شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

جانشین فاطمه رهبر چطور انتخاب می‌شود؟

"فاطمه رهبر" نفر دوازدهم منتخبان مردم تهران در مجلس یازدهم پیش از ظهر امروز - شنبه- براثر ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری تهران درگذشت. خبرنگار ما در این باره از "سید اسماعیل موسوی" دبیر ستاد انتخابات کشور پرسید، آیا نفر سی و یکم لیست منتخبان تهران می‌تواند جایگزین وی می شود؟ که وی نیز پاسخ داد: نفر جایگزین مرحومه فاطمه رهبر در انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۱۴۰۰ انتخاب می‌شود. دبیر ستاد انتخابات کشور درباره تعویق انتخابات روز بیست و نهم فروردین‌ماه دور دوم مجلس شورای اسلامی به دلیل شرایط کشور، افزود: این انتخابات در موعد مقرر برگزار می‌شود و در این باره تصمیم جدیدی گرفته نشده است. پیش از این عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره جایگزین محمد رمضانی دستک منتخب آستانه اشرفیه گفت: برای انتخاب نماینده این شهر انتخابات میان دوره‌ای برگزار می‌شود. محمد علی رمضانی هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
divider1

 

جزئیات حذف اسکن اثر انگشت در دفاتر اسناد رسمی 

اسکن اثر انگشت سردفتر در تأیید نهایی اسناد به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا حذف شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 

توصیه یک اصولگرا به اصولگرایان مجلس جدید

یک فعال سیاسی اصولگرا با تأکید براینکه منتخبان این طیف، پیش از تشکیل رسمی مجلس یازدهم باید برای تدوین برنامه‌های خود دست به کار شوند، به آن‌ها توصیه می‌کند: افرادی که تحت عنوان اصولگرا شناخته می‌شوند، ولو در هیچ لیست انتخاباتی حضور نداشتند باید پیش از انتخابات را فراموش کنند و به فراکسیون اصولگرایان بپیوندند. ناصر ایمانی، تحلیلگر سیاسی اصولگرا درباره آنچه این جناح سیاسی بعد از پیروزی در انتخابات مجلس باید در دستور کار قرار دهد، به ایرناپلاس می‌گوید: به نظر من نمایندگانی که برای دوره آتی مجلس انتخاب شده‌اند، از الان باید فعالیتشان را آغاز کنند و نباید امور را به زمان تشکیل مجلس موکول کنند؛ چراکه زمان‌بر است. از امروز تا تشکیل مجلس و مشخص شدن ترکیب کمیسیون‌ها حدود چهار تا پنج ماه فرصت هست، این فرصت بسیار مغتنمی است تا نمایندگان منتخب و به طور خاص جریان اکثریت، برنامه‌های خود را در عرصه‌های مختلف مدون کنند تا با آغاز مجلس بخشی از کار خود را انجام داده باشند.

divider1

 

افزایش حقوق بازنشستگان برای سال 99

مشاور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی درباره افزایش حقوق بازنشستگان برای سال ۹۹، توضیحاتی داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 

تازه‌ترین اظهارنظر علم الهدی درباره کرونا

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در زمینه مقابله با ویروس کرونا تکلیف شرعی داریم که به دستورالعمل پزشکان و متخصصان عمل کنیم. به گزارش خبرگزاری مهر، نشست ویدئوکنفرانسی مشترک میان آیت الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی با ائمه جمعه و جماعات خراسان رضوی صبح امروز برگزار شد. آیت الله علم‌الهدی در این نشست اظهار کرد: در زمینه مقابله با ویروس کرونا تکلیف شرعی داریم که به دستورالعمل پزشکان و متخصصان عمل کنیم. نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بخشی از این دستورالعمل‌ها مربوط به مساجد است که فرمانداری‌ها، سپاه پاسداران، بسیج، ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد باید زمینه اجرایی شدن آن را فراهم کنند. وی افزود: مقام معظم رهبری اعلام فرمودند: «هر کسی که در زمینه مقابله با کرونا به مردم کمک کند، «حسنه» است و هر کس در شیوع این بیماری و گرفتاری افراد کمک کند، دچار سیئه، گناه و گرفتار معصیت شده است».

divider1

 

فاطمه رهبر منتخب نماینده مردم تهران در مجلس درگذشت

فاطمه رهبر دقایقی قبل بر اثر ابتلا به کرونا از دنیا رفت. 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 

دو سوال انتقادی از نمایندگان قم در مجلس

نماینده مردم تهران با طرح ۲ سوال از نمایندگان قم درباره شیوع ویروس کرونا در این استان خواستار توضیح آنان شد.به گزارش خبرآنلاین، علیرضا رحیمی، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با طرح دو پرسش از نمایندگان مردم قم در توئیتر خود نوشت: نمایندگان قم درباره اقداماتشان در دو مورد زیر پاسخ دهند:
چرا شیوع ⁧کرونا⁩ در قم تحت‌الشعاع ⁧انتخابات⁩ مجلس پنهان شد؟
چرا شهر ⁧قم⁩ برای پیشگیری از شیوع کرونا در کشور ⁧قرنطینه⁩ نشد؟ ‌تمام ⁧ایران⁩ از بی مبالاتی و قصور در عدم کنترل اولیه ویروس در قم، گرفتار شده‌اند.

divider1

 

جزئیات تغییرات جدید طرح ترافیک

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران، جزئیات تسهیلات جدید شهرداری تهران، برای تردد ساکنان محدوده طرح‌های ترافیکی را ارائه کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 

 
توئیت نماینده مبتلا به کرونا خطاب به رئیس جمهور
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: فرماندهی و مسؤولیت کنترل کرونا باید به عهده شخص رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی باشد نه وزیر بهداشت.حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در صفحه توئیتر خود خاطرنشان کرد: روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی فرمانده کنترل کرونا باشد نه وزیر بهداشت.
متن کامل بدین شرح است:
جناب رئیس جمهور!
فرماندهی و مسؤولیت کنترل کرونا باید به عهده شخص رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی باشد نه وزیر بهداشت، زیرا کنترل این بیماری فراگیر رو به رشد با امکانات کل کشور ممکن است و کل دولت و امکانات زیر امر یک وزیر نیستند.
تا دیر نشده به مسؤولیت خود عمل کنید.
divider1

 

آخرین آمار مبتلایان کرونا در ایران مشخص شد +جزئیات

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

divider1

 

توضیح کدخدایی درباره بازشماری تعدادی از صندوق‌های رای

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تعدادی از صندوق‌های رای زاهدان با موافقت شورای نگهبان بازشماری شد.عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه اینستاگرام خودش نوشت:«هفته پیش اعلام شد که برخی مقامات استان سیستان و بلوچستان در صحت انتخابات حوزه زاهدان تردید کرده و اصرار بر بازشماری صندوق‌ها دارند.همکاران وزارت کشور نیز برای ایجاد اطمینان بیشتر پیشنهاد نمودند در صورت موافقت شورای نگهبان برخی از صندوق‌ها بازشماری شوند.شورا با این مشکل مواجه بود که باید ذی نفعان درخواست بازشماری کنند، علاوه اینکه حتما باید مستند باشد. اگرچه نامزد‌های سوم و چهارم چندان میلی به بازشماری نداشتند لیکن در نهایت تقاضای بازشماری تقدیم هیات نظارت استان شد.شورا نیز علیرغم اطمینان از صحت انتخابات، ضمن قبول این درخواست با اعزام بازرس و بازشماری ده صندوق مورد درخواست معترضین موافقت نمود.اواخر هفته بازرس اعزام و با حضور نامزد‌های معترض، هیات اجرایی، مقامات اجرایی استان و در مقابل دوربین‌های تلویزیون بازشماری آغاز شد و پس از شمارش ۴ صندوق، نه تنها در آرای نفرات معترض تغییری ایجاد نشد، بلکه آرای نفرات اول و دوم اندکی افزایش یافت. با درخواست معترضین از ادامه بازشماری خودداری شد و معترضین ضمن پذیرش نتایج، اذعان به صحت انتخابات این حوزه داشتند که در مصاحبه‌های منطقه‌ای نیز منعکس شد.نتایج حاصله از بازرسی انتخابات در حوزه زاهدان نشان از دقت عمل هیات اجرایی و نیز هیات نظارت در برگزاری انتخابات و نظارت بر آن دارد که البته در حوزه‌های دیگر نیز غالبا این گونه است.بهتر آن است که مقامات استان، نامزد‌ها و طرفداران یک فرد یا گروه قبل از بررسی دقیق و داشتن مدارک مستند نسبت به صحت انتخابات اعلام نظر نکنند. این امر موضوعی است که متاسفانه غالبا در شکایات و اعلام نظر‌ها مطرح شده مورد توجه نیست که خود علاوه بر تشویش اذهان عمومی، برای عوامل اجرایی و نظارت نیز زحمت مضاعف ایجاد می‌کنند.گزارش‌های دیگر از حوزه‌های انتخابیه مورد اعتراض منتشر خواهد شد.»

divider1

 

 

زمان واریز یارانه نقدی مشخص شد + مبلغ جدید یارانه 

یارانه نقدی اسفند امسال ساعت ۲۴ روز سه شنبه (۲۰ اسفند) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 

 


تجهیز ۸ سوله بحران برای کرونا در پایتخت

فراهانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران: زیرساخت‌های لازم برای مقابله با شرایط‌های بحرانی تکمیل شده است و ۱۱۰ سوله بحران در سطح شهر تهران وجود دارد که غالباً در پارک‌ها هستند. با پیگیری‌هایی که انجام شد، ۸ سوله بحران در کل تهران با پراکندگی مناسب برای این منظور در نظر گرفته شده است. تاکنون ۳ سوله تجهیز شده و ۲۰۰ تخت در آن مستقر شده‌اند که به سرعت ۵ سوله دیگر تجهیز خواهند شد و برنامه‌ریزی شده که در مجموع این ۸ سوله به ۶۰۰ تخت بیمارستانی و تجهیزات لازم مجهز شود. تمهیدات لازم برای کادر درمانی و پرستاری نیز انجام شده است و فراخوان‌هایی در سطح شهرستان‌های تهران برای آنکه احیاناً نیاز به سرویس‌دهی به بیماران در تهران افزایش پیدا کند، داده شده است.
divider1

 

جزئیات انجام پروازهای داخلی 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تا این ساعت هیچ ممنوعیتی برای انجام پروازهای داخلی وجود نداشته است.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 

 


رشت بحرانی‌ترین شهر درگیر با کروناویروس است؟

جبار کوچکی‌نژاد امروز در نشست خبری ستاد مقابله با کرونا که در فرمانداری رشت برگزار شد، با بیان اینکه رشت بحرانی‌ترین شهر کرونا ویروس در کشور و شاید هم در جهان است، اظهارکرد: با توجه به اینکه گیلان در صدر درگیری با ویروس کرونا قرار دارد لذا مسئولان کشوری باید توجه بیشتری نسبت به توزیع و تامین اقلام و ملزومات بهداشتی در این استان داشته باشند. نماینده مردم رشت با بیان اینکه تجهیزات بهداشتی و افزایش ظرفیت درمان از مهمترین مقوله‌های است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: کمبود‌های بهداشتی گیلان و رشت پیگیری می‌شود، باید واقعیت‌های این بیماری به مردم اطلاع رسانی شود تا آگاه باشند که در شرایط بسیار حادی قرار داریم. کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه در رشت باید ستاد عملیاتی ویژه تشکیل شود، تصریح کرد: با توجه به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و مشکلات جدی آنان، باید بیمارستان‌ها ساماندهی شود؛ رشت با توجه به بحرانی بودن نیازمند مدیریت عملیاتی توسط دستگاه‌های ذیربط است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه