شمانیوز

انواع آکنه قابل درمان است، به ویژه اگر در سنین بزرگسالی باشید. اما جوش های سرسیاه پردرسر به نظر می رسد که هیچ وقت تخلیه نخواهند شد.

انواع آکنه قابل درمان است، به ویژه اگر در سنین بزرگسالی باشید. اما جوش های سرسیاه پردرسر به نظر می رسد که هیچ وقت تخلیه نخواهند شد. در ابتدا می خواهیم بدانیم این جوش های سر سیاه چگونه ایجاد می شوند و چگونه با ماسک های خانگی درمان می شود، برخلاف آکنه، جوش های سرسیاه از محل رویش مو، ایجاد می شود. هر فولیکول دارای یک تار مو و یک غده چربی است که برای نرمی پوست، چربی ترشح می کند. همچنین سلول های پوست دائما در حال تکثیر هستند و سلول های مرده در سطح رویی پوست جمع می شوند. وقتی این سلول های مرده با چربی پوست ادغام می شود، اگر در زیر پوست تجمع یابد، آکنه و اگر درون منافذ باز پوست جمع شود، ایجاد جوش سرسیاه می کنند. به همین دلیل است که جوش های سرسیاه بیشتر در نقاطی که موی بیشتری دارد ایجاد می شود، مانند اطراف لب و اطراف بینی. برای رهایی از این جوشها دو روش وجود دارد. یکی استفاده از ماسک های خانگی و دیگری مراجعه به متخصص پوست برای پاکسازی پوست که البته استفاده از ماسک های خانگی شناسنامه دار مثل استفاده از میوه های مفید می تواند پوست صورتتان را جلا دهد.

در این مطلب راه اول یعنی طرز تهیه ماسک های خانگی، آموزش داده خواهد شد.

1-ژلاتین و شیر. از هر کدام یک قاشق تهیه کرده و در ماکروویو یا حرارت غیر مستقیم قرار داده تا کاملا با یکدیگر مخلوط شوند. سپس اجازه دهید کمی خک شود و ابتدا حرارت آن را روی دست امتحان کنید. سپس با یک براش روی پوست خود بزنید و تا زمانی که کاملا خشک شود، صبر کنید. در آخر آنها را مانند ورق از روی پوست خود بردارید.

2-سفیده تخم مرغ و آبلیمو. ابتدا سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کرده و با یک قاشق آبلیمو مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک براش آن را روی پوست بمالید و سپس یک لایه نازل دستمال کاغذی روی آن قرار داده و دوباره روی آن یک لایه از مخلوط را بزنید. این کار را تا دو لایه دستمال کاغذی می توانید انجام دهید اما مدت خشک شدن آن بیشتر خواهد شد. تا خشک شدن کامل آن صبر کنید سپس به آرامی آن را از روی پوستتان جدا کنید.

3-شیر و عسل. یک قاشق از هرکدام را با یکدیگر مخلوط کنید و روی پوست بزنید. اجازه دهید کاملا سفت و خشک شود و به آرامی از روی پوست جدا کنید.

همچنین می توانید پس از استفاده از این ماسک های خانگی مقداری آبلیمو یا آب انار روی منافذ باز پوست خود به صورت ضربه ای بزنید تا آنها را ببندد. توه داشته باشید پس از آن حتما صورت را شستشو دهید و آبرسانی کنید. نکته مهم این است که از این ماسک ها هفته ای یک بار یا دو هفته یک بار استفاده کنید. زیرا باعث از بین رفتن کامل چربی پوست شده و سپس غدد بیش از قبل شروع به تولید چربی خواهند کرد.

منبع : مه شو

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه