`
شمانیوز
شما نیوز

بورس

ارز فی

پیش بینی بورس امروز 22 آبان | بورس سبزپوش می شود؟

شاخص کل بورس هفته گذشته را با رشد پشت سر گذاشت و آیا روند بورس در جریان معاملات امروز (شنبه 22 آبان ماه) صعودی می شود؟!

به گزارش شما نیوز: در آخرین روز کاری هفته جاری (چهارشنبه 19 آبان ماه) شاخص کل بورس در پایان معاملات چهارمین روز هفته جاری، صعودی شد. روز چهارشنبه (19 آبان ماه) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه با رشد 8 هزار و 855 واحدی روبرو شد و در ارتفاع 1 میلیون و 456 هزار و 530 واحدی قرار گرفت. در حال حاضر، بورس در شرایط مطلوبی قرار ندارد و این عوامل، موجب نگرانی سهامداران بورس را فراهم کرده است. آیا روند بورس در جریان معاملات امروز (شنبه 22 آبان ماه) مثبت می شود؟
در پایان هفته گذشته، شاخص کل سومین روز صعودی پیاپی را پشت سر گذاشت و روندهای درونی و بیرونی بازار صعودی شدند. به نظر می‌رسد سوختِ صعود مهیا شده است.
برای پیش بینی بورس امروز (شنبه بیست و دوم آبان) به روند بازار سهام در روز چهارشنبه نگاه می‌کنیم. روز چهارشنبه شاخص کل بورس 8 هزار و 853 واحد صعود کرد و سومین صعود پیاپی را پشت سر گذاشت. همچنین شاخص هم‌وزن رشد 5 هزار و 530 واحدی داشت و شاخص کل فرابورس 74 واحد افزایش یافت.
در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 372 نماد رشد قیمت و 99 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 76 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 20 درصد بازار افت قیمت داشتند.

سهم‌ های صعودی بازار سهام 

روز چهارشنبه در بورس نمادهای قثابت (قند ثابت خراسان)، وبملت (بانک ملت) و حتاید (تاید واتر خاورمیانه) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت رایان هم افزا (رافزا)، صنعت روی زنگان (زنگان) و سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌ های نزولی بازار سهام 

در بورس شرکت صنایع جوشکاب یزد (بکاب)، سیمان کرمان (سکرما) و موتوژن (بموتو) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت مبین وان کیش (اوان)، قند چهارمحال (قچار) و پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار سهام 

عرضه و تقاضای  بورس  در انتهای معاملات روز چهارشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌شنبه است. در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار با مازاد تقاضا‌ی 460 میلیارد تومانی بسته شد.
در پایان معاملات چهارشنبه تنها 8 نماد صف فروش داشتند و تعداد نمادهای صف خرید 138 نماد بود. همچنین در این روز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به سه‌شنبه 26 درصد کاهش یافت و 98 میلیارد تومان شد.  ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 123 درصد رشد کرد و در رقم 558 میلیارد تومان ایستاد. 

سهم‌ های پُرتقاضا بازار سهام 

روز چهارشنبه نماد خبهمن (شرکت خودروسازی بهمن) با صف‌ خرید 74 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از خبهمن، نمادهای شفن (شرکت پتروشیمی فناوران) و سپید (شرکت سپید ماکیان) بیشترین صف خرید را داشتند. 

 سهم‌ های صف فروش بورس

روز چهارشنبه بیشترین صف فروش نیز به وسخوز (شرکت سرمایه گذاری استان خوزستان) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 49 میلیارد تومانی داشت. پس از وسخوز، وسرضوی (شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی) و وسخراج (شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی) بیشترین صف فروش داشتند.

پیش بینی بورس امروز شنبه 22 آبان ماه

در هفته گذشته پس از آنکه شاخص کل در روز شنبه بیش از 42 هزار واحد صعود کرد و وارد کانال 1.4 میلیونی شد، روز یکشنبه نزول کرد اما پس از آن سه روز صعودی پی در پی را داشت و در این سه روز معاملاتی شاخص در مجموع بیش از 25 هزار واحد رشد کرد و از نیمه کانال 1.4 میلیونی بالاتر آمد.
روز چهارشنبه ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی بود و 16 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اما در مجموع کل هفته، از خروج پول حقیقی نسبت به هفته پیشین کاسته شد. در مجموع کل هفته 168 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 33 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین افت 93 درصدی داشته است. 
علاوه بر این روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی معاملات بازار با مازاد تقاضا بسته شد. ارزش مازاد تقاضا رشد 290 درصدی داشت و به رقم 460 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات 558 میلیارد تومان بود. صف‌هایی که می‌توانند به بازار روز شنبه سرریز شوند و قیمت‌ها را بالا بکشند.
همچنین، در این روز، 76 درصد از نمادها رشد قیمت داشتند و شاخص هم وزن 5 هزار و 530 واحد معادل 1.4 درصد رشد کرد. بنابراین روندهای درونی بازار همگی صعودی بودند. علاوه بر این صعود قیمت دلار به کانال 28 هزار تومانی و تثبیت آن در این محدوده نشان می‌دهد که شرایط برای رشد قیمت‌ها و نزدیک شدن شاخص کل به کانال بالاتر فراهم است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied