`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

ارز فی

تجاوز به سرباز زن در کاخ الیزه | تجاوز به سرباز زن در شب مهمانی مکرون

یک نظامی مستقر در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) از سوی یک سرباز زن متهم به تجاوز شده است.

به گزارش شمانیوزتجاوز به سرباز زن در کاخ الیزه اتفاق افتاد. تجاوز به سرباز زن در شب مهمانی مکرون بود. یک مقام ریاست جمهوری در خصوص تجاوز به سرباز زن واکنش نشان داد و گفت: به محض اینکه مقامات از این ادعا‌ها مطلع شدند، اقداماتی برای حمایت از قربانی انجام شد. ماجرای تجاوز به سرباز زن را در ادامه می‌توانید بخوانید:

یک نظامی مستقر در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) از سوی یک سرباز زن متهم به تجاوز شده است.

روزنامه لیبراسیون  اضافه کرد که زن جوان ساعاتی بعد از این اتفاق به اداره پلیس منطقه هشتم پاریس رفت و شکایت تجاوز جنسی را ثبت کرد. فرد متهم پس از ثبت این شکایت از کارش در الیزه برکنار شد.

یک مقام ریاست جمهوری در واکنش به این موضوع به خبرگزاری فرانسه گفت که «به محض اینکه مقامات از این ادعا‌ها مطلع شدند، اقداماتی برای حمایت از قربانی انجام شد و فرد متهم به خارج از الیزه منتقل شد.»

سه مرد جوان که در سه جنایت جداگانه مرتکب قتل شده بودند صبح دیروز پس ازجلب رضایت اولیای دم، در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغر زاده در برابر دادرسان قرار گرفتند تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شوند.

تجاوز به سرباز زن

در ادامه به حوادث دیگری که رخ داده است می‌پردازیم:

تجاوز به سرباز هم خدمتی

تجاوز به سرباز هم خدمتی ,نخستین پرونده مربوط به متهمی بود که در مرخصی از زندان به اتهام سرقت مسلحانه دستگیر شده بود. این مرد درجریان درگیری بافردی که در آژانس هواپیمایی فعالیت داشت اورا با شلیک ۳گلوله به قتل رسانده بود.

وی درست زمانی که حکم قصاص‌اش توسط قضات دیوانعالی تأیید شده و یک قدم باچوبه دار فاصله داشت با جلب رضایت اولیای دم توانست از قصاص نجات یابد. وی صبح دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد و به اتهام نگهداری اسلحه به شش ماه حبس وبه خاطراینکه در طول مرخصی از زندان مرتکب جرم شده به ۷۴ضربه شلاق و شش سال حبس محکوم شد.

ماجرای تجاوز به سرباز هم خدمتی

دومین پرونده هم مربوط به سربازی می‌شود که در دوران خدمت سربازی در جنایتی هولناک هم خدمتی‌اش را با اسلحه به قتل رسانده بود.وی در دفاع از خود گفته بود ساعت چهارونیم صبح بود که هم خدمتی‌ام به من تعرض کرد. من هم که از نظر قامت وهیکل از او کوچک‌تر بودم نتوانستم از خودم دفاع کنم.

برای همین وقتی بیرون آمدم به طرف دژبانی رفتم وبا برداشتن اسلحه او را با شلیک گلوله کشتم. این پسر جوان درحالی که به قصاص محکوم شده بود با رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت واز جنبه عمومی جرم به سه سال حبس محکوم شد.

قتل متجاوز سرانجام تجاوز به سرباز هم خدمتی

سومین پرونده هم مربوط به مردی بود که درماجرای دریافت حضانت فرزندش با همسر سابق خود درگیر شده واو را به قتل رسانده بود. اونیز با رضایت اولیای دم از قصاص گریخت و صبح دیروز از جنبه عمومی محاکمه شد و قضات او را به ۴سال زندان محکوم کردند.

تجاوز سرباز به دختر جوان

فرماندهان ارتش انگلیس متهم به سرپوش گذاشتن بر قتل یک دختر ۲۱ ساله اهل کنیا از سوی یک سرباز انگلیسی هستند.

فرماندهان ارتش انگلیس متهم به سرپوش گذاشتن بر قتل یک دختر ۲۱ ساله اهل کنیا هستند که گفته می‌شود از سوی یک سرباز انگلیسی، نزدیک به ۱۰ سال پیش کشته شده است.

جسد «اگنس وانجیرو» در مخزن فاضلاب یک هتل در شهر «نانیوکی» کنیا، ۲ ماه پس از ناپدید شدن وی در مارس ۲۰۱۲ پیدا شد.

«ساندی تایمز» نیز می‌گوید که یک سرباز دیگر بلافاصله پس از شنیدن موضوع قتل به سراغ مافوق‌های خود رفته بود، اما گفت که وقتی این قتل را گزارش داده به او گفته شد «سکوت کن» و هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفت.

این سرباز که در گزارش‌های ارتش انگلیس به نام «سرباز Y» معرفی شده است، می‎گوید «من به افراد مناسب این موضوع را گزارش دادم؛ به همه؛ به همه فرماندهانی که آنجا بودند.»

وی می‎گوید «من به سلسله مراتب بالاتر رفتم، افرادی که باید به این موضوع رسیدگی می‌کردند؛ آن‌ها مرا دروغگو خطاب کردند و گفتند ساکت شو و از اینجا خارج شو.»

جسد «وانجیرو»، ۲ ماه بعد، پس از بازگشت این گروه نظامی به انگلیس پیدا شد.

بیشتر بخوانید: پنهانکاری انگلیس در مورد مرگ و میر مهاجران در اقامتگاه‌های پناهندگی فرار انگلیس از اتهامات جنایات جنگی در عراق

«ساندی تایمز»، ماه گذشته گزارش داد که تحقیقات اولیه در مورد مرگ «وانجیرو» ناموفق بوده، اما پس از آنکه تحقیقات تا سال ۲۰۱۹ به تاخیر افتاد، تحقیقات جدیدی آغاز شد.

این پایگاه می‌گوید «سرباز X»، که گفته می‌شود این قتل را انجام داده هرگونه دخالت در قتل «وانجیرو» را که پس از کالبد شکافی اش مشخص شد وی بر اثر ضربه‌های چاقو به شکمش کشته شده، تکذیب کرد.

همچنین شواهدی وجود دارد که «اگنس وانجیرو» مورد ضرب و شتم قرار گرفته است؛ اگرچه به دلیل وضعیت بدن او مشخص نیست که آیا او مورد تعرض جنسی قرار گرفته است یا خیر.

شاهدان به «ساندی تایمز»، گفته اند که آخرین بار دیده‎اند که «وانجیرو» با ۲ نظامی انگلیسی از رستوران هتل خارج شده است.

«جان هیلی»، وزیر دفاع سایه انگلیس، «بن والاس»، وزیر دفاع این کشور را متهم کرده که پرونده را به اندازه کافی جدی نگرفته است.

گرد آوری از فرارو و رکنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied