`
شمانیوز
شما نیوز

نیروی دریایی سپاه

جزئیات درگیری نیروی دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی + فیلم کامل

عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران توسط آمریکا با اقدام بموقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناکام ماند.

جزئیات درگیری نیروی دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی + فیلم کامل

به گزارش شمانیوز: نیروی دریایی سپاه با اقدام بموقع و مقتدرانه ناو آمریکایی را ناکام گذاشت. نیروی دریایی سپاه پاسداران از تلاش نیروهای آمریکایی به منظور "توقیف نفتکش حامل نفت ایران" در دریای عمان خبر داد. روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه ای اقدام نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکست عملیات سرقت دریایی نفت ایران را تایید کرد. در ادامه به فیلم درگیری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با آمریکایی ها را می‌توانید ببینید:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد : با اقدام به موقع و و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات نیروی دریایی ارتش تروریست امریکا برای سرقت نفت جمهوری‌اسلامی ایران در دریای عمان  ناکام ماند.

این اطلاعیه تصریح کرده است: نیروهای ارتش تروریست امریکا در ادامه با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه جان برکفان نیروی دریایی سپاه ناکام ماندند.

در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تلاش نافرجام مجدد امریکایی ها برای تقویت توان خود با استفاده از استعداد بیشتر و گسیل چندین ناو جنگی دیگر برای سد کردن مسیر حرکت نفتکش آمده است: آمریکایی ها با درک آمادگی و قاطعیت رزمندگان شجاع و غیرتمند نیروی دریایی سپاه برای رویارویی با هر نوع ماجراجویی و تهدید علیه منافع ملت ایران ، از ادامه ماجرا منصرف و منطقه را ترک کردند، تاکید کرده است: این نفتکش  در ساعت ۸ صبح مورخ سوم آبان ماه ۱۴۰۰ در آب های سرزمینی ایران اسلامی، در لنگرگاه بندر عباس پهلو گرفته است.

روابط عمومی کل سپاه در پایان  اعلام کرده است: تصاویر شفاف، گویا و غیر قابل انکار این رخداد تا   ساعتی دیگر در اختیار رسانه‌های گروهی قرار خواهد گرفت.

شرح عملیات شکست نیروی دریایی امریکا از نیروی دریایی سپاه ایران

۱۲  ابان

 توضیح عملیات با جزییات کامل این لحظات را از دست ندهید زیرا قطعا در آینده جزیی از سوال های امتحانی دانشگاه های افسری دنیا خواهد شد.

روایت ذیل ناشی از اطلاعات دریافتی از مراجع رسمی و غیر رسمی میدانی و همچنین چیدن پازل های اطلاعاتی این 3 ماه اخیر است ( فعلا نه تایید میشود و نه رد  )

گروهی از کوماندوهای SAS بریتانیا یا سپاه تفنگداران دریایی امریکا در لباسی مبدل یک نفتکش ایرانی را میربایند و بار آنرا در کمترین زمان ممکن به نفتکشی دیگر انتقال داده تا به احتمال زیاد با فروششان , غرامت حمله به کشتی اسراییلی را به خانواده ی قربانیان پرداخت کنند ( تااینجای کار طوری جلوه شد که انگار کار دزدان دریایی است تا درزمان مناسب به طور رسمی به عنوان یک عملیات پیچیده اطلاعاتی - نظامی به جهانیان معرفی شود ) 

درهمین حین چند ناو امریکایی اسکورت این نفتکش را تا مکان مورد نظر به عهده میگیرند تا درصورت لزوم , حملات احتمالی پهپادی یا موشکی علیه نفتکش ثانویه را خنثی کنند . 

 اما نیروی دریایی سپاه با انجام طرحی پیچیده تر و بی نظیر در تمام ادوار دریا نوردی تمام افتخارات این عملیات را نفع خود مصادره میکند:

 در وهله ی اول یک فروند میل 17 نیروی دریایی سپاه پاسداران درحالی که هنوز کشتی تحت اسکورت نیروی دریایی امریکا بود روی نفتکش هلیبرن میکند تا کوماندوهای سپاه کنترل نفتکش را به عهده بگیرند . ( نکته ی جالب این است که شناورهای امریکایی در اقدامی بزدلانه از قوانین تخطی کرده و بالگرد ایرانی را که متجاوز به کشتی اسکورت شده تلقی میشد هدف قرار نمیدهد ) 

درادامه شناورهای نیروی دریایی سپاه پاسداران به محل عملیات میرسند و خود اسکورت نفتکش را درحالی که هنوز تحت اسکورت نیروی دریایی امریکا بود به عهده میگیرند ( اقدامی که نظیرش را تابحال درهیچ مقاله نظامی یا حتی فیلم جنگی ندیدم - یک نفتکش تحت اسکورت متخاصمانه دو نیروی دریایی ضد هم ) 

حال توپ در زمین امریکاست پس در اقدامی هوشمندانه سعی میکند تا با عملیاتی مانند مشابه دوباره کنترل نفتکش را به عهده بگیرد ( تااین توپ دوباره به زمین ایران بیوفتد ) پس چند فروند بالگرد سی هاوک به سمت نفتکش میفرستد تا با هلیبرن روی نفتکش , دوباره کنترل آنرا به دست بگیرند آنها فکر میکردند شناورهای سپاه نیز مانند خودشان بالگرد هارا هدف قرار نمیدهند تا شروع کننده نبرد نباشند اما درکمال ناباوری تمام بالگرد ها توسط شناگر های سپاه رهگیری میشوند و خلبانان با شنیدن صدای آلارم هشدار , از هلیبرن منصرف شده و برای دریافت دستورات بعدی به تعقیب نفتکش ادامه میدهند. 

نفتکش همزمان با اسکورت دو نیروی دریایی به سمت سواحل مکران درحال حرکت است تااینکه ناوگان پرعظمت ایالات متحده ی امریکا با استعدادی مکفی برای انجام یک نبرد همه جانبه ی دریایی سر رسیده تا با پشتیبانی ناو هواپیما بر نیمیتز که حامل 85 جنگنده سوپر هورنت است , سد راه این کاروان دریایی شود . نیروی دریایی سپاه نیز درپاسخ شناورهای دیگری را به منطقه عملیاتی میفرستد تا در عقبه ی ناوگان امریکایی آرایش جنگی به خود بگیرند . همزمان موشک های ساحل به دریایی ایران نیز روی این شناورهای بزرگ لاک میشود تا صدای الارم قرمز ( برای اولین بار در شرایط غیر تمرینی ) درون برجک فرماندهی این ناو هواپیمابر به صدا دربیاید.  

شناور های امریکایی نیز به عنوان اخرین راه حل به سمت شناورهای ایرانی منور های اخطار شلیک میکنند ( که در عمل معنی حتمی بودن شلیک درصورت عدم توجه به اخطار را میدهد-براساس ادبیات نیروهای دریایی )  شناورهای ایرانی نیز در اقدامی شجاعانه شلیک های اخطاری ( نه با منور بلکه با توپ و راکت ) به سمت شناوران امریکایی مینمایند. 

 درپاسخ :

 ناوگان پرعظمت نیروی دریایی امریکا متشکل از :

1 ناو هواپیما بر و چند ناو و ناوشکن و ده ها فروند بالگرد و جنگنده .... ناوگانی فقط حرکتشان منجر به تغییر نظام هایی دردنیا شده , با دودوتا چهارتای ساده ریاضی در اقدامی کاملا عاقلانه از محل عملیات دور شده و بجای ثبت یک عملیات غرور امیز در تاریخشان , رکود جدیدی در فرار از دست ایران در کتاب گینس ثبت میکنند تا شب شعر های متوهمینی مثل ایدی کوهن , فخراور و کارشناسان سعودی نشنال به سکوت غم انگیز غروب جمعه تبدیل شود.

 با تمام این توصیفات اگر نیروی دریایی امریکا پاسخی ندهد , اعتلاف دریایی ضد ایرانی خلیج فارس مانند اعتلاف ارتش های عربی به جای تهدید , جوک تلقی میشود و ایرانی که اخیرا درحال تجهیز شناورهای خود به پیشران های هسته ای است را برای انجام چنین عملیات هایی در آب های فرامنطقه ای شجاع تر میسازد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۷ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • پیمان براتعلی

  جانم فدای ایران وسپاه، شما مردان خدایی، افتخار ایران و منطقه دنیایی، زنده باد جمهوری اسلامی، جانم فدای رهبر

 • ناشناس

  دم شیر مردان ایرانی گرم ولی الهی فیتیله حکومت ظالم پیچیده سه و نابود شن

 • ناشناس

  کولیوند

 • مصطفی چکاره

  خدا قوت بده به شما عزیزان تشکرتشکر

 • محمد

  افتخار کردم به ایرانی بودنم. امام زمان نگهدارتون