`
شمانیوز
شما نیوز

آب و هوا

ارز فی

وضعیت آب و هوا فردا 22 آبان 1400 | هفته آینده آب و هوا تا ۸ درجه سردتر می‌شود

با ورود سامانه جدید از سه شنبه آب و هوای کشور دچار تغییر می‌شود و بارش باران و برف در شمال غرب، غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر آغاز خواهد شد.

به گزارش شمانیوز: وضعیت آب و هوای کشور فردا دوشنبه 22 آبان ماه 400 به شرح زیر است. آب و هوای کشور در هفته آینده کاهش پیدا می‌کند. آب و هوای فردا، سامانه بارشی از کشور خارج شده و فقط برای استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. با ورود سامانه جدید از سه شنبه آب و هوای کشور دچار تغییر می‌شود و بارش باران و برف در شمال غرب، غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر آغاز خواهد شد. 

تغییر آب و هوا

خروج سامانه بارشی فعلی از کشور و ورود سامانه جدید از سه شنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد که فردا، شنبه، ۲۲ آبان ماه، سامانه بارشی از کشور خارج شده و فقط برای استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

 با اشاره به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی طی ۲۴ ساعت آینده، وضعیت جوی کشور را اینگونه پیش‌بینی کرد: در نیمه غربی کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و برخی مناطق اصفهان بارش باران، برف و وزش باد شدید موقتی، در بوشهر و خوزستان رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: فردا، شنبه، ۲۲ آبان ماه، سامانه بارشی از کشور خارج شده و فقط برای استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه یکشنبه ۲۳ آبان و دوشنبه ۲۴ آبان در غالب مناطق کشور جو آرام بوده و مجددا با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی مواجه خواهیم بود گفت: سه شنبه، ۲۵ آبان با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور بارش باران و برف در شمال غرب، غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر آغاز خواهد شد. همچنین امروز خلیج فارس و دریای خزر مواج است.

ضیاییان در تبیین وضعیت جوی پایتخت نیز اظهار کرد: دمای هوای تهران در روز جاری، در کمترین و بیشترین حالت خود بین ۱۲ تا ۶ درجه سانیتگراد، فردا بین ۱۳ تا ۵ درجه سانتیگراد و پس فردا بین ۱۵ تا ۷ درجه سانیتگراد متغیر است. همچنین آسمان تهران، امروز ابری گاهی با بارش باران و در اواخر وقت وزش باد و به تدریج کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود. فردا، در روز قسمتی ابری، در اواسط روز وزش باد و در شب قسمتی ابری گاهی با وزش باد است. پس فردا نیز قسمتی ابری، گاهی وزش باد، در بعدازظهر نیمه ابری و اوایل شب غبارمحلی پیش بینی می‌شود.

به گفته یک کارشناس هواشناسی، ‌هوای کشور در روزهای آینده با بارندگی همراه است و تا روز یکشنبه نیز دمای هوا ۴ تا ۸ درجه کاهش را تجربه می‌کند.

«فریبا گودرزی»  با اشاره به اینکه امروز در بیشتر مناطق به جز جنوب شرق کشور شاهد بارندگی خواهیم بود، ادامه داد: ‌این بارندگی‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، ‌کهکیلویه و بویراحمد، ‌فارس، تهران،‌ گیلان،‌ مازندران و ...از شدت بیشتری برخوردار است.

وی تاکید کرد:‌ جو مناطق جنوبی کشور نیز با رگبار همراه خواهد بود.

به گفته گودرزی،‌ فردا نیز بارندگی‌ها در کشور ادامه دارد و شدت بارش‌ها در مناطق مرکزی، ‌شرقی و جنوبی کشور بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود، افزود: همچنین در این مناطق سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و لغزندگی جاده‌ها قابل پیش‌بینی است.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت:‌ فعالیت این سامانه بارشی در کشور تا اوایل هفته آتی ادامه دارد و از امروز تا روز یکشنبه کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما قابل پیش‌بینی است.

وی با بیان اینکه امروز دریای خزر مواج است، ادامه داد: در روزهای آینده آب‌های جنوب کشور نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته گودرزی، تهران از روز یکشنبه کاهش ابر را برای تهران می‌توان پیش‌بینی کرد.

وی بیشینه دمای تهران برای امروز را ۱۴ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود:‌ صبح فردا دمای هوا در تهران در سردترین حالت به ۷ درجه بالای صفر می‌رسد.

برخلاف بارش های زودهنگام و البته پراکنده ابتدای پاییز، به اعتقاد کارشناسان اتفاقا ایران امسال پاییز کم بارشی را تجربه خواهد کرد. الگوهای هواشناسی حاکی از آن است که احتمالا در زمستان وضعیت بارش‌ها کمی بهتر می‌شود ولی این بهبود وضعیت آنچنان نخواهد بود که کمبودهای بارش پاییزی را جبران کند.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied