شمانیوز

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه 98/4/12 // این خبر هر ساعت بروز رسانی می شود ...

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه 98/4/12 

 
 

در حال بروزرسانی ......

قیمت دلار؛ امروز چهارشنبه ۱2 تیر

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۲هزار و ۴۳۱ تومان تعیین شد.بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک‌ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند.

برهمین‌اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند.

امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را 12هزار و 431 تومان و یک ریال، قیمت یورو را 14هزار و 31 تومان و 3 ریال و قیمت پوند انگلیس را 15هزار و 652 تومان و 7 ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. 

قیمت دلار نسبت به روزهای کاری قبل کاهش چشم‌گیری داشته و دلار از کانال 14هزارتومانی به کانال قیمتی 13هزار تومان وارد شده بود و امروز بعد از چند روز افت‌وخیز وارد کانال 12هزارتومانی شد. 27 خردادماه بار دیگر دلار وارد کانال 13هزاری شد، اما از فردای آن روز بار دیگر دلار 12هزاری شد. قیمت خرید یورو و پوند نیز نسبت به روز کاری قبل تغییر کرده است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

Related image

قیمت روز ارزمسافرتی؛ امروز چهارشنبه ۱2 تیر

شعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۴ هزار و ۷۳۶ تومان اعلام کرده‌اند شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت 11 آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت 14 هزار و 736 تومان و 8 ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 14 هزار  و 800 تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز قبل افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا 1000 یورو خریداری کنند

براساس سیاست بانک مرکزی که از روز 18 شهریورماه سال 97 آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به‌صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تأمین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد - در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند - اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به‌منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفاً از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

Related image

قیمت روز طلای جهانی؛ امروز چهارشنبه ۱2 تیر

در حالی که امیدها به حل و فصل سریع اختلافات تجاری آمریکا و چین کمرنگ شده و در حالی که ایجاد یک جبهه جنگ تجاری جدید در اروپا نگرانی ها در مورد کندی رشد اقتصادی را شدت بخشیده است، قیمت طلا امروز بیش از یک درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم یک هفته اخیر، یعنی 1435 دلار و 99 سنت، با اندکی تعدیل و رشد 0.7 درصدی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1427 دلار و 64 سنت رسید. قیمت طلای امریکا نیز امروز 1.6 درصد جهش داشت و به 1430 دلار و 80 سنت رسید.

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر بازار طلا، ادامه روند رو به کاهش آمارهای بخش تولید کشورهای مختلف و سیاست تجاری حمایت گرایانه آمریکا موجب شده تا سرمایه گذاران به دلیل نگرانی از افت شاخص ها در بازارهای پرریسک، برای سرمایه گذاری به بازار طلا روی بیاورند.

تنها چند روز پس از آتش بس چین و آمریکا در جنگ تجاری، دفتر نمایندگی تجاری آمریکا روز دوشنبه این بار یک اختلاف قدیمی بر سر یارانه پرداختی به ساخت هواپیما را با اروپا از سر گرفت و محصولات بیشتری را به فهرست کالاهای اروپایی مشمول تعرفه اضافه کرد.

همچنین پس از اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه در هر گونه توافقی باید کفه ترازو به سمت آمریکا سنگینی کند، امیدها به حل زودهنگام اختلافات تجاری میان آمریکا و چین کاهش یافته است.

با کاهش امیدها به حل زودهنگام اختلافات تجاری، شاخص ارزش دلار کاهش یافته و این مسئله نیز در رشد قیمت طلا موثر بوده است. ارزش سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز به دلیل نگرانی های تجاری و ترس از کند شدن رشد اقتصاد جهانی شاهد کاهش بود.

Related image

قیمت روز ارزهای دولتی؛ امروز چهارشنبه ۱2 تیر

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۴ ارز مانند پوند نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت ۱۱ واحد پولی از جمله یورو افزایش یافت. نرخ دلار و ۱۱ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه دوازدهم تیرماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۱۹۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۲ هزار و ۸۹۴ ریال و هر یورو نیز با ۴۱ ریال افزایش ۴۷ هزار و ۴۲۲ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۶۵۵ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۵۰۰ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۹۰۰ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۵۳ ریال، روپیه هند ۶۱۱ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۱۶۸ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۷۰۱ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۹ هزار و ۳۰ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۸۸ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار و ۵۳ ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۶۸ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۷۷ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۴۲۷ ریال، روبل روسیه ۶۶۳ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۰ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۳۸۸ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۹۸۳ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۶۸۹ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۸۳ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۹۶۴ ریال تعیین شد.

افزون بر این، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۸۰۸ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار ۱۵۰ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۱۰۳ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۷ هزار و ۴۳۱ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۴۵ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۸۸۹  ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۷۳ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۹۱۸ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۷۳ ریال، افغانی افغانستان ۵۱۷ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۴۸۸ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۵ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۹۴ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.

Related image

مرور بازار در روز گذشته ( سه شنبه 11 تیر )

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۳۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۳۹۱ دلار قیمت خورد.
 
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز سه‌شنبه ۱۱ تیر ۹۸
نوع قیمت روز معاملاتی گذشته (ریال) قیمت امروز (ریال)
مثقال طلا
۱۸,۴۵۰,۰۰۰
۱۸,۵۲۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۴,۲۵۹,۱۸۰
۴,۲۷۵,۳۴۰
سکه جدید
۴۵,۳۰۰,۰۰۰
۴۵,۳۵۰,۰۰۰
سکه قدیم
۴۳,۵۰۰,۰۰۰
۴۳,۵۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۲۳,۴۵۰,۰۰۰
 
ربع سکه
۱۵,۳۰۰,۰۰۰
 
سکه گرمی
۹,۷۰۰,۰۰۰
 
انس طلا ۱۳۹۱ دلار
۱۳۹۱ دلار
 
قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز سه‌شنبه ۱۱ تیر ۹۸
صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز سه‌شنبه یازدهم تیر بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی دوشنبه، ۱۲ هزار ۸۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار ۷۰۰ تومان خریداری می‌کنند.
قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها تغییری نداشت و ۱۴ هزار ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار ۶۰۰ تومان است.
 اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (سه‌شنبه یازده تیر ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۳ هزار و ۹۱ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۳۸۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

Related image

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید