شمانیوز
شما نیوز

روز عرفه

تاریخ روز عرفه ایران در سال 1403

تاریخ روز عرفه ایران در سال 1403

روز عرفه یکی از روزهای مهم در تقویم اسلامی است که در روز نهم ماه ذی الحجه هر سال برپا می‌شود.

به گزارش شمانیوز :روز عرفه یکی از روزهای مهم در تقویم اسلامی است که در روز نهم ماه ذی الحجه هر سال برپا می‌شود.این روز به عنوان روزی از اعتکاف و تمرکز بر عبادت و توبه شناخته می‌شود و مسلمانان در این روز به دعا، توبه و استغفار می‌پردازند.روز عرفه به مسلمانان فرصتی برای تقرب به خدا، طلب بخشش گناهان و دعا برای رفع مشکلات و آرامش روحی فراهم می‌کند.

روز عرفه چه روزی است ؟

روز عرفه یک روز قبل از روز عید قربان می باشد و آغاز مناسک حج می باشد، در این روز حجاج از شهر مکه به صحرای عرفات آمده و در آنجا به راز و نیاز و دعا پرداخته و پس از نماز ظهر و عصر به مکه باز میگردند. در روایات متعدد آمده است که روز عرقه روزی برای استجابت دعا و بخشش گناهان می باشد.

چرا تاریخ روز عرفه هر سال تغییر می کند؟

روز عرفه در ایران، ٩ ذیحجه است. و به علت قمری بودن این تاریخ در ایران روز عرفه تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است.

این اتفاق به این خاطر می افتد که تعداد روز های ماه قمری ۳۵۴ روز است و تعداد روز های شمسی ۳۶۵ روز که در سال کبیسه به ۳۶۶ روز نیز تغییر پیدا می کند. از این رو روز های ماه قمری با روز های ماه شمسی و میلادی کاملا متفاوت است و در هر سال ۱۱ روز و یا بیشتر تغییر پیدا می کند و به موجب همین تغییرات ٩ ذیحجه یعنی روز عرفه در هر سال شمسی و میلادی یک روز متفاوت را نشان می دهد.

تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم شمسی 1403 مصادف است با:

یکشنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

۱۴۰۳/۰۳/۲۷

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی