`
شمانیوز
شما نیوز

بیت کوین

ارز فی

پیش بینی مهم درخصوص قیمت بیت کوین | قیمت بیت کوین 1 میلیون دلار می شود؟

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر نوسان بسیاری را تجربه کرده است و قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین سطح قیمتی خود در چند سال اخیر رسیده است و آیا بیت کوین می تواند به قیمت 1 میلیون دلار برسد؟!

به گزارش شما نیوزبیت کوین در بین ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است. سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین دیدگاه مثبتی دارند. بیت کوین در دو سال اخیر با جهش قیمتی بالایی داشته است. بیت کوین را پادشاه ارزهای دیجیتال می نامند و آینده خوبی را برای آن پیش بینی می کنند. بیت کوین در مسیر رشد قرار دارد و این موضوع، خوشحالی سرمایه گذاران این ارز را به دنبال دارد.
ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) برای اولین بار در سال 2009 و به دست شخص یا گروه ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. از همان زمان اطلاعات متفاوت مربوط به این موضوع خبرساز شد. در آن زمان ایده آن شخص در مورد راه‌اندازی ارزی بر بستر بلاکچین که به طور هم‌زمان به شدت شفاف و ایمن باشد، عجیب و غیرقابل باور بود. به همین دلیل در مراحل اولیۀ پیشنهادات قیمتی، آشفتگی زیادی به همراه داشت.
در آن زمان پیش بینی قیمت بیت کوین با قیمتی حدود 30.000 دلار چیزی شبیه به افسانه بود. اما قیمت بیت کوین نه تنها به 30 هزار دلار رسید بلکه همچنان در حال افزایش است. همچنین با توجه به اینکه تعداد کل بیت کوین ‌های در نظر گرفته شده 21 میلیون واحد است و تاکنون چیزی حدود 18 میلیون واحد استخراج شده و به گردش درآمده است، در نتیجه عرضه بیت کوین محدود است و این موضوع بر آینده بیت کوین تأثیر مثبتی خواهد داشت.
برای مشاهده نمودار بیت کوین و ماشین حساب ارز دیجیتال به زبان فارسی می‌توانید به وبسایت‌هایی همچون رمز ارز نیوز مراجعه نمایید.

آیا بیت کوین قیمت به 1 میلیون دلار می رسد؟

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از ابتدا تا کنون فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرده است. بالاترین قیمت و رکورد تاریخی قیمتی این ارز دیجیتال چیزی حدود 64.800 دلار بوده که از قیمت ابتدایی خود فاصله بسیار بسیار زیادی داشته است.
لازم به ذکر است که امروزه ابزارهای بسیار پیشرفته ای برای تحلیل تکنیکال بیت کوین به صورت لحظه ای و دقیق وجود دارند.
بر اساس پیش بینی های قیمت بیت کوین که به دست متخصصان و تحلیل‌گران مجرب بازار انجام شده است، به نظر می‌رسد که در آینده قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار نیز برسد و سقف تاریخی جدیدی را از خود به جای بگذارد، اما با این وجود باید در مورد آینده بیت کوین و رمزارزها و اتفاقات احتمالی که ممکن است برای آنها رخ دهد محتاط بود.
گفتنی است، تاریخ و نمودار رمزارزها حاکی از آن است که معمولاً بعد از هر رشد یا افزایش قیمت شدید، بازار یک اصلاح 20 تا 30 درصدی را تجربه خواهد کرد که این میزان اصلاح طبیعی است و برای سلامت یک روند مورد نیاز است. بنابراین مقداری ریزش بعد از رسیدن به سقف تاریخی مذکور اتفاقی کاملاً طبیعی است.

قیمت بیت کوین در پایان سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

شروع معاملات بیت کوین به سال 2013 و با قیمتی حدود 13.5 برمی‌گردد. بعد از یک رالی کوتاه، قیمت بیت کوین در اوایل آوریل به سطحی بالاتر از 220 دلار رسید. این قیمت خیلی دوام نداشت و در اواسط سال 2013 قیمت بیت کوین تا 70 دلار اصلاح داشت. در ماه‌های اکتبر و نوامبر سال 2013 روند صعودی قیمت بیت کوین آغاز شد و به قیمت 100 دلار در اوایل اکتبر و 195 دلار در اواخر این ماه رسید. بر خلاف تصور همگان، در ماه نوامبر قیمت این رمزارز از چیزی حدود 200 دلار در اول ماه، به 1075 دلار در اواخر ماه رسید. این افزایش قیمت ناگهانی به دلیل اضافه شدن تعداد صرافی‌ها و ماینرهای چینی به این حوزه بود.
بعد از آن احساسات بر بازار غلبه کرد و ماه دسامبر قیمت با اصلاح 29 درصدی به چیزی حدود 760 دلار رسید. علی‌رغم به وجود آمدن یک پایداری نسبی در محدوده 920 دلار در ژانویه 2014 یک اصلاح قیمتی تا 850 دلار در هفته اول ماه فوریه اتفاق افتاد، اما این پایان ماجرا نبود و هفته بعد از آن، قیمت بیت کوین یک ریزش 32 درصدی را تجربه کرد و تا قیمت 580 دلار کاهش داشت.
این ریزش تاریخی باعث شد که امید افراد بسیاری نسبت به تغییر روند ریزشی و آینده بیت کوین از بین برود. در اواسط ژولای 2014 بیت کوین با قیمتی حدود 600 دلار معامله می‌شد و این ریزش تا 315 دلار در اوایل سال 2015 ادامه داشت. قیمت بیت کوین در این سال به یک ثبات نسبی رسید و تا پایان سال 2015 در محدوده قیمتی حدود 360 دلار معامله می‌شد. در اوایل سال 2017 قیمت بیت کوین توانست از سطح قیمتی 1000 دلار عبور کند.
بعد از آن با افزایش اعتماد و اطمینان سرمایه‌گذاران قبلی و با ورود سرمایه‌گذاران جدید قیمت این رمزارز در اکتبر 2017 به قیمت 5000 دلار رسید و تا رسیدن به قیمت 10 هزار دلار در ماه نوامبر ادامه داشت. در دسامبر 2017 قیمت بیت کوین سقف جدید 19.783 دلار را تجربه کرد و هم‌زمان با این افزایش قیمت، صحبت‌های مربوط به حباب قیمتی بیت کوین آغاز شد. این افزایش قیمت ادامه‌دار نبود و تا حدود 3500 دلار در آوریل 2018 اصلاح و ریزش داشت. قیمت بیت کوین در اواخر 2019 به محدوده 7000 دلار رسید.

پیش بینی قیمت بیت کوین توسط متخصصان صنایع

آدام بک، از پیشگامان و فعالان حوزه رمزارزها:
«قیمت بیت کوین تا 5 سال آینده به قیمت 300 هزار دلار خواهد رسید.»

Wences Casares مدیرعامل و مؤسس XAPO:
«تا 5 یا 10 ساله آینده قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار می‌رسد.»
گزارش شاخص کریپتو گلکسی بلومبرگ: «بیت کوین به خوشحال کردن سرمایه‌گذاران خود ادامه می‌دهد.»

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2021

Trading Beats در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین تا اواخر سال 2021 معتقد است که به محدود 70.800 دلار خواهد رسید. همچنین این وبسایت بر این باور است که در سال 2021 معاملات بیت کوین در محدوده 48 تا 56 هزار دلار صورت می‌گیرد.

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022-2023

براساس پیش بینی Trading Beats قیمت بیت کوین تا سال 2022 به محدود 87500 دلار خواهد رسید. همچنین بر اساس اظهارات این گروه در سال 2022 بیت کوین در بازه 60 تا 70 هزار دلار نوسان خواهد داشت. همچنین بر اساس پیش بینی قیمت بیت کوین، معتقدند قیمت این ارز دیجیتال تا سال 2023 به محدوده قیمتی 96 هزار دلار می‌رسد و در طول این سال بین محدوده‌های 65 تا 82 هزار دلار نوسان خواهد داشت.

سخن پایانی

بر اساس شرایط موجود و با توجه به پتانسیل‌های موجود در بازار کریپتوکارنسی‌ها و بیت کوین در مقایسه با نظام مالی سنتی و همچنین افزایش دانش و اطلاعات کاربران در مورد این تکنولوژی نوظهور، به نظر می‌رسد که آینده بیت کوین و دیگر رمزارزها روشن است و با توجه به قانون عرضه و تقاضا و پیش بینی های قیمت بیت کوین (BTC) در صورتی که اتفاق خاص یا غیرمترقبه‌ای رخ ندهد قیمت بیت کوین همچنان رو به افزایش و رشد پیش بینی می‌شود.
همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات قیمتی بیت کوین یا اطلاع از برنامه‌های دیگر رمزارزها به مقالات و اخبار وبسایت رمزارز نیوز سر بزنید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied