`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت سکه و طلا

ارز فی

پیش بینی قیمت سکه و طلا در هفته چهارم آبان | قیمت سکه و طلا افزایش می یابد؟

در روزهای اخیر قیمت طلا و سکه در بازار آزاد تهران با روندی صعودی روبرو شد و آیا سیر صعودی قیمت طلا و سکه در هفته پایانی آبان ماه ادامه، خواهد داشت؟!

به گزارش شما نیوزقیمت سکه و طلا در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و قیمت سکه و طلا در بازار تهران، شرایط مختلفی را تجربه کرد. قیمت سکه و طلا برای افراد جامعه، مهم است و مرتب اخبار این بازار را رصد می کنند. قیمت سکه و طلا تحت تاثیر قیمت جهانی طلا و دیگر بازارهای مالی قرار می گیرد. روز گذشته (پنجشنبه 20 آبان ماه) قیمت سکه و طلا در بازار آزاد تهران، صعودی شد.
طی هفته سوم آبان ماه قیمت طلا و سکه همپای روند صعودی اونس و دلار حرکت کرد و حالا با شروع مذاکرات بین ایران و اروپا، فعالان بازار طلا پیش‌بینی کرده‌اند که در هفته‌ پیش‌رو چنانچه خبر خوبی مخابره شود، شاهد کاهش قیمت دلار و به دنبال آن افت قیمت طلا و سکه خواهیم بود.
طی هفته‌ای که گذشت، اونس جهانی طلا ۴۴ دلار افزایش یافت و دلار به مرز ۲۸۴۵۰ تومان صعود کرد؛ این دو عامل تاثیر‌گذار بر قیمت طلا منجر به افزایش بهای طلا و انواع سکه شد. این در حالی است که فعالان بازار طلا از کاهش شدید حجم معاملات و نقش نداشتن تقاضا در این روند صعودی خبر دادند.

پیش بینی قیمت طلا 

«محمد کشتی‌آرای» نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران درخصوص قیمت طلا، گفت: هفته گذشته، ارزش اونس جهانی با صعود ۴۴ دلاری به ۱۸۶۰ دلار رسید و نرخ ارز هم حدود ۷۰۰ تومان نسبت به هفته دوم آبان افزایش یافت که روند صعودی این دو عامل تاثیر‌گذار، منجر به افزایش قیمت طلا و سکه شد.
این فعال بازار طلا، ادامه داد: تحت تاثیر عوامل گفته شده هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۸۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۷۵۰ هزار، نیم سکه ۳۰۰ هزار، ربع سکه ۲۰۰ هزار و سکه‌های یک گرمی ۷۰ هزار تومان گران شد؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار طی هفته گذشته حدود  ۴۰۰ هزار و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم بالغ بر ۷۵ هزار تومان افزایش یافت.
به گفته کشتی‌آرای، با توجه به شرایط بلاتکلیف سیاسی و مشخص نبودن آینده برجام، حجم مبادلات خرید و فروش سکه به حداقل رسیده و خریداران و فروشندگان تا روشن شدن وضعیت دست نگه داشته‌اند؛ لذا عامل تقاضا در افزایش قیمت اخیر نقشی نداشته است.
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با پیش‌بینی قیمت‌ها در هفته آخر آبان ماه، بیان کرد: کارشناسان اظهار می‌کنند که روند صعودی طلای جهانی تداوم خواهد داشت؛ اما به نظر می‌رسد در هفته پیش‌رو شاهد کاهش نوسانات بازار ارز و به تبع آن تغییرات جزیی قیمت طلا و سکه باشیم.
کشتی آرای در پایان، بیان کرد: البته فارغ از رشد اونس جهانی، چنانچه اخبار مثبتی درمورد برجام منتشر و دلار وارد مسیر نزولی شود، قیمت طلا و سکه کاهش خواهد یافت.

تاثیر قیمت طلای جهانی بر سکه

نقش اونس طلا حداقل در روز دوشنبه در بازار سکه زیاد نبود و در صورتی که نوسانات طلای جهانی در محدوده هزار و ۷۵۰ الی هزار و ۷۶۰ دلار باقی بماند، اثر خاصی در بازار سکه نخواهد داشت.
بازار‌های جهانی سهام روز گذشته روند ترکیبی داشتند. در ایالات متحده هر سه شاخص اصلی با افزایش قیمت نفت خام نیمکس نزولی به پایان رسید. تنگنا‌های زنجیره تامین و افزایش قیمت انرژی نگرانی‌هایی را در رابطه با رشد اقتصاد جهانی ایجاد کرده‌اند. گلدمن ساکس در پیش‌بینی پایان هفته گذشته خود رشد اقتصادی آمریکا در سال جاری و حتی سال آینده را کاهش داد. همزمان برخی از کشور‌های اروپایی نگران تامین انرژی مورد نیاز برای گذران فصل زمستان هستند.
بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری آمریکا روز گذشته به حدود ۱.۶۱۲ درصد رسید. گفتنی است بازده اوراق قرضه روند افزایشی در پیش گرفته و این مساله ترس از افزایش تورم و یا حتی رکود تورمی را که ترکیبی از افزایش قیمت‌ها و کند شدن سرعت رشد اقتصادی است، افزایش داده است.
از دیدگاه فنی، روند نزولی معاملات آتی طلای دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. روند نزولی قیمت چهار هفته‌ای در نمودار‌های میله‌ای روزانه نفی شده است. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت ۱۸۰۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و کمترین سطح قیمت معاملات ماه سپتامبر یعنی ۱۷۲۱.۱۰ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا ۱۷۷۱.۲۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته یعنی ۱۷۸۲.۴۰ دلار در هر اونس است. سطح حمایتی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۴۹.۹۰ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته یعنی ۱۷۴۵.۴۰ دلار در هر اونس عنوان شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied