شمانیوز
شما نیوز

بانک مسکن

مشارکت ۲۲ هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی

مشارکت ۲۲ هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی

​تامین مالی طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک مسکن به ارزش بیش از 22 هزار میلیارد ریال در 10 استان، تاکنون منجر به مشارکت در تکمیل ساخت و بهره‌برداری از ۱۰ پروژه آزادراهی و بزرگراهی با هدف کاهش تصادفات و تسریع در بهره برداری از پروژه‌های نیمه تمام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، هیبنا؛ طرح‌های زیربنائی وزارت راه و شهرسازی در 10 استان کشور در حال اجراست که بخشی از آنها در استان‌های البرز، سیستان‌و بلوچستان، فارس و خراسان جنوبی به مرحله افتتاح رسید و عملیات اجرایی بخشی دیگر از طرح‌ها در استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان ، فارس، قم و آذربایجان شرقی ادامه دارد.

طرح‌های افتتاح شده شامل ساخت 22 کیلومتر از باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران – شمال در استان البرز است که بانک مسکن برای افتتاح آن ۲ هزار میلیارد ریال مشارکت مالی داشته است.

مشارکت در بهسازی احداث باند دوم و تعریض محور فسا- جهرم- قیر- کارزین در استان فارس با اعتبار 430 میلیارد ریال از جمله این طرح‌های زیر بنایی است. افتتاح این طرح علاوه بر کاهش تصادفات منجر به رونق بخشی به گردشگری منطقه شد.برای احداث باند دوم محور بیرجند- قائن به طول 100 کیلومتر در خراسان جنوبی هم 900 میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است.

همچنین بانک مسکن با مشارکت در تامین مالی طرح‌های بزرگراهی و آزادراهی علاوه بر اینکه اهداف مربوط به کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه استهلاک خودرو را دنبال می‌کند، در تسریع بهره برداری از طرح‌های نیمه کاره با تزریق منابع نقش مهمی ایفا کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی