کد خبر : 883080

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۸ دی ۹۷

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۸ دی ۹۷

گزارش نهایی بازار : دلار صرافی: ۱۰۴۷۰ ت (-۲۸۰) مظنه دلار: ۱۰۶۰۰ ت (-۱۰۰) دلار حواله ای: ۱۰۶۰۰ ت (-۴۵۰) یورو صرافی: ۱۲۲۴۰ ت (-۵۶۰) مظنه یورو: ۱۲۲۵۰ ت (-۱۵۰) یورو حواله: ۱۲۱۰۰ ت (-۵۰۰) درهم امارات صرافی: ۲۸۸۰ ت (-۱۰۰) مظنه پوند: ۱۳۶۶۰ ت (-۱۲۰) دلار کانادا صرافی: ۷۹۵۰ ت (-۳۵۰) مثقال طلا: ۱۴۱۶۵۰۰ ت (۲۰۰۰)+ طلای۱۸عیار: ۳۲۷۰۰۰ ت (۵۰۰)+ سکه جدید: ۳۵۹۱۰۰۰ ت (۰) سکه گرمی: ۶۵۶۰۰۰ ت (-۵۰۰۰) ارزش طلایی سکه: ۳۱۹۶۵۰۴ ت (-۲۷۱۳۶) انس طلا: ۱۲۸۱.۴ دلار (۱.۲)+ بورس تهران: ۱۶۰۷۷۴ (۲۳۳۰)+

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

*******************************

ساعت 19:00/ گزارش نهایی/ قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۸ دی ۹۷

قیمت طلا بازار سکه درحالی هفته جدید را با روند کاهشی آغاز کرد که قیمت ارز نیز روندی رو به کاهش را در پیش گرفته است. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد. امروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادل سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۵۰ هزار تومان است. همچنین در بازار‌های جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۲۸۱ دلار رسیده است. کاهش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار بانکی در بازار ارز نیز امروز بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار آمریکا را ۴۰۰ تومان کاهش دادند. بانک مرکزی از چندماه پیش و همزمان با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد به بانک‌ها مجوز داد تا نسبت به خرید ارز مردم با قیمتی که بانک مرکزی روزانه اعلام می‌کند، اقدام کنند. این نرخ در ابتدا تفاوت قابل توجهی با بازار آزاد داشت و به همین دلیل، کمتر کسی برای فروش ارز خود به بانک‌ها مراجعه می‌کرد، اما به تدریج با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و افزایش قیمت خرید ارز در بانک‌ها این نرخ به بازار نزدیک شد و حتی در برخی روز‌ها از قیمت بازار آزاد نیز عبور کرد. نرخ خرید دلار در بانک‌ها امروز (هشتم دی) نسبت به چهارشنبه هفته گذشته کاهش قابل توجهی داشت و با کاهش ۴۰۰ تومانی به ۱۰ هزار و ۴۰۵ تومان رسید، چهارشنبه گذشته نرخ خرید دلار در بانک‌ها ۱۰ هزار و ۸۰۱ تومان بود. بانک‌ها همچنین نرخ خرید سایر ارز‌ها را نیز امروز کاهش دادند به طوریکه هر یورو امروز با نرخ ۱۱ هزار و ۹۱۳ تومان و هر پوند با قیمت ۱۳ هزار و ۲۲۸ تومان خریداری شد. جدیدترین قیمت ارز مسافرتی بانک‌های عامل ارز مسافرتی، در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا سقف ۵۰۰ یورو برای سفر به کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشور‌ها پرداخت می‌کنند که این نرخ امروز ۱۲ هزار و ۲۶۲ تومان است که با درنظر گرفتن کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می‌رسد. بر اساس اعلام صرافی‌ها، نرخ فروش لیر امروز در بازار غیر رسمی ۲۱۰۰ تومان، نرخ فروش درهم ۳۰۰۰ تومان و نرخ فروش پوند نیز ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

*******************************

ساعت 17:00 / کاهش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار بانکی

بانک مرکزی از چندماه پیش و همزمان با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد به بانک‌ها مجوز داد تا نسبت به خرید ارز مردم با قیمتی که بانک مرکزی روزانه اعلام می‌کند، اقدام کنند. این نرخ در ابتدا تفاوت قابل توجهی با بازار آزاد داشت و به همین دلیل، کمتر کسی برای فروش ارز خود به بانک‌ها مراجعه می‌کرد، اما به تدریج با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و افزایش قیمت خرید ارز در بانک‌ها این نرخ به بازار نزدیک شد و حتی در برخی روز‌ها از قیمت بازار آزاد نیز عبور کرد. نرخ خرید دلار در بانک‌ها امروز (هشتم دی) نسبت به چهارشنبه هفته گذشته کاهش قابل توجهی داشت و با کاهش ۴۰۰ تومانی به ۱۰ هزار و ۴۰۵ تومان رسید، چهارشنبه گذشته نرخ خرید دلار در بانک‌ها ۱۰ هزار و ۸۰۱ تومان بود. بانک‌ها همچنین نرخ خرید سایر ارز‌ها را نیز امروز کاهش دادند به طوریکه هر یورو امروز با نرخ ۱۱ هزار و ۹۱۳ تومان و هر پوند با قیمت ۱۳ هزار و ۲۲۸ تومان خریداری شد. بانک‌های عامل ارز مسافرتی، در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا سقف ۵۰۰ یورو برای سفر به کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشور‌ها پرداخت می‌کنند که این نرخ امروز ۱۲ هزار و ۲۶۲ تومان است که با درنظر گرفتن کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می‌رسد.

********************************

ساعت 14:00 قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۰/۰۸

امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به آخرین روز هفته گذشته کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۱۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۸۰ دلار معامله می‌شود. گفتنی است، در پی کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد و ثبت رکورد‌های نزولی برای دلار و یورو در تهران و هرات و سلیمانیه، صرافی‌های بانکی نیز قیمت‌ها را کاهش دادند. صرافی‌های بانکی که صبح امروز دلار را برای فروش ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری کرده بودند، هم اکنون با ۱۰۰ تومان کاهش نسبت به صبح، قیمت فروش دلار را ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت خرید از مردم را ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرده اند. قیمت یورو نیز که صبح امروز برای فروش در صرافی‌های بانکی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان درج شده بود با کاهش ۱۰۰ تومانی نسبت به صبح با ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان شده است. یورو از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌شود. نکته مهم در معاملات امروز بازار ارز این است که قیمت اعلامی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش ارز بالاتر از قیمت‌های بازار آزاد است؛ هم اکنون در بازار تهران قیمت فروش دلار ۱۰ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام می‌شود. همچنین، یورو در مرکز مبادلات ارزی با افزایش قیمت ۴۸۱۰ تومان، قیمت درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و قیمت پوند انگلیس نیز ۵۳۳۳ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

*********************************

ساعت 12:30 / قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۸ دی ۹۷

سکه و طلا: مثقال طلا: ۱۳۷۲۵۰۰ ت. (-۴۲۰۰۰) طلای۱۸عیار: ۳۱۶۸۰۰ ت. (-۹۷۰۰) طلای۲۴عیار: ۴۲۲۴۰۰ ت. (-۱۲۹۰۰) سکه قدیم: ۳۴۱۱۰۰۰ ت. (-۹۰۰۰۰) سکه جدید: ۳۴۹۶۰۰۰ ت. (-۹۵۰۰۰) نیم سکه: ۱۸۴۱۰۰۰ ت. (-۲۰۰۰۰) ربع سکه: ۱۱۸۱۰۰۰ ت. (۰) سکه گرمی: ۶۵۶۰۰۰ ت. (-۵۰۰۰) ارزش طلایی سکه: ۳۱۳۶۱۹۳ ت. (-۸۷۴۴۷) انس طلا: ۱۲۸۱.۴ دلار (۱.۲)+ تابلو صرافی دلار صرافی: ۱۰۱۷۰ ت. (-۵۸۰) خرید دلار صرافی: ۱۰۰۷۰ ت. (-۵۸۰) یورو صرافی: ۱۲۰۲۰ ت. (-۷۸۰) خرید یورو صرافی: ۱۱۹۰۰ ت. (-۸۰۰)
عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

***************************************

ساعت 12:00 / قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ | افزایش قیمت طلا در دومین هفته متوالی به لطف تضعیف ارزش دلار، نگرانی‌ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی و نوسانات بازار‌های مالی، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و در مسیر دومین هفته افزایشی متوالی قرار گرفت.
پیش بینی قیمت ۱۲۰۰ تا ۱۳۷۵ دلاری طلا در ۲۰۱۹ طبق پیش بینی‌ها متوسط قیمت طلا در ۲۰۱۹ به ۱۳۰۰ دلار افزایش می‌یابد و در محدوده ۱۲۰۰ تا ۱۳۷۵ دلار قرار می‌گیرد.

***********************************

ساعت 10:00 /قیمت ارز دولتی /افزایش قیمت پوند و یورو/ نرخ دلار ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را برای اولین روز هفته جاری اعلام کرد که بر این اساس، نرخ ۹ ارز کاهش و نرخ ۲۴ ارز از جمله یورو و پوند افزایش یافت؛ نرخ دلار و ۵ ارز دیگر هم ثابت ماند.

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه هشتم دی ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۴۵ ریال افزایش نسبت به روز پنج شنبه ۶ دی ماه ۹۷ به مبلغ ۵۳ هزار و ۳۳۴ ریال و هر یورو نیز با ۲۸۳ ریال رشد در مدت مشابه ۴۸ هزار و ۱۰۷ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۶۷۱ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۶۸۱ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۲۲ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۴۳۶ ریال، روپیه هند ۶۰۳ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۹۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۰ هزار و ۲۱۲ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۸۷ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۶۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۰ هزار و ۸۰۳ ریال قیمت خورد.

از سویی دیگر، نرخ راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۰۸ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۹۶۶ ریال، روبل روسیه ۶۰۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۳۰ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۵۸۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۷۴۲ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۲۹۵ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۴۵۲ ریال تعیین شد.

همچنین نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۸۳ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۰۳۰ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۱۰۸ ریال، یکصد بات تایلند ۱۲۹ هزار و ۱۹ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۱۴ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۲۷۵ ریال، افغانی افغانستان ۵۵۷ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۶۰۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۶ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۵ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال ارزش‌گذاری شد.منبع/ایبنا

********************************************

ساعت 09:30 آینده دلار / دلار ۷ هزار تومانی در راه است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با پیش‌بینی کاهش دوباره نرخ دلار، از بازگشت نرخ این ارز به کانال ۷ هزار تومان سخن گفت. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به روند رو به کاهش نرخ ارز در بازار، اظهار داشت: مبادلات پولی بین کشورها، ورود ارز به کشور و اقداماتی از این دست مجموعا باعث شد که دارندگان ارز در داخل کشور نگران کاهش ارزش دلار خود شوند. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلار دیگر به عنوان پشتوانه برای افراد نیست، افزود: اقداماتی که در مورد دلار و ساماندهی ارزی صورت گرفته باید زودتر انجام می‌شد. وی با تاکید بر اینکه در حوزه ساماندهی ارزی دیرتر از وقت مقرر عمل شده است، تصریح کرد:پیش بینی‌ها حاکی از این است که قیمت دلار باز هم سقوط خواهد کرد و در نهایت به کانال ۷ هزار تومان خواهد رسید. جعفرزاده ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که آیا امکان افزایش دوباره نرخ ارز وجود دارد؟ گفت: خیر فراز و نشیب نرخ ارز در ماه‌های اخیر باعث شده سرمایه گذاری در صنعت ارز پُرریسک باشد و کسانی که در خط دلالی هستند راضی نباشند که سرمایه‌های خود را به جایی بیاورند که روند صعودی - نزولی و فراز و نشیب زیاد دارد. این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نرخ ارز در حال حاضر شیب زیادی پیدا کرده است، افزود: بنابراین احتمال افزایش قیمت ارز وجود ندارد و اکنون در بازار هم همه عمدتا فروشنده هستند.

**********************************************

ساعت 09:00 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۸ دی ۹۷

بازار جهانی :

انس طلا: ۱۲۸۱.۴ دلار (۱.۲)+ نفت برنت: ۵۳.۰۳ دلار (-۰.۲۴)-

*************************************

ساعت 07:30 / بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت/ زمینه‌های شروع مثبت برای پتروپالایشی‌ها با افزایش قیمت نفت فراهم شد

روند شاحص کل در هفته‌ای که گذشت با رشد ۲.۵ درصد نسبت به ابتدای هفته به کار خود پایان داد.

در روز‌های اول هفته، اقبال سهامداران و فعالان بازار به گروه‌های فلزات، بانک و خودرو موجب رشد شاخص گردید. اما هفته‌ای که پیش رو داریم می‌تواند در گروه‌ها و صنابع مختلف اثرپذیری متفاوتی داشته باشد. در گروه فولادی‌ها انتشار فعالیت ۹ ماهه شرکت‌ها و کاهش درآمد و تعداد فروش شرکت‌های فولادی موجب شده است نگاه بدبینانه‌ای به ادامه فعالیت این صنعت شکل گیرد. هر چند فولاد کاوه برخلاف سایرین عمل کرده است و می‌توان گفت: تنها فولادی بود که روند مثبت و رشد قابل توجهی از آبان تا آذر را تجربه کرد. اما سایرین به دلیل کاهش نرخ جهانی و مشکلاتی که بر سر صادرات با آن رو به رو شده اند درآمد‌های پایین تری ننسبت به آبان را گزارش کرده اند. در گروه پتروشیمی کاهش قیمت نفت و اثر تحریمی همانند گروه فولادی اثرات منفی را در گزارشات آذر ماه این گروه گذاشته است، از این رو نمی‌توان هفته‌ای خوش بینانه‌ای را برای آن‌ها متصور بود. اما در گروه بانکی اعلام نرخ تسعیر ارز می‌تواند همچون هفته گذشته، حمایت قوی از آن‌ها را در برداشته باشد. در گروه دارویی‌ها بررسی روند درآمدی و تعداد فروش شرکت‌ها نشان می‌دهد که از فروش با ثباتی برخوردا بوده و می‌توانند در شرایط تحریمی گروه قابل اطمینانی به شمار روند چرا که این گروه به دلیل اهمیت محصولات در جامعه، از حمایت‌های دلاری دولت برخوردار بوده و در بخش فروش نیز، نمی‌توان کاهش فروشی برایشان متصور بود. قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۸ دی ۹۷ + تغییرات در گروه خودرویی نیز اعلام نرخ خودرو‌ها در این هفته که وزیر صمت وعده آن را داده است می‌تواند برای خودرویی‌ها و شرکت‌های وابسته نقطه قوتی به شمار رود. اما روز جمعه نفت با شروع مثبتی که در پیش گرفت زمینه‌های آغاز یک شروع قدرتمند برای گروه‌های پالایشی و پتروشیمی را فراهم آورد و پیش بینی می‌شود در هفته پیش رو دو گروه نام برده با افزایش قیمت کار خود را آغاز نمایند.

*********************************

ساعت 07:00 مرور قیمت سکه ، دلار و طلا در روز هفته گذشته

وضعیت دلار

دلار در حالی روز گذشته (جمعه) را آغاز نمود که در روز قبل (پنجشنبه) با کاهش ۴,۵۰۰ ریالی با نرخ ۱۰۷,۵۰۰ به کار خود پایان داده بود، اما روز گذشته برای دلار با رقم ۰ ریال آغاز شد. این در حالیست که در اوج نوسانات روز گذشته، رقم ۱۱۱,۹۰۰ برای دلار به ثبت رسید و در پایین‌ترین سطح این نوسانات نیز رقم ۱۰۷,۵۰۰ ریال برای هر دلار آمریکا مشاهد شد. در همین حال بانک مرکزی، نرخ دلار دولتی را برابر با ۴۲,۰۰۰ ریال اعلام کرد. گفتنی است که نرخ فعلی هر دلار در بازار معاملات غیر رسمی، در ماه جاری نوسان ۹۱.۱۲ درصدی را برابر با ۱,۱۰۴,۰۶۰ ریال پشت سر گذاشته است که این فرآیند قیمت دلار را از رقم ۱,۲۱۱,۵۶۰ که در روز چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ به ثبت رسیده بود در روز گذشته به ۱۰۷,۵۰۰ ریال رسانده است. بر همین منوال، دلار در بازه زمانی هفتگی نیز نوسانی برابر با ۷.۸۲ درصد یا ۷,۸۰۰ ریال تجربه کرد که این میزان نرخ دلار را از رقم ۹۹,۷۰۰ ریال در هفته گذشته به رقم کنونی رسانده است. همچنین دلار آزاد، سال گذشته در چنین روز‌هایی با رقم ۴۲,۰۳۰ ریال مبادله میشد که به این ترتیب می‌توان نوسان سالیانه دلار را رقمی حدود ۶۵,۴۷۰ ریال یا ۱۵۵.۷۶ درصد برآورد نمود.

سکه در روز جاری بازار سکه در روز جمعه در حالی آغاز شد که قیمت هر قطعه سکه امامی، روز قبل (پنجشنبه) با ۱,۱۲۰,۰۰۰ ریال کاهش به رقم ۳۵,۷۱۰,۰۰۰ رسیده بود با این حال در روز جمعه ، سکه طرح جدید با رقم ۰ داد و ستد خود را شروع نموده که این رقم تا لحظه تنظیم این گزارش برابر با ۳۵,۷۱۰,۰۰۰ می‌باشد. در بازار دیروز (جمعه)، قیمت سکه در بالاترین معاملات به ثبت رسیده ۳۶,۷۵۰,۰۰۰ ریال و در کف معاملاتی نیز با رقم ۳۵,۵۹۰,۰۰۰ دادو ستد گردید. بررسی روند قیمت و نوسانات سکه، گویای این است که این مسکوک در روز‌های مشابه سال گذشته یعنی در مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۷ برابر با ۱۴,۱۴۸,۰۰۰ ریال معامله شده بود که این به معنای افزایش ۲۱,۵۶۲,۰۰۰ ریالی سکه در یک ساله گذشته می‌باشد. این در حالی است که بازار سکه در بازه ۶ ماهه، نوسانی برابر با ۲۳.۱۳ درصد یا ۶,۷۱۰,۰۰۰ ریال را پشت سر گذاشته و این رقم برای دوره زمانی سه ماهه ۱۵,۵۹۰,۰۰۰ ریال و برای دوره یک ماهه برابر با ۷۹۰,۰۰۰ ریال می‌باشد.
طلای ۱۸ عیار و ۲۴ عیار بازار طلا روز جمعه را با - ریالی و با رقم ۰ آغاز کرد که طی معاملات روز گذشته(پنجشنبه) ۱۰۸,۶۰۰ ریال نوسان را تجربه کرده و با نرخ ۳,۲۸۹,۸۰۰ ریال در انتهای روز به کار خود پایان داده بود. بنا به گزارش‌های ثبت شده در مبادلات روز جمعه، هر گرم طلای ۱۸ عیار در حال جاضر با نرخ ۳,۲۸۹,۸۰۰ ریال در حال معامله است. بر این اساس هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز با رقم ۴,۳۸۶,۴۰۰ ریال در بازار معامله شد. مشاهدات به ثبت رسیده گویای این نکته است که در اوج نوسانات روزانه، برای طلای ۱۸ عیار، رقم ۳,۳۱۲,۹۰۰ ریال به عنوان سقف و رقم ۳,۲۸۲,۹۰۰ ریال به عنوان پایین‌ترین نرخ و کف معاملاتی ثبت گردید که این رقم در طول روزجاری برای طلای ۲۴ عیار برابر با ۴,۴۱۷,۲۰۰ ریال به عنوان بالاترین و ۴,۳۷۷,۲۰۰ ریال به عنوان پایین‌ترین نرخ بوده است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید