`
شمانیوز
شما نیوز

بیت کوین

ارز فی

پیش بینی جذاب در مورد قیمت بیت کوین | ریزش بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

امروز (سه شنبه 2 آذر ماه) قیمت بیت کوین در جریان معاملات بازار ارزهای دیجیتال با ریزش روبرو بود و روند نزولی این ارز محبوب تا کی ادامه دارد؟!

به گزارش شما نیوز: بیت کوین در بین ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است. سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین دیدگاه مثبتی دارند. بیت کوین در دو سال اخیر با جهش قیمتی بالایی داشته است. بیت کوین را پادشاه ارزهای دیجیتال می نامند و آینده خوبی را برای آن پیش بینی می کنند. بیت کوین در مسیر رشد قرار دارد و این موضوع، خوشحالی سرمایه گذاران این ارز را به دنبال دارد.
در معاملات امروز (سه شنبه 2 آذرماه) بازار جهانی ارز‌های مجازی قیمت بیت کوین افت قیمت را نسبت به دیروز تجربه کرد؛ به گونه‌ای که با ۲.۷۵ درصد ریزش هم اکنون ۵۵ هزار و ۹۸۶ دلار خرید و فروش می‌شود. با این حال این قیمت نسبت به هفته پیش هم ۸.۲۴ درصد پایین‌تر است، اتریوم هم ۲.۴۶ درصد افت کرد و به قیمت ۴۱۰۴ دلار رسید. این ارز نسبت به هفته پیش ۴.۹۸ درصد پایین آمده است. در این بین، تتر رشد را شاهد بود به طوری که ۰.۰۷ درصد افزایش داشته است.
اوالانچ (Avalanche)، یک بلاک چین کم‌سرعت که می‌خواهد جایگاه اتریوم را تصاحب کند، از نظر ارزش بازار به جمع ده رمزارز برتر راه پیدا کرده است. این ارز دیجیتال پس از رشد دو برابری قیمت از ابتدای ماه نوامبرتوانست به این جایگاه برسد. علی‌رغم سقوط گسترده بازار رمزارز‌ها در روز‌های اخیر، قیمت AVAX یک روند صعودی داشت و تحت تأثیر احساسات منفی بازار قرار نگرفته است.
رمز ارز AVAX در معاملات ۲۴ ساعت گذشته توانسته بود با ثبت سقف تاریخی ۱۴۷ دلاری به رتبه دهم بازار رمزارز‌ها صعود کرد و از شیبا اینو و دوج کوین پیشی گرفت و جایگاه دهم را تصاحب کرد، ولی اکنون با توجه به افت قیمت به رده چهاردهم رسیده است. در حال حاضر آوالانچ در قیمت ۱۳۰ دلاری معامله می‌شود و ارزش بازار آن هم به مرز ۳۰ میلیارد دلار رسیده است. در ۲۴ گذشته ۳.۷۶ درصد افت داشته، اما در ۷ روز گذشته رشد ۴۳ درصدی را به ثبت رسانده است.
قیمت اوالانچ در دوره اصلاح قیمتی اخیر، بیش از ۶۴ درصد افزایش یافته و همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، چند رکورد متوالی را به ثبت رسانده است. بالاترین رکورد قیمتی این ارز دیجیتال در تاریخ ۲۱ نوامبر و برابر با ۱۵۰٫۵ دلار بوده است.

کف قیمت بیت کوین چقدر است؟

«امیرحسین نام‌آور» کارشناس فعال حوزه مالی معتقد است که در بدترین حالت، با تداوم ریزش قیمتی بیت کوین، این رمزارز به نرخ ۵۰ هزار دلاری خواهد رسید. بعید است که این ارز دیجیتال به کانال پایین‌تر سقوط کند. اگر هم بیت کوین روند صعود قیمتی را پیش بگیرد، در دراز مدت به سمت کانال ۱۲۰ هزار دلاری پیش خواهد رفت. 
با این حال گروه دیگری از کارشناسان محدوده ۵۵ هزار دلاری را سطح مقاومت حیاتی بیت کوین می‌دانند. در صورتی که این مقاومت هم از دست برود، احتمال ریزش بیشتر قیمت بیت کوین و بازار آن تقویت خواهد شد. با این حال با توجه به شرایط اقتصادی کشور‌های بزرگ جهان همچنان دیدگاه‌های مثبتی درباره تقویت نرخ بیت کوین وجود دارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲

نیکولاس مرتن (Nicholas Merten)، معامله‌گر و تحلیل‌گر نام‌آشنای حوزه رمز ارز‌ها بیان نموده که آستانه ۱۰۰ هزار دلار به عنوان یک سد مقاومتی بسیار مستحکم برای بهای بیت کوین عمل می‌کند و اصلاح قیمتی درخور توجهی در پس عبور از این سطح حیاتی وجود دارد.
وی می‌افزاید: شک ندارم که راه روند صعودی کنونی دست‌کم در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۲ به سوی فتح آستانه ۱۰۰ هزار دلار هموار باشد؛ بیت کوین برای عبور از این سد قیمتی مستحکم، کار بسیار دشواری پیش رو دارد و حتی لمس این آستانه حیاتی می‌تواند برایش گران تمام شود. برخلاف تمایلات همه، ناچارم بگویم که ضربه زدن به مقاومت ۱۰۰ هزار دلاری، قیمت خرید ارز دیجیتال بیت کوین را وارد یک روند اصلاحی شدید می‌کند.
وی می‌گوید که انتظار دارد در حوالی نوامبر ۲۰۲۲ بیت کوین در قیمت تقریبی ۲۰۰ هزار دلار به نقطه پایان چرخه صعودی خود برسد.
همچنین می‌گوید: اگر بیت کوین در سه‌ماهه نخست سال آتی میلادی به سمت ۱۰۰ هزار دلار حرکت و سپس تا آستان ۶۰ هزار دلار اصلاح کند و دوباره با تمام قوا به سمت فتح آستانه ۲۰۰ هزار دلار به پرواز درآید. این چرخه تا نوامبر ۲۰۲۲ ادامه می‌یابد و ما دوباره شاهد تکرار اتفاقاتی خواهیم بود که پیش‌تر بار‌ها مشاهده کردیم. به گمانم وقوع چنین اتفاقاتی، دور از انتظار نیست.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied