شمانیوز

حاتمی در گفتگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با شرکت‌ها و کشورهایی که بدعهدی کرده‌اند و ما را در شرایط سخت تنها گذاشته‌اند باید هوشمندانه رفتار کرد.

حسین حاتمی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار داشت: راهبرد تعامل اقتصادی متقابل با دنیا  راهبردی عقلانی است همانطورکه رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر می‌توان تحریم‌ها را لغو کرد و این لغو تحریم‌ها ازسرگیری روابط اقتصادی را در پی داشته باشد، نباید یک دقیقه را از دست داد، منتهی با شرکت‌ها و کشورهایی که بدعهدی کرده‌اند و ما را در شرایط سخت تنها گذاشته‌اند باید هوشمندانه رفتار کرد.

وی افزود: منظور از رفتار هوشمندانه این است که از آنها تعهدات و تضامنی را باید گرفت که رفتار باثباتی نسبت به حضور در فضای اقتصادی  ما داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و احتمال لغو تحریم‌ها گفت:  به‌جای اینکه به طرف مقابل اعتماد مطلق داشته باشیم به مکانیسم راهبردی لغو تحریم‌ها که مجلس شورای اسلامی مصوب و دولت را مکلف به اجرای آن کرده است متعهد باید شد  .

حاتمی با بیان این مطلب که نه به آمریکایی‌ها می‌توان اعتماد کرد و نه به 1+5، عنوان داشت: این اعضا اساساً امتحان خود را پس داده‌اند و بعضا به صورت تاکتیکی اقداماتی انجام می دهند که نباید دستاویز خوش بینی ما بشود .دولت باید به صورت گام‌‎به‌گام پیش برود و دوباره دچار خوش‌بینی غیرواقعی و بدون‌پشتوانه نشود.

او خاطرنشان کرد: ما باید در حوزه فناوری هسته‌ای به ثبات دست یابیم و اگر قرار است مذاکره ای مجدد اتفاق بیفتد با دستان پُر بر سر میز مذاکره حاضر شویم و قاعده امتیاز متقابل را پی بگیریم ؛ به عبارتی  دادوستد متقابل باشد؛ لذا آرزوی من این است که تحریم‌ها لغو شود اما به معنای واقعی خوش‌بین نیستم چرا که طرف مقابل عهد شکن است و طرف ایرانی مذاکره بعضا خیلی خوش باور.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied