کد خبر : 895797

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: سهام سه مجتمع پتروشیمی نوری، بندر امام خمینی(ره) و بوعلی امسال در بورس عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از آنا از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، جعفر ربیعی درباره عملکرد تولید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در سال ۹۷ گفت: آمارهای نهایی در حال جمع‌بندی است، اما ۹۵ درصد از ظرفیت تولیدی برنامه‌ریزی‌شده پارسال محقق شده است و با بهره‌برداری از پروژه‌هایی مانند پتروشیمی ایلام و پتروشیمی لردگان و پالایشگاه بیدبلند ۲ خلیج‌فارس میزان تولید نسبت به سال ۹۷ افزایش خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه طرح جمع‌آوری گازهای مشعل مناطق نفت‌خیز جنوب یکی از مهم‌ترین پروژه‌های بالادستی نفت است که در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس تعریف و اقدامات اولیه این پروژه در سال ۹۷ آغازشده است، افزود: پس از بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس، گازهای مشعل مناطق نفت‌خیز جنوب جمع‌آوری و به این پالایشگاه منتقل می‌شود که پس از تصفیه و جداسازی به عنوان خوراک پتروشیمی‌های پایین‌دست مصرف می‌شود.
سهام پتروشیمی نوری به‌زودی به بورس می‌آید
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در مورد برنامه‌های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در سال ۹۸ اظهار کرد: طبق قولی که داده‌شده، امسال سهام سه پتروشیمی نوری، پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) و پتروشیمی بوعلی در صورت فراهم شدن شرایط در بورس عرضه خواهد شد. سازوکار شفافیت مالی پتروشیمی نوری نیز مراحل نهایی را طی می‌کند و زمان عرضه این سهام به سازمان بورس بستگی دارد. مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در مورد طرح پتروشیمی همت، پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل در عسلویه، تصریح کرد: این طرح هنوز زنده و در حال پیگیری است، اما جزو پروژه‌های اولویت‌دار امسال نیست.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید