کد خبر : 899691

با نوسازی سالن انتظار فرودگاه کنارک انجام شد:

سالن پرواز‌های خروجی، ورودی و ترانزیت فرودگاه کنارک به‌منظور تکریم شأن مسافرین چابهار موردبازسازی و مرمت قرارگرفته و تا ۲ ماه آینده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فرینا: سالن‌های پرواز‌های ورودی، خروجی و ترانزیت فرودگاه کنارک پس از دو دهه فعالیت به دلیل افزایش فرسودگی مورد مرمت و بهسازی شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار قرار گرفت که ضمن تکریم از جایگاه مسافرین به هنگام استقبال و بدرقه آنان، فضای مناسب و استاندارد را در این فرودگاه ایجاد کند. در این خصوص مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار گفت: فرودگاه چابهار یک فرودگاه نظامی است و زمانی که منطقه آزاد چابهار تشکیل شد استفاده بازرگانی نیز به این فرودگاه اضافه گردید.
تأکید بر تکریم جایگاه مسافرین چابهار فرزین حقدل افزود: منطقه آزاد چابهار نیز برای انجام امور اداری و استقبال از مسافرین، مکانی و ساختمانی به‌اندازه ۳ هزار مترمربع را احداث کرد و ۵ سال بعد آن ساختمان به فرودگاه واگذار شد. حقدل اعلام کرد: از زمان احداث تا به امروز هیچ‌گونه مرمت و نوسازی در این ساختمان انجام‌نشده و امروزه پس از واگذاری مجدد به سازمان منطقه آزاد چابهار، طرح مرمت و بازسازی آن مطرح شد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار با تأکید بر الزام نوسازی، بازسازی و مرمت سالن مسافرین گفت: امروز حجم پرواز‌ها زیاد شده و افزایش فرسودگی را نیز شاهد هستیم و در شأن منطقه و مسافران نیز چنین سالنی نیست که در این حجم کوچک و میزان فرسودگی از مسافرین چابهار استقبال شود. حقدل با اشاره به مطرح‌شدن موضوع بازسازی افزود: البته این مسئله از قبل دیده‌شده و موضوعات و طرح آن نیز مطرح گردیده بود. این شرکت یکسال گذشته موضوع را به منطقه آزاد پیشنهاد داد که حاضر هستیم این سالن را بازسازی و مرمت کنیم و مکان بهتری برای مسافرین ایجاد کنیم و همچنین رفت‌وآمد‌ترین فرودگاه جنوب استان سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود. وی با مدنظر قرار دادن تمهیدات جانبی به لحاظ کادر اداری و عبور و مرور مسافرین گفت: این سالن تحویل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه چابهار شد تا سالن را بازسازی کند و هم‌زمان عوامل به ترمینال نظامی مجاور منتقل شدند. این بهسازی و نوسازی بازه زمانی ۲ ماهه دارد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار با تأکید بر تأخیر بازسازی این سالن ادامه داد: از سال گذشته تا به اکنون این اتفاق به مرحله اجرایی نرسید و اکنون باگذشت یکسال از آن تاریخ سالن تحویل شرکت داده شد و بازسازی به‌صورت اجرایی عملیات تخریب انجام و بازسازی رسماً شروع گردید. حقدل اعلام کرد: این سالن طبق استاندارد‌های سازمان هوایی کشوری بهینه می‌شود و برایش سالن پرواز خروجی ترانزیت و پرواز داخل در نظر گرفته‌شده است؛ و مسافرین برای ایام مرداد که فصل خوب گردشگری چابهار به شمار می‌رود با یک فضایی متفاوت و بهینه‌سازی شده روبه‌رو می‌شوند. وی با مدنظر قرار دادن تکریم ارباب‌رجوع و مسافرین ادامه داد: با مرمت و نوسازی، محیطی مناسب نیز برای کارکنان فرودگاه به وجود خواهد آمد و تا زمانی که فرودگاه جدید چابهار افتتاح شود ما طی این مدت از مسافرین پذیرایی و استقبال خوبی هم خواهیم داشت. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار با اشاره به مواد و مصالح به‌کاربرده شده برای نوسازی گفت: تمامی مصالح و ابزار همچون دوربین‌های مداربسته سرامیک و... از بهترین نوع و مواد از کارخانه‌های تولیدی با کمترین هزینه و قیمت تهیه و به جهت حذف هزینه واسطه، خریداری‌شده است. براساس این گزارش، فرودگاه کنارک بعد از بازسازی و مرمت هفتگی ۳ پرواز مشهد، ۳ پرواز عمان، ۱ پرواز عمارات، ۲ پرواز بندرعباس، ۲ پرواز شیراز و ۵ پرواز تهران را با متوسط هر پرواز ۱۲۰ مسافر را در خود خواهد داشت که می‌تواند ۴ پرواز را هم‌زمان پشتیبانی کند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید