`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ارز فی

تلویزیون چند اینچی برای خانه شما مناسب است؟

انتخاب تلویزیون با توجه به اینکه در مرکز دید و توجه خانه شما قرار دارد، اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین تلویزیونی که ظاهر آن مناسب باشد و فریم بارک و صفحه نمایش نازک داشته باشد این زیبایی را دوچندان می کند. در کنار زیبایی تلویزیون باید به ابعاد و اندازه آن توجه داشته باشید. احتمالا برای شما اتفاق افتاده که قصد خرید تلویزیون را داشته اید و نمی دانید چه اندازه ای از تلویزیون مناسب اتاق و یا پذیرایی شما است. اما دو نکته در همین ابتدا مهم است که هرچه اندازه تصویر شما بزرگتر باشد پولی که بابت خرید تلویزیون می پردازید نیز بیشتر خواهد بود و نکته بعدی اینکه اندازه نامناسب و خارج از سایز استاندارد تلویزیون شما را راضی نخواهد کرد.

با توجه به قیمت تلویزیون LED سونی و قیمت سایر برندها در انتخاب سایز مناسب تلویزیون باید حساسیت بیشتری داشته باشید.

انتخاب مناسب ترین سایز تلویزیون

در ابتدا باید گفت که اگر محدودیت مالی ندارید دست شما در انتخاب سایز استاندارد تلویزیون بازتر خواهد بود. تقریبا در خانه های بالای 70 متر امروزی، طراحی پذیرایی ها به گونه ای است که امکان قرار دادن تلویزیون از 50 اینچ به بالا را خواهید داشت. در اینجا مشکل شما فقط فاصله مبلمان و به طور کلی محلی است که قرار است از آنجا به تماشای تلویزیون بپردازید هست. به طور کلی اگر خانه‌ای بزرگ دارید تلویزیونی بالای ۵۰ اینچ انتخاب کنید، زیرا در این موقع فاصله شما از تلویزیون زیاد بوده و لازم نیست خیلی به تصاویر دقت کنید. اما اگر خانه‌ ای متوسط و یا کوچک دارید تلویزیون‌های زیر ۵۰ اینچ مناسبند. ذکر این نکته ضروری است که تلویزیون‌های ۲۴ تا ۳۶ اینچی عموما از قابلیت‌های HDR و 4K پشتییبانی نمی‌کنند. علاوه بر آن ممکن است برخی دیگر از امکانات صوتی نظیر استفاده از بلندگوهای خاص و پرقدرت نیز با محدودیت روبرو باشد.

2c7c7bd9-90e8-46fd-9f0a-7255f4fc11b1

برای اینکه فضای بیشتری داشته باشید می توانید تلویزیون را به دیوار متصل کنید، به یاد داشته باشید که اگر تلویزیون انتخابی شما منحنی است برای نصب بر روی دیوار محدودیت خواهید داشت. نصب تلویزیون روی دیوار باعث می شود تا اگر هم تلویزیون شما کوچک باشد کمی بزرگتر جلوه کند.

اما نکته مهم دیگری که باید لحاظ کنید این نکته است که ممکن است خرید تلویزیون با اینچ خیلی بالا نیز توی ذوق بزند. برای مثال اگر تلویزیون شما در جایی باشد که سطح دیوار پشت آن کم باشد، طبیعتا خرید تلویزیون با اینچ بالا سبب می شود تا دکوراسیون خانه شما به هم بریزد و ظاهری تجملاتی به خانه شما بدهد. برای مثال شما با قیمت تلویزیون 65 اینچ سونی که از تلویزیون های رده بالا از لحاظ قیمتی محصوب می شود، نه تنها ظاهر مناسبی به خانه خود نمی بخشید، بلکه متحمل هزینه اضافه تری خواهید شد. اما همین اندازه برای پذیرایی بزگتر جلوه بسیار مناسبی را به دکوراسیون و خانه شما خواهد بخشید.

مورد بعدی که عموما در تصمیم گیری لحاظ نمی گردد، فاصله آشپزخانه تا تلویزیون است! بله شاید شما هم از ذکر این مورد متعجب شده باشید اما باید بدانید که بسیاری از خانم های خانه دار علاقه مند هستند تا در زمانیکه در حال آشپزی هستند تلویزیون نگاه کنند. بنابراین اگر سایز تلویزیون شما کوچک باشد و فاصله آن از آشپزخانه زیاد، ممکن است در آینده ای نزدیک دست به خرید تلویزیون با اندازه بزرگتر بزنید.

66fe527b-50fe-41a8-ac19-c871f5f62c4a

نوع کاربری یکی از عوامل تعیین کننده اندازه تلویزیون است

عامل مهم دیگر در انتخاب سایز استاندارد تلویزیون نوع کاربری شما از آن است. برای مثال کسانیکه اهل فیلم و سریال دیدن زیاد هستند اندازه بزرگتر برای آن ها نعمتی خواهد بود. طبیعتا دیدن صحنه های مهیج و جذاب در تلویزیون سایز بزرگ لذتی وصف ناشدنی دارد. دیگر افرادی که سایز تصویر برای آن ها مهم است، عاشقان کنسول های بازی است. اگر تلویزیون با سایز بالاتر در درسترس باشد، جزئیات و ریزه کاری های بازی بیشتر به چشم خواهد آمد. بنابراین اگر فیلم دیدن و یا بازی با پلی استیشن 5 را به صورت حرفه ای انجام می دهید پیشنهاد ما خرید تلویزیون با سایز بزرگ است.

انتخاب نامناسب سایز تلویزیون چه معایبی دارد؟

اگر تلویزیونی با اندازه نامناسبی انتخاب کنین، طبیعتا فشار زیادی به چشمانتان خواهد آمد. تلویزیون خیلی بزرگ از فاصله نزدیک و یا تماشای تلویزیون از فاصله دور با اندازه کوچک هر دو به یک میزان عذاب آور بوده و سبب ضعیف شدن چشم ها می شوند. مورد دیگر حتی اگر تلویزیون با اندازه اینچ بالا خریداری کنین طبیعتا باید با فاصله بیشتری به تماشای آن بپردازید و به طور طبیعی باید صدای تلویزیون را نیز بلندتر کنین. اگر تلویزیون با اندازه مناسب را خریداری کنین دیگر مشکلی بابت زیاد کردن صدای تلویزیون و بیرون رفتن صدا از خانه نخواهید داشت.

بهترین فاصله از تلویزیون چقدر است؟

514bad53-0a50-4749-af5e-aaa272eda640

پس از اینکه سایز استاندارد تلویزیون را انتخاب کردید باید فاصله خود از تلویزیون را نیز مشخص کنید. کاری که باید انجام دهید این است که فاصله نشستن خود را (بر حسب اینچ یا سانتی‌متر) در ۰.۸۴ ضرب کنید. عددی که حاصل می‌شود اندازه (قطر) توصیه شده برای نمایشگر تلویزیون خواهد بود.

برای درک بهتر موضوع به حدفاصل پیشنهادی زیر توجه کنید:

تلویزیون‌های HDTV

 

تلویزیون سایز 40 تا 50 اینچ: بین 1.5 تا 3 متر فاصله

تلویزیون سایز 50 تا 60 اینچ: بین 3 تا 3.80 متر فاصله

تلویزیون سایز 60 تا 70 اینچ: بین 3.80 تا 4.5 متر فاصله

تلویزیون سایز 70 تا 85 اینچ: بین 4.5 تا 5.5 متر فاصله

تلویزیون‌های 4K Ultra HD

 

تلویزیون سایز 40 تا 50 اینچ: بین 1 تا 2 متر فاصله

تلویزیون سایز 50 تا 60 اینچ: بین 1.90 تا 2.30 متر فاصله

تلویزیون سایز 60 تا 70 اینچ: بین 2.30 تا 3 متر فاصله

تلویزیون سایز 70 تا 85 اینچ: بین 3 تا 3.5 متر فاصله

باتوجه به این فواصل، موضوع مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد، زاویه دید است. برخی از پنل های تلویزیون مانند IPS در زاویه ها وضوح بهتری نسبت به پنل VA دارند.

خرید تلویزیون در نمایندگی خانه سونی

 

آنچه که در انتخاب سایز استاندارد تلویزیون در ابتدا مهم است بحث قیمت است. برای مثال قیمت تلویزیون سونی 55 اینچ در هر کدام از مدل های سونی، طبعا قیمت به مراتب کمتری نسبت به قیمت تلویزیون ۶۵ اینچ سونی خواهد داشت. پس هرچه اینچ بیشتر می شود پرداختی شما نیز بیشتر خواهد شد. اما همانطور که گفته شد در بسیاری از مواقع نیاز به خرید تلویزیون با صفحه نمایش بسیار بزرگ نیست و با رعایت چند نکته و محاسبه کلی می توانید پول کمتری بابت تلویزیون پرداخته تا با پول صرفه جویی شده در کنار تلویزیون ساندبار یا سینماخانگی خریداری کنید. مورد آخر نیز کاربری شما از تلویزیون است. مطمئنا تماشای فیلم و یا بازی با پلی استیشن 5 در صفحه نمایش بزرگ، می تواند لذت آن را چند برابر کند. برای قیمت و خرید تلویزیون های سونی میتوانید با فیلترشکن به سایت فروشگاه اینترنتی خانه سونی مراجعه کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied