`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

ارز فی

قتل پسر دانش‌آموز‌ با اسلحه | قتل پسر دانش‌آموز‌ با تیر عموی دانش‌آموز

قتل پسر دانش آموز خوزستانی بر اثر شلیک اسلحه اتفاق افتاد.

به گزارش شمانیوزقتل پسر دانش آموز بر اثر شلیک اسلحه اتفاق افتاد. قتل پسر دانش‌آموز‌ با تیر عموی دانش‌آموز طرف درگیری بود. قتل پسر دانش آموز در حمیدیه رخ داد. قتل پسر دانش آموز بر اثر درگیری بین طوایف صورت گرفت.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب حمیدیه جزئیات قتل یک دانش‌آموز در این شهرستان را تشریح کرد. مهدی امیری درباره علت کشته‌شدن دانش‌آموز یکی از روستاهای شهرستان حمیدیه اظهار کرد: روز چهارشنبه در مسیر مدرسه بین دو دانش‌آموز درگیری اتفاق می‌افتد که با وساطت شیوخ و بزرگان طوایف مشکل حل می‌شود. وی با بیان اینکه این دو نفر دانش‌آموز مقطع متوسطه بودند، افزود: پنجشنبه بار دیگر این درگیری تکرار و منجر به تیراندازی می‌شود.

دادستان حمیدیه گفت: پس از این درگیری دو نفر مجروح شدند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند و پس از چند دقیقه یکی از این دو نفر که دانش‌آموز بود، فوت شد. امیری بیان کرد: قاتل دستگیر شده و در بازداشت است و اسلحه وی نیز توقیف و با حضور نیروهای انتظامی امنیت کامل برقرار شده است. گفته می‌شود دانش‌آموز فوت‌شده با تیر عموی دانش‌آموز طرف درگیری کشته شده است.

ماجرای قتل پسر دانش آموز

محمد جنادله 16 ساله در جریان درگیری مسلحانه در حمیدیه جان خود را از دست داد.

«مدتی قبل چند نفر از دانش آموزان مدرسه محل تحصیل با هم اختلاف و درگیری پیدا کرده بودند.یکی از این دانش آموزان برای گوشمالی دادن دانش آموز دیگر،عموی خود را خبر کرده بود و آن دانش آموز را پشت دیوار مدرسه کشانده و در حال کتک زدن او بودند.محمد وقتی دیده بود که دوستش در کلاس نیست،روی پشت بام مدرسه رفته بود تا اطراف مدرسه را بازبینی کند و ردی از دوستش پیدا کند.یکدفعه دیده بود که چند نفر پشت دیوار مدرسه به شدت در حال کتک زدن دوست او هستند و می خواستند دوستش را سوار یک ماشین کنند.یکی از افراد حاضر در صحنه درگیری هم سلاح گرم همراه داشت و زمانی که چشمش به محمد افتاده بود یکدفعه به سمت او تیراندازی کرده بود.»

متهم ساعاتی بعد از درگیری منجر به قتل تسلیم ماموران پلیس شد:«او در اعترافات خود گفته بود که می خواست برای دور کردن محمد از صحنه درگیری تیرهوایی بزند اما به محمد برخورد کرده بود.»

قتل خونین

در ادامه به حادثه دیگری که رخ داده است می پردازیم:

فروشندگان در تله رسیدسازهای جعلی

شرق: کلاهبرداری با استفاده از برنامه‌های رسیدساز مدتی است که رواج یافته و پرونده‌های متعددی در این زمینه تشکیل شده است. در تازه‌ترین مورد با تلاش مأموران پلیس دو شیاد که در ماجراهای جداگانه با همین ترفند اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، به دام افتادند. پلیس در این خصوص بارها هشدار داده فروشندگان تا زمانی که از انتقال وجه مطمئن نشده‌اند، کالا را تحویل ندهند. شخصی به کلانتری 167 دولت‌آباد مراجعه و شکایتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه با رسیدساز جعلی از او کلاهبرداری شده است. این شخص توضیح داد: گوشی خود را برای فروش در سایت دیوار آگهی کرده بودم و فردی جوان برای خرید مراجعه کرد و وجه معامله را از طریق گوشی تلفن همراهش انتقال داد.

او پس از نشان‌دادن رسید انتقال وجه، کالا را از من تحویل گرفت. پس از واریزنشدن وجه به حساب بانکی‌ام، متوجه شدم رسیدی که مشاهده کردم جعلی بوده است. به گفته سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی شهرستان ری، شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار مأموران تیم عملیاتی کلانتری 167 دولت‌آباد قرار گرفت و با اقدامات پلیسی متهم شناسایی و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد. سرهنگ جلیلیان با بیان اینکه گوشی مورد ادعای شاکی از متهم کشف شد ادامه داد: متهم پس از انتقال به کلانتری به دو فقره کلاهبرداری به همین شیوه اقرار کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری‌شده را 140 میلیون ریال اعلام کردند، گفت: متهم پس از پایان تحقیقات و تکمیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شد. در پرونده دوم فردی که با استفاده از اپلیکیشن جعلی رسیدساز اقدام به کلاهبرداری از فروشنده مبلمان کرده بود، دستگیر شد و بعد از اعتراف به جرمش در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت. سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای اصفهان درخصوص این پرونده کلاهبرداری گفت: با مراجعه شهروند مال‌باخته به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر کلاهبرداری با استفاده از اپلیکیشن جعلی رسیدساز، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: بنا به اظهار شاکی پس از درج آگهی فروش مبلمان در سایت دیوار شخصی به‌عنوان خریدار تماس گرفته، سپس با مراجعه به آدرس او و درخواست شماره کارت برای واریز وجه، با نمایش رسید انتقال وجه در تلفن همراه، مبلمان را دریافت و محل را ترک کرده بود. این مقام انتظامی عنوان کرد: با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد متهم از طریق اپلیکیشن جعلی رسیدساز اقدام به کلاهبرداری از فروشنده کرده است. در نهایت با اقدامات فنی و شگردهای پلیسی متهم شناسایی و به پلیس فتا انتقال داده شد. سرهنگ مرتضوی گفت: کلاهبرداران با استفاده از این نرم‌افزارها اقدام به تولید رسیدهای جعلی از تراکنشی که هیچ‌گاه انجام نشده می‌کنند و با توجه به اینکه این رسیدها حاوی شماره پیگیری جعلی، تاریخ و زمان و نام صاحب حساب است به‌راحتی اعتماد فروشندگان را جلب می‌کند؛ بنابراین شهروندان باید سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را فعال کنند تا از واریز یا برداشت وجه حساب بانکی خود اطمینان حاصل کنند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

گرد آوری از مشرق و رکنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied