شمانیوز

توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران صورت می‌گیرد؛

تفاهم نامه همکاری برای حمایت از تعاونی ها و تشکل های حوزه های کشاورزی و روستایی با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، میان دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران و دکتر حسین شیرزاد رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران امضاء شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، دکتر حسین شیرزاد در این مراسم بیان داشت: استفاده از بانکداری خرد در بستر قرض الحسنه ابزار مناسبی برای توسعه بخش کشاورزی است.

 

وی تصریح کرد: با مطالعاتی که سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام داده است، بانک قرض الحسنه مهرایران مجموعه ی خوش نام، توانمند و اولین بانکی است که با پذیرش پرتفوی متنوع ریسکی که در حوزه کشاورزی و روستایی کشور وجود دارد توانسته است بخشی از نیازهای تامین مالی شبکه تعاونی روستایی کشور را بدون کمترین تعارض از نظر سازوکارهای بانکداری خرد تامین کند.

 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: این تفاهمنامه یک تعامل برد – برد است که هم بانک قرض الحسنه مهرایران به عنوان یکی از موفق ترین بانک های حوزه قرض الحسنه و تامین مالی خرد و هم شبکه تعاون روستایی کشور، به عنوان مصارف حوزه بخش کشاورزی در تامین نهاده ها مثل کود، سم، بذر و... می تواند سهم استانی موثری در آن داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: خدمات و طرح های تسهیلاتی بانک قرض الحسنه مهرایران می تواند نقش بسزایی در سپهر ملی تولیدات محصولات کشاورزی و مصارف این بخش ایفا کند و امید است تا شبکه ما بتواند از امتیازاتی که از این تفاهمنامه انتظار می رود به طور شایسته استفاده کند.

 

دکتر شیرزاد ادامه داد: اتحادیه های سراسری ما بعد از یک هم فکری و مشورتی که معمولا به طور متعارف برای کسب تجارب مختلف که در یک خانواده بزرگ ۵ میلیونی از آن انتظار می رود، انجام شد؛ به این نتیجه رسیدیم که این تفاهمنامه می تواند بخشی از نیاز های تامین مالی حوزه کشاورزی را به ویژه در خصوص تامین نهاده هایی مثل: بذر و کود و حتی در بخش سموم ایفا نماید.

 

وی افزود: این فرصت بسیار مناسبی است که هم نظام صنفی بخش کشاورزی و هم اتحادیه های تعاون روستایی ما بتوانند از این خدمات گران بهاء استفاده نمایند.

 

در ادامه مراسم، دکتر مرتضی اکبری افزود: با انعقاد این تفاهمنامه، برای بانک قرض الحسنه مهر ایران فرصتی شد تا جامعه هدف خود را گسترش دهد و خدمات خود را به حوزه های کشاورزی و جوامع روستایی معطوف کند.

 

وی خاطرنشان کرد: این بانک از سال گذشته به عرصه های رونق روستایی ورود پیدا کرده است و با اعطای طرح های تسهیلاتی متنوع، گام های شایسته ای در زمینه اشتغال روستایی و مقاوم سازی مسکن روستاییان برداشته است.

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: در این زمینه در سال گذشته تفاهمنامه های زیادی برای تقویت زیر ساخت های روستایی با بنیاد برکت، کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.

 

دکتر اکبری تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران با حمایت ۱۰ بانک کشور و پشتیبانی سرمایه ای بزرگ و بالغ بر ۲۷۰۰ میلیارد تومان و با گستره ۵۳۰ شعبه در سراسر کشور در حال خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه است. کلیه فعالیت های این بانک در بستر قرض الحسنه است و می تواند افتخار نظام بانکداری اسلامی باشد.

 

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران از ۱۲ سال پیش به منظور پوشش خدمات در حوزه بانکداری خرد به وجود آمد، بنحوی که بتواند منابع خرد نزد جامعه را تجمیع کند و در قالب تسهیلات قرض الحسنه به بخش های مختلف جامعه اختصاص دهد.

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان داشت: مسیر مشخصی برای فعالیت های بانک قرض الحسنه مهر ایران ترسیم، و در زمینه های بهداشت و درمان، ازدواج جوانان و معیشت، اقدامات شایسته ای انجام شده است و از ۲ سال پیش تا کنون فعالیت های گسترده ای در حوزه حمایت از اشتغازایی و تولید ملی نیز صورت گرفته است.

 

وی افزود: جامعه روستاییان معمولا توانایی بازپرداخت سودهای تسهیلاتی ۱۸ درصد را ندارند، بنابراین تلاش می کنیم تا امکانات قرض الحسنه را در این مجموعه گسترش دهیم.

 

دکتر اکبری تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران آمادگی دارد تا با ۱۴ اتحادیه سازمان مرکزی تعاون روستایی در راستای توانمندسازی بخش کشاورزی همکاری داشته باشد و به تناسب تمرکز قسمتی از گردش مالی خود در این بانک به هر تعدادی که از سوی اتحادیه ها معرفی شود، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نماید.

 

وی افزود: به همه اتحادیه ها در دو قالب مشارکتی و یا اعتبار در حساب جاری، تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با کارمزد صفر تا ۴ درصد به هر فرد، قابل پرداخت خواهد بود.

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: با انعقاد این تفاهمنامه حوزه فعالیت بانک گسترش خواهد یافت، البته در زمینه اشتغال روستایی و تقویت کانون های روستایی اقداماتی انجام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید