی بازار سرمایه، متعادل باشد. زیرا متغیرهای اثرگذار مثل افزایش قیمت جهانی نفت، گاز، کامودیتی‌ها و محصولات غذایی سیگنال‌های مثبتی را به بازار داده‌اند. بر این اساس در روزهای آینده احتمالا گروه‌های پالایشگاهی، پتروشیمی، فلزات اساسی، بانک، محصولات غذایی و قندی از روند صعودی در بازار برخوردار خواهند بود.

جریان مثبت در بورس ایجاد می شود

«حبیب فرجی دانا» دیگر کارشناس بازار سرمایه درخصوص وضعیت بورس در روزهای آینده، گفت: مهم‌ترین عاملی که در بازار مهم است انتشار گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها است و انتظار انتشار گزارش‌های قابل توجه از شرکت‌های پتروشیمی، پالایشگاهی، سنگ آهنی و سیمانی در بازار وجود دارد.
وی ادامه داد: این گزارش‌ها اگر بهتر از پیش‌بینی‌ها باشند بازار واکنش بهتری خواهد داشت. در گروه پالایشگاهی به انتشار گزارش‌های شش ماهه و سه ماهه نزدیک شدیم و این عامل هم جریان مثبتی را در بازار ایجاد می‌کند.

روند بازار متعادل می شود

«محمد خبری‌زاد» کارشناس بازار سرمایه، گفت: هفته آینده با انتشار گزارش‌های شش ماهه روند بازار تا حدی متعادل‌تر شود همچنین در کنار گزارش شرکت‌ها، گزارش شرکت‌های پالایشی‌ هم منتشر می‌شوند و می‌توانند به بازار کمک کنند حالا اینکه جرا هنوز کمکی نکرده‌اند به این دلیل است که هنوز نرخ‌ها در صورت سود و زیان مشخص نشده‌اند و شفاف‌سازی این شرکت‌ها در هفته‌های گذشته، بیشتر مبهم‌سازی بود.
وی در این باره، تشریح کرد: فقط سه ماهه این شرکت‌ها اثرگذار نیستند و باید شش ماهه آن‌ها هم منتشر شوند تا تاثیر کامل خود را در بازار بگذارند.

سهامداران سهام خود را نگه دارند

«ایمان، رئیسی» دیگر کارشناس بازار سرمایه درخصوص وضعیت بورس طی روزهای آینده، گفت: این که در روزهای منفی مدام به دنبال عوامل منفی شدن بازار بگردیم یا انتظار روزهای خوش پیاپی داشته باشیم فقط باعث آزار خودمان و دیگران می‌شود. بهتر است فعلا سهامداران حرکتی در معاملات خود انجام ندهند.
وی همچنین، پیش‌بینی کرد:  فروختن سهام در قیمت‌های منفی و با ضرر در این شرایط بازار اشتباه است صورت‌های مالی ۶ ماهه خوبی در راه خواهد بود و توصیه می‌شود حداقل تا آن زمان سهامداران در بازار “سهامداری” را مد نظر داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied