`
شمانیوز
شما نیوز

بیت کوین

ارز فی

پیش بینی مهم از آینده بیت کوین | قیمت بیت کوین چقدر می شود؟

امروز (سه شنبه 25 آبان ماه) قیمت بیت کوین در مدار نزولی قرار گرفت و آیا بیت کوین می تواند به مدار صعودی برگردد؟!

به گزارش شما نیوز: بیت کوین در بین ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است. سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین دیدگاه مثبتی دارند. بیت کوین در دو سال اخیر با جهش قیمتی بالایی داشته است. بیت کوین را پادشاه ارزهای دیجیتال می نامند و آینده خوبی را برای آن پیش بینی می کنند. بیت کوین در مسیر رشد قرار دارد و این موضوع، خوشحالی سرمایه گذاران این ارز را به دنبال دارد.
با اینکه بازار رمزارزها امروز شاهد اصلاح قابل توجهی بود، برخی از تحلیلگران همچنان به صعود بیت‌کوین در هفته‌های آتی امید دارند.
در حالی که بیت‌کوین سقوط نزدیک به ۱۰درصدی را تجربه کرده، معامله‌گران حرفه‌ای همچنان انتظار دارند که این رمزارز تا ماه ژانویه به ۸۰ هزار دلار برسد.
انتخاب یک چارچوب زمانی برای تحلیل تکنیکال همیشه یک موضوع پیچیده است، اما معمولا هر چه این روند طولانی‌تر باشد، احتمال به حقیقت پیوستن آن نیز بیشتر می‌شود. به عنوان مثال، افرادی که نمودار ۳روزه بیت‌کوین را تجزیه و تحلیل می‌کنند، یک الگوی کانال صعودی را شناسایی می‌کنند که در اواخر ماه ژوئن آغاز شده است.
به رغم این واقعیت که بیت‌کوین پس از افزایش قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده به ۶.۲ درصد، که بزرگترین افزایش تورم در طول ۳۰ سال اخیر بوده، به بالاترین سطح خود صعود کرد، روند نزولی همیشه راهی برای توجیه خود پیدا می‌کند.
با این حال، داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل درون زنجیره‌ای گلسنود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت، انباشت خالص سرمایه را متوقف کرده‌اند و اکنون در حال تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری خود و روی آوردن به آلت‌کوین‌ها هستند.
لازم به ذکر است که شبکه بیت‌کوین در تاریخ ۱۴ نوامبر، به منظور بهبود قابلیت‌ها و حفظ حریم خصوصی، به روزرسانی شد. این موضوع تا حدودی رشد بازار رمزارزها را به دنبال داشت.

اطمینان معامله‌گران به بیت کوین

برای درک اینکه چگونه معامله‌گران حرفه‌ای به روند صعودی یا نزولی تمایل دارند، باید نرخ پایه معاملات آتی را تحلیل کرد. این شاخص معمولا تفاوت بین معاملات آتی بلندمدت‌تر و سطوح فعلی بازار نقدی را اندازه‌گیری می‌کند.
به جهش ۲۰ درصدی بیت‌کوین در تاریخ ۹ نوامبر توجه کنید. اما این دوره خوش‌بینی کوتاه مدت بود و بیت‌کوین پس از صعود به بالای کانال ۶۹ هزار دلاری در تاریخ ۱۰ نوامبر که رکورد جدیدی را ثبت کرد، شاهد اصلاح ۹ درصدی بود. در حال حاضر، شاخص پایه ۱۲ درصد است که اطمینان این معامله‌گران را نشان می‌دهد.

پیش بینی روند بیت کوین در آینده 

به منظور حذف عوامل خارجی برای قراردادهای معاملات آتی، باید بازارهای آپشن نیز تحلیل شود. قرارداد اختیار یا آپشن، توافقی است که به معامله‌گر حق انتخاب می‌دهد تا یک دارایی را با قیمتی از پیش تعیین شده، دقیقا در یک تاریخ مشخص، خریداری کند یا بفروشد.
منحنی ۲۵ درصدی دلتا، اختیار خرید و فروش مشابه را مقایسه می‌کند. زمانی که ترس غالب باشد، این معیار مثبت می‌شود؛ زیرا اختیار فروش محافظه‌کارانه، از ریسک اختیار خرید مشابه، بالاتر است.
از منحنی دلتای ۲۵ درصدی فعلی، ممکن است به عنوان "نیمه پر لیوان" تعبیر شود؛ زیرا معامله‌گران حرفه‌ای به نوعی نسبت به رشد ۹۵ درصدی از ابتدای سال خوش‌بین هستند.
داده‌ها نشان می‌دهد فضا برای فشار بیشتر از سوی خریداران بیت‌کوین در حالت ایده‌آل شاهد ادامه معامله قیمت در کانال صعودی خواهد بود و در اواخر ماه ژوئن آغاز شد وجود خواهد داشت.
با این حال، گزارش ارائه شده صرفا بیان نظرات و تحلیل‌های متفاوت بوده و باید در نظر گرفت که معاملات در بازار رمزارزها مستلزم ریسک‌پذیری است. 

قیمت بیت کوین تا پایان سال ۱۴۰۰ چقدر می شود؟

شروع معاملات بیت کوین به سال 2013 و با قیمتی حدود 13.5 برمی‌گردد. بعد از یک رالی کوتاه، قیمت بیت کوین در اوایل آوریل به سطحی بالاتر از 220 دلار رسید. این قیمت خیلی دوام نداشت و در اواسط سال 2013 قیمت بیت کوین تا 70 دلار اصلاح داشت. در ماه‌های اکتبر و نوامبر سال 2013 روند صعودی قیمت بیت کوین آغاز شد و به قیمت 100 دلار در اوایل اکتبر و 195 دلار در اواخر این ماه رسید. بر خلاف تصور همگان، در ماه نوامبر قیمت این رمزارز از چیزی حدود 200 دلار در اول ماه، به 1075 دلار در اواخر ماه رسید. این افزایش قیمت ناگهانی به دلیل اضافه شدن تعداد صرافی‌ها و ماینرهای چینی به این حوزه بود.
بعد از آن احساسات بر بازار غلبه کرد و ماه دسامبر قیمت با اصلاح 29 درصدی به چیزی حدود 760 دلار رسید. علی‌رغم به وجود آمدن یک پایداری نسبی در محدوده 920 دلار در ژانویه 2014 یک اصلاح قیمتی تا 850 دلار در هفته اول ماه فوریه اتفاق افتاد، اما این پایان ماجرا نبود و هفته بعد از آن، قیمت بیت کوین یک ریزش 32 درصدی را تجربه کرد و تا قیمت 580 دلار کاهش داشت.
این ریزش تاریخی باعث شد که امید افراد بسیاری نسبت به تغییر روند ریزشی و آینده بیت کوین از بین برود. در اواسط ژولای 2014 بیت کوین با قیمتی حدود 600 دلار معامله می‌شد و این ریزش تا 315 دلار در اوایل سال 2015 ادامه داشت. قیمت بیت کوین در این سال به یک ثبات نسبی رسید و تا پایان سال 2015 در محدوده قیمتی حدود 360 دلار معامله می‌شد. در اوایل سال 2017 قیمت بیت کوین توانست از سطح قیمتی 1000 دلار عبور کند.
بعد از آن با افزایش اعتماد و اطمینان سرمایه‌گذاران قبلی و با ورود سرمایه‌گذاران جدید قیمت این رمزارز در اکتبر 2017 به قیمت 5000 دلار رسید و تا رسیدن به قیمت 10 هزار دلار در ماه نوامبر ادامه داشت. در دسامبر 2017 قیمت بیت کوین سقف جدید 19.783 دلار را تجربه کرد و هم‌زمان با این افزایش قیمت، صحبت‌های مربوط به حباب قیمتی بیت کوین آغاز شد. این افزایش قیمت ادامه‌دار نبود و تا حدود 3500 دلار در آوریل 2018 اصلاح و ریزش داشت. قیمت بیت کوین در اواخر 2019 به محدوده 7000 دلار رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied