شمانیوز

در میانه نگرانی‌ها در مورد مازاد عرضه در بازار و تردید‌ها در مورد اینکه آیا واکسن به همه گیری کرونا پایان می‌دهد یا نه، قیمت نفت به ۴۷.۷۵ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

در بازار آرام تعطیلات روز شکرگزاری در آمریکا و در میانه نگرانی‌ها در مورد مازاد عرضه در بازار و تردید‌ها در مورد اینکه آیا واکسن به همه گیری کرونا پایان می‌دهد یا نه، قیمت نفت کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۵ سنت کاهش ۴۷.۷۵ دلار فروخته شد. این نفت یک شبه ۱.۷ درصد از ارزش خود را از دست داد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۷۴ سنت کاهش ۴۴.۹۷ دلار معامله شد. نفت خام آمریکا در روز پنج شنبه به علت تعطیلات فروخته نشد.

پس از اینکه شرکت داروسازی آسترازنسا از موفقیت ۹۰ درصدی واکسن خود خبر داد و با نتایج مثبت دو واکسن دیگر، امید به مقابله با بدترین همه گیری قرن را تقویت کرد، هر دو شاخص نفتی حدود ۶ درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

به گفته منابع آگاه، اوپکی‌ها و هم پیمانانشان موسوم به اوپک پلاس تمایل دارند تا افزایش تولید در سال آینده را به تاخیر بیندازند.

اوپک پلاس قرار است از ابتدای ماه ژانویه ۲ میلیون بشکه در روز بر میزان تولید بیفزایند.

همانطور که بسیاری از افراد توصیه‌ها در مورد قرنطینه و مسافرت را نادیده می‌گیرند، افزایش تولید نفت لیبی بر نگرانی‌ها در مورد عرضه بیش از حد در بازار‌ها می‌افزاید.

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد نزدیک به ۶ میلیون آمریکایی قبل از تعطیلات شکرگذاری از جمعه تا چهارشنبه سفر‌های هوایی انجام دادند و توصیه‌های مرکز کنترل بیماری‌ها برای ماندن در خانه را نادیده گرفتند.
 
منبع: فارس

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied