`
شمانیوز
شما نیوز

آتش سوزی

ارز فی

آتش سوزی وحشتناک در برج رامیلا چالوس | آتش سوزی برج رامیلا را تبدیل به خاکستر کرد

امروز (پنجشنبه 20 آبان ماه) برج رامیلا چالوس در آتش سوخت و تبدیل به خاکستر شد.

به گزارش شما نیوزآتش سوزی یکی از حوادثی است که جان بسیاری از افراد را می گیرد. آتش سوزی دلایل مختلفی دارد. آتش سوزی در منازل مسکونی یکی از فاجعه های وحشتناک است. وقتی آتش سوزی رخ می دهد باید به موقع نسبت به خاموش کردن آن اقدام شود. سالانه افراد زیادی در کشور به دلیل آتش سوزی جان خود را از دست می دهند.
ساختمان بلندمرتبه رامیلای چالوس از ساعت ۱۶ روز گذشته ۱۹ آبان طعمه حریق شد و پس از گذشت ‌چندین ساعت از این حریق، کمبود امکانات اطفای حریق در غرب مازندران، موجب شد تا این ساختمان ۱۷ ‌طبقه به صورت کامل در آتش بسوزد.
برج ۱۷ طبقه رامیلای چالوس، از ساعت 16 روز گذشته (چهارشنبه ۱۹ آبان ماه) دچار حریق شد و ظهر امروز (پنجشنبه ۲۰ آبان ماه) این برج به خاکستر تبدیل شد.
در اظهار نظرهای اولیه اتصال برق در پنت هوس طبقه آخر و آتش گرفتن بویلرهای سقفی مجتمع باعث این آتش‌سوزی شد؛ تنها خودروی نردبان هیدرولیک ۳۲ متری غرب مازندران که متعلق به شهرداری نوشهر است، به کمک آتش‌نشانان چالوس و شهرهای اطراف آمد.
این آتش‌سوزی در ساعت ۱۹ یک بار مهار شد، اما مجدداً وزش باد باعث شعله‌ور شدن دوباره آتش شد و در این بین حضور بی‌مورد مردم، ازدحام و ترافیک مسیر منتهی به این برج کار را برای امدادرسانان مشکل کرده بود.
در حالی همچنان برج رامیلا در آتش می‌سوخت و تلاش آتش‌نشانان شهرداری‌های چالوس و شهرهای مجاور راه به جایی نبرده است، نبود امکانات لازم جهت اطفای حریق ساختمان‌های بلندمرتبه غرب استان بیش از همیشه خودنمایی می‌کند.
ساختمان‌هایی که همچون قارچ در جای جای این منطقه گردشگری سر برآورده‌اند، اما امکاناتی که روز به روز تحلیل می‌رود؛ مجوزهای صادر شده برای ساختمان‌های جدید و بلند مرتبه در مناطق گردشگری مازندران، متناسب با امکانات شهری آنان نیست.
از آنجا که این ساختمان در حوزه بخش مرکزی چالوس و روستای سردآبرود قرار دارد، «راحله شمس ناتری» بخشدار مرکزی چالوس در گفت‌وگویی از اطفای تقریبی این آتش‌سوزی خبر داده و می‌گوید: اطفای این حریق به دلیل حجم و گستردگی و ارتفاع آن، با کمک نیروهای امدادی و آتش نشانی شهرستان‌های غرب مازندران از رامسر تا نوشهر، همچنین آتش نشانی فرودگاه نوشهر و شهرک نمک‌آبرود انجام شد.
وی در خصوص اظهار نظرهای مختلفی که در مورد پایان کار این برج شده، می‌افزاید: برج رامیلا در سال ۹۲ مجوز ساخت و در سال ۹۸ پایان کار گرفت؛ نمای بیرونی این ساختمان ۱۴ طبقه در طبقات فوقانی دچار حریق شد و آتش بخاطر کامپوزیت نمای آن شعله‌ور شده بود، اما خوشبختانه، تاکنون، هیچ خسارات و صدمات انسانی نداشته‌ایم.

حضور آتش‌نشانان شهرهای مختلف در چالوس 

به دلیل حجم آتش و نیز حجم خسارت‌های احتمالی، آتش نشانان شهرهای مختلف به چالوس اعزام شدند که «امید صالح پور» رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، در این خصوص، گفت: نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل برای کمک به عملیات اطفای حریق در ساختمان ۱۷ طبقه‌ی برج رامیلا، واقع در منطقه شهرک رجایی شهرستان چالوس اعزام شدند.
وی با بیان اینکه اعزام نیروهای عملیاتی سازمان، در پی درخواست کمک از سوی آتش نشانی چالوس، مبنی بر اطفای حریق در برج رامیلای این شهر در دستور کار قرار گرفت، تصریح می‌کند: در این راستا یک دستگاه خودروی مجهز آتش نشانی و شش نفر نیروی عملیاتی، به محل حریق اعزام شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل ادامه می‌دهد: نیروهای امدادی این سازمان تا پایان عملیات اطفا در محل حادثه، در کنار دیگر آتش نشان‌ها حضور خواهند داشت.

عملیات اطفای حریق برج رامیلا کارساز نبود

«سبحان دیاری» رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری چالوس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ساعت ۱۶ روز گذشته (چهارشنبه ۱۹ آبان) یک مورد آتش‌سوزی در یک برج به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی شد و بلافاصله مأموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی به همراه تجهیزات به محل حریق در منطقه سردآبرود چالوس اعزام شدند.
وی با بیان اینکه محل حادثه یک برج مسکونی بوده است، تاکید کرد: طبقه آخر این برج دچار حریق شد که از طریق کانال رایزر به بقیه طبقات سرایت کرد.
رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری چالوس با بیان اینکه این برج دارای تجهیزات اطفای حریق بوده است، گفت: در بعضی از طبقات سیستم اطفای حریق کار می‌کرد و مورد استفاده قرار گرفت ولی در دیگر طبقات این سیستم، فعال نبود.
وی در پایان، بیان کرد: در اولین فرصت مأموران آتش‌نشانی از شهرهای همجوار برای کمک‌رسانی به چالوس اعزام شدند ولی تلاش ۴۰ نیرو به مدت ۱۰ ساعت و تجهیزات بالابر آتش‌نشانی برای مهار حریق کارساز نبوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied