شمانیوز

مدیرعامل بیمه تجارت نو با بیان اینکه 80 درصد فروش بیمه توسط 20 درصد نمایندگان صورت می پذیرد،گفت: خورشید کاروان تجارت‌نو در مسیر فعالیت شرکت بوده و همچنان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار شما نیوز، نخستین همایش سراسری شبکه فروش و تحلیل شبکه فروش شرکت بیمه تجارت‌‌نو با حضور حداکثری اعضای خانواده این مجموعه یعنی با حضور بالغ بر۷۰۰ نفر از نمایندگان، کارگزاران، مدیران و پرسنل شعب بیمه تجارت‌نو از سراسر کشور برگزار شد.

 

بی تردید انسجام در فعالیت های گروهی نمایانگر آینده ای درخشان برای آن صنعت خواهد بود حال اینکه نهال نوپای صنعت بیمه تجارت نو با این شور و هیجان در میان خانواده بزرگ آن مورد حمایت قرار می گیرد بدون شک می توان در افق چشم انداز آن درختی پربار را ترسیم کرد که هر شاخه آن بخشی از نیازهای جامعه و خانواده بزرگ بیمه تجارت نو را برطرف خواهد کرد.

 

نیما نوراللهی در ابتدای این همایش با اشاره فروش بیمه نامه ٤٤ هزار میلیارد تومانی سال ٩٧ در صنعت بیمه از فعالیت٧٠ هزار نفر در شبکه فروش صنعت بیمه خبر داد و گفت: از این میان ٧٠ درصد این رقم را شبکه فروش و نمایندگان فروخته‌اند.

 

مدیرعامل بیمه تجارت نو ادامه داد: اگر متوسط کارمزد هر نماینده را ١٠ درصد بدانیم، سهم سرانه هر نماینده حدود ٤ میلیون تومان می شود که البته این رقم سرانه پایینی است و همین سرانه در بیمه تجارت نو 2 میلیون و چهارصد هزار تومان است و علت اصلی نوپا بودن شرکت بوده که به سرعت رو به پیشرفت می باشد.

 

وی همچنین به مولفه های شناخت پرداخت و اضافه کرد: باید در گام اول شناخت ایجاد شود تا حرکت رو به جلو صورت پذیرد و موارد آن، شناخت فردی، شناخت سازمانی و شناخت محیطی است. در این موارد زیر مجموعه های مختلفی وجود دارد که بخش استراتژی و سیاست های بیمه با ما است.

 

نوراللهی با بیان اینکه 80 درصد فروش بیمه توسط 20 درصد نمایندگان صورت می پذیرد افزود: فروش بیمه کار سختی است اما می دانیم که عده ای می فروشند و موفق هم هستند.

 

مدیرعامل بیمه تجارت نو درباره ضریب سود بیمه گری و ضریب خسارت صنعت بیمه گفت: در 10 سال گذشته روند سود این صنعت کاهشی بوده است و البته ضریب سود این شرکت 25 درصد می باشد.

وی با تاکید بر تقویت روحیه خود باوری میان همکاران خاطرنشان کرد: نباید از نام های قدیمی و بزرگتر بترسیم و باید در کار خود مصمم باشیم.

 

وی مهمترین رمز موفقیت درحوزه فروش را با توجه به تجربه های شخصی خود" شناخت" عنوان کرده و افزود: شناخت فردی، شناخت سازمانی و شناخت محیطی سه مولفه اصلی "شناخت" است که خورشید کاروان تجارت‌نو در مسیر فعالیت شرکت بوده و همچنان خواهد بود.

 

اما دبیرهمایش و معاون توسعه بازار و شبکه فروش این همایش را نمایش هم راستایی استراتژی مجموعه با فرمان مقام معظم رهبری در”سال رونق تولید”  برشمرد و گفت: این مهم در راستای نشان دادن توانمندی بیمه تجارت‌نو درصنعت بیمه ،رسیدن به رشد قابل قبول در عملکرد، افزایش تعامل میان مدیریت ستاد و شبکه فروش ،آشنایی بیشتر شبکه فروش با عملکرد جاری و برنامه های آتی  و تقدیر از نمایندگان و کارگزاران برگزیده به همراه شعب برگزار شده است.

 

هادی طباطبایی یکی از نمایندگان شبکه فروش بیمه تجارت‌نو نیز در این همایش با بیان اینکه تجارت‌نو مجموعه ای خلاق و پویا با اندیشه های نو است گفت:این شرکت دارای تیم مدیریتی بسیار منسجمی است که از این اتحاد یک صدایی و آهنگ دلنشین همراهی و همکاری به گوش می رسد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید