`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه در صورت توافق برجام | سکه روبه کاهش شدید است

عده ای از تحلیگران بازار سکه معتقدند اگر توافق هسته ای به سر انجام برسد سکه یکی از بازارهایی است که با حجم بیشتری از فروشندگان مواجه خواهد شد.

چرخش زود هنگام  قیمت سکه با توجه به سیگنال‌های برجام به سمت ریزش قیمت سکه در طی روز‌های اخیر حال و هوای بازار را متفاوت کرده است.پس از مدت‌ها مقاوت قیمت سکه در کانال ۱۴ میلیون تومان، بالاخره به دنبال ریزش نرخ دلار، قیمت سکه و طلا  هم نزولی شد. دور شدن قیمت سکه از کانال ۱۴ میلیون تومان و قرار گرفتن در کانال ۱۲ میلیون تومان پیامد‌های مثبت و منفی در بازار داشت.

به باور تحلیل گران، فلز گران بهای داخلی حباب سنگینی دارد که تا حد زیادی به دلیل ریسک های سیاسی شکل گرفته است. احیای برجام بخشی از این ریسک ها را کاهش می دهد و به دنبال آن انتظار می رود که بازیگران سکه راحت تر در موقعیت فروش قرار بگیرند. 

دیروز حباب سکه در مرز ۱۱ درصدی قرار داشت و فاصله قیمت بازار و ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می رسید. 

با  قیمت دلار فعلی و اونس طلای در آستانه هزار و ۸۰۰ دلار، ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی به سختی به بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می رسد. در این شرایط دشوار است که سکه با امضای توافق هسته ای بتواند حتی بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی بماند. با این حال، هنوز توافقی به امضا نرسیده است و بازار نسبت به وقوع این اتفاق اطمینان ندارد. این موضوع موجب می شود که سکه بازان امروز به راحتی مرز ۱۴ میلیون تومانی را نیز از دست ندهند. حتی اگر دلار بتواند بالای مرز مقاومتی باقی بماند، احتمال صعود فلز گران بهای داخلی به بالای محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت.

قیمت سکه

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها