`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت سکه و طلا

ارز فی

پیش بینی مهم قیمت سکه و طلا | قیمت سکه و طلا بالا می رود؟

امروز (سه شنبه 2 آذر ماه) قیمت سکه و طلا در معاملات بازار آزاد تهران، نزولی شد و آیا روند ریزشی این فلزات گرانبها ادامه دارد؟!

به گزارش شما نیوزقیمت سکه و طلا در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و قیمت سکه و طلا در بازار تهران، شرایط مختلفی را تجربه کرد. قیمت سکه و طلا برای افراد جامعه، مهم است و مرتب اخبار این بازار را رصد می کنند. قیمت سکه و طلا تحت تاثیر قیمت جهانی طلا و دیگر بازارهای مالی قرار می گیرد. روز گذشته (دوشنبه 1 آذر ماه) قیمت سکه و طلا در بازار آزاد تهران، صعودی شد.
با وجود ادامه روند صعودی بازار ارز، قیمت طلا و سکه متاثر از افت حدود ۲۳دلاری اونس جهانی کاهش یافته است؛ در این رابطه رییس اتحادیه طلا اظهار کرده که افزایش قیمت بیشتری در انتظار این بازار نیست.
روز گذشته بازار طلا هم در مسیر افزایشی اونس و دلار قرار گرفت و قیمت طلا حدود ۱۰هزار و سکه ۱۰۰هزار تومان گران شد. اما در بازار امروز، ارزش اونس جهانی در واکنش به معرفی رییس فدرال رزرو حدود ۲۳دلار افت کرد و به سطح ۱۷۹۵دلار بازگشت؛ در مقابل دلار به روند صعودی ادامه داد و تا ۲۸۶۵۰تومان بالا رفت، ولی بازار طلای داخلی تحت تاثیر پالس کاهشی اونس، جلوی سیگنال افزایشی دلار ایستاد و قیمت طلا و سکه عقب‌نشینی کرد.

پیش بینی قیمت سکه و طلا در هفته جاری

«ابراهیم محمدولی» رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در این رابطه، گفت: نبود تقاضا و افت بهای فلز زرد باعث شد در بازار امروز، طلا و سکه تحت تاثیر افزایش قیمت دلار قرار نگیرد؛ البته به نظر می‌رسد افزایش دلار هیجانی باشد چرا که بازار طلا به انتشار اخبار مثبت درمورد برجام و نزدیک شدن به روز مذاکره واکنش مثبت نشان داده است.
وی با پیش‌بینی قیمت‌ها برای روز‌های آینده، بیان کرد: نگاه مردم به دور جدید مذاکرات مثبت است و انتظار دارند طی روز‌های پیش‌رو اخبار خوبی درمورد برجام به گوش برسد؛ در کنار این موضوع، روند اونس هم نزولی شده و به نظر نمی‌رسد دلار بیش از این به مسیر صعودی ادامه دهد.
محمدولی بیان کرد: لذا پیش‌بینی می‌شود که در صورت برقراری آرامش در بازار ارز، تداوم روند نزولی اونس جهانی و اتفاقات مثبت درمورد برجام، به زودی شاهد کاهش قیمت‌ طلا و سکه باشیم.

پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال 1400

قیمت طلا مدتی است در کانال ۱٫۱ میلیون تومان در حال نوسان است. آیا این کانال تا پایان سال تغییر خواهد کرد؟ در این گزارش پیش‌بینی هشت کارشناس اقتصادی از آینده قیمت طلا را می خوانید:
نیما میرزایی، گفت: در بازار جهانی طلا، توانایی صعود قیمت مشاهده نمی‌شود اما در بازار داخلی به دلیل نوسان احتمالی دلار ممکن است قیمت طلا تا پایان امسال تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.
مریم محبی، بیان کرد: پتانسیل رشد وجود دارد و در بهترین حالت در بازار جهانی تا ۱۸۰۰ دلار در هر انس افزایش می‌یابد و در بازار داخل هم ارزان نخواهد شد و متناسب با تورم رشد می‌کند.
میلاد صادقی، اظهار داشت: قیمت تعادلی هر گرم طلا اکنون ۱٫۱ میلیون تومان است اما ظرفیت رشد تا گرمی ۱٫۲ میلیون تومان را دارد و تا پایان سال نرخ تعادلی آن ممکن است به ۱٫۴ میلیون تومان برسد.
مجتی دیبا، گفت: رشدی شبیه به دلار یعنی در حد چهار تا پنج درصد تا پایان سال را می‌توان برای طلا پیش‌بینی کرد و اگر هم دلار ریزش کند طلا هم متاثر خواهد شد.
نیما آگاهی، اظهار داشت: مثل دلار یک روند صعودی محدود خواهد داشت و نهایتا ۱۰ تا ۱۵ درصد تا پایان امسال رشد می‌کند.
محمد حشمتی، بیان کرد: مثل دلار یک روند آرام خواهد داشت و در بازار جهانی هم نرخ انس جهانی بعید است به دو هزار دلار برسد.
علی صادقین، گفت: فعلا تا یک ماه دیگر تصمیمی نگیرید اما در انس جهانی در کوتاه‌مدت روند نزولی و در بلندمدت روند صعودی قابل پیش‌بینی است.
مهدی سماواتی، بیان کرد: در هشت ماه آینده نوسان ۲۰ تا ۲۸ درصد برای طلا قابل پیش‌بینی است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied