شمانیوز

با حضور معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی نیروگاه گازی خلیج فارس روز سه شنبه به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و  به نقل از سازمان تامین اجتماعی؛ در پی انتقال نیروگاه گازی خلیج فارس (شرکت تولید نیروی برق و مدیریت تولید برق خلیج فارس) که در قبل به ازای رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی واگذار شده بود؛ پس از بررسی و تشریفات نقل و انتقال امروز بطور رسمی سازمان تامین اجتماعی نسبت به تحویل مالکیت و مدیریت این نیروگاه اقدام کرد.

براساس ارزش گذاری روز، این نیروگاه افزون بر ۶۰ هزار میلیارد ریال ارزش دارد و همچنین این انتقال می تواند به وضعیت نقدینگی سازمان تامین اجتماعی بسیار کمک کند.

نیروگاه گازی خلیج فارس در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و ۱۱ کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید ۹۹۰ مگاوات است.

این نیروگاه شامل ۶ واحد گازی ۱۶۵ مگاواتی در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار ساخته شده که ۳۵ درصد برق استان هرمزگان را تامین و هر سال حدود ۵ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید می کند.

استان هرمزگان دارای ۷ نیروگاه شامل نیروگاه هرمزگان، گنو، منطقه ویژه، کیش، قشم، لاوان و خلیج فارس (قلعه قاضی) با ظرفیت تولید سه هزار مگاوات درماه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید