`
شمانیوز
شما نیوز

آب و هوا

آخرین پیش بینی وضعیت آب و هوا برای پنجشنبه | آب و هوای تهران فردا پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده هوای تهران ابری پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش شمانیوز: وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده افزایش پیدا می‌کند. دو سامانه هوای ناپایدار که وارد کشور شده بود خارج شده و آب و هوای بیشتر مناطق کشور باافزایش دما روبرو خواهند شد. با استمرار شرایط مساعد جوی در آب و هوا تا اواخر وقت انتظار می‌رود که در بیشتر مناطق پرتردد از غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق کاسته شود. سازمان هواشناسی با اعلام کردن آب و هوای کشور در وضعیت زرد  برای شاخص آلودگی هوا افزایش دما را پیش بینی می کند.

آب و هوا

 آب و هوای تهران فردا پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۲۷ آبان ۱۴۰۰ نشان می‌دهد آسمان آفتابی خواهد بود. حداکثر دما ۱۰ درجه است و برای شاخص آلودگی هوا نیز وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده هوای تهران ابری پیش‌بینی می‌شود. فردا ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۰ هوای تهران ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد خواهد بود.

طبق پیش بینی‌های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران ابری حداکثر و حداقل دما در تهران ۸ و ۴ درجه است.

امروز آسمان تهران ابری است و دمای امروز تهران در طول شب از هشت درجه به مرور و در طول روز به چهار درجه می‌رسد.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۲۷ آبان ماه) ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۸ آبان ماه) ابری با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (۲۹ آبان) با حداقل دمای ۶ درجه و با حداکثر دمای ۱۲ درجه پیش‌بینی می‌شود.

آلودگی هوا این روز‌ها موجی جدید را در کلانشهر‌های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید‌های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می‌شوند.

پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (۲۶ آبان ماه) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد و می‌تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می‌رود که در بیشتر مناطق پرتردد از غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۲۷ آبان ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول باقی می‌ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می‌تواند در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۲۷ آبان ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آب و هوا

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای ۷ کلانشهر

سازمان هواشناسی نسبت به پایداری جو و آلودگی هوای ۷ کلانشهر از فردا (۲۷ آبان ماه) هشدار داد.

در هشدار زردرنگ هواشناسی آمده است: افزایش غلطت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پنجشنبه (۲۷ آبان ماه) برای شهرهای تبریز، ارومیه، تهران و کرج، جمعه (۲۸ آبان ماه) برای شهرهای تهران، کرج، اراک، تبریز، ارومیه و اصفهان و شنبه (۲۹ آبان ماه) برای شهرهای تهران، کرج، اراک، مشهد و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای گروه‌های حساس و رشد آن تا ناسالم برای تمام گروه‌ها در مناطق صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، خودداری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز تا حد امکان ، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

گردآوری از فرارو و مهر

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید