`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

ارز فی

قتل خونین پسر خاله از شوخی ساده شروع شد | قتل خونین پسر خاله در برج

پسر جوانی که متهم است پسرخاله‌اش را به قتل رسانده، مدعی شد همه‌چیز از یک شوخی شروع شد. او گفت شوخی بیجای پسرخاله‌اش منجر به درگیری خونین شد.

به گزارش شمانیوزقتل خونین پسر خاله از شوخی ساده شروع شد. قتل خونین پسر خاله در برج چیتگر رخ داد. قتل خونین پسر خاله با ضربات چاقو بود. ماجرای قتل خونین پسر خاله عصبانی را در ادامه می خوانید:

شوخی مرگ‌بار با پسرخاله منجر به قتل خونین پسر خاله 24 ساله شد

پسر جوانی که متهم است پسرخاله‌اش را به قتل رسانده، مدعی شد همه‌چیز از یک شوخی شروع شد. او گفت شوخی بیجای پسرخاله‌اش منجر به درگیری خونین شد. 

عصر دوم آذر سال ۹۵ به مأموران پلیس خبر رسید پسر ۲۴‌ساله‌ای به نام سیروس در برج ۱۸ طبقه‌ای در تهران کشته شده است. مأموران پلیس به ساختمان مدنظر رفتند و جسد با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیق از شاهدان نشان می‌داد سیروس در درگیری با پسرخاله ۲۵‌ساله‌اش به نام داریوش کشته شده است. مأموران پلیس به ردیابی داریوش پرداختند و چند ساعت بعد او را در ساختمانی نیمه‌ساز بازداشت کردند. پسر جوان به درگیری خونین با پسرخاله‌اش اعتراف کرد و به بازسازی صحنه جرم پرداخت. در‌حالی‌که پنج سال از این ماجرا گذشته بود، متهم در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه پدر مقتول در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: پسرم و داریوش مانند دو برادر بودند و من نمی‌دانم داریوش با چه انگیزه‌ای پسرم را با ضربه‌های چاقو کشت‌. من برای او قصاص می‌خواهم. سپس داریوش در‌حالی‌که اشک می‌ریخت، قتل پسرخاله‌اش را گردن گرفت و ابراز پشیمانی کرد. او گفت: قبول دارم پسرخاله‌ام را کشتم؛ اما من قصد کشتن او را نداشتم و همه چیز از یک شوخی شروع شد. متهم در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من و پسرخاله‌ام دوستان صمیمی بودیم. یک‌ سال قبل از آن ماجرا از چهارمحال‌و‌بختیاری برای پیداکردن کار به تهران آمدیم و در ساختمانی نیمه‌ساز مشغول به کار شدیم. پسرخاله‌ام در حین کار همیشه با من شوخی می‌کرد. آن‌ روز در حال گچ‌کاری بودیم که او بار دیگر شوخی را شروع کرد؛ اما این‌بار شوخی منجر به دعوا میان ما شد. سیروس شروع به فحاشی کرد و سیلی به صورتم زد. دعوا با میانجیگری کارگران تمام شد و من که از رفتارهای او عصبانی بودم به حمام رفتم. بعد از بازگشت از حمام می‌خواستم ناهار بخورم که او بار دیگر به اتاق آمد و دعوا را از سر گرفت و قلیان را به سمت من پرتاب کرد. همان‌ موقع صاحب‌کارمان ما را از هم جدا کرد و به سیروس گفت بهتر است چند روز به شهرستان برود؛ اما او قبول نمی‌کرد. 

او من را تهدید به مرگ کرد و برای سومین‌بار به‌ سمت من حمله‌ور شد. من هم چاقویی را از زمین برداشتم و چند ضربه به او زدم؛ اما واقعا قصد کشتن او را نداشتم. من که ترسیده بودم، پیش یکی از دوستانم رفتم و چند ساعت بعد بازداشت شدم. 

قتل خونین پسر خاله

متهم ادامه داد: باور کنید من هیچ خصومتی با پسرخاله‌ام نداشتم و او را مانند برادرم می‌دانستم. هنوز هم باور ندارم او به دست من کشته شده است. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی  صادر کنند.

در ادامه به حوادث دیگری که رخ داده است می پردازیم:

کلاهبرداری تلفنی در پوشش جایزه خوش‌حسابی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام باند بزرگ کلاهبرداری تلفنی به بهانه جایزه خوش‌حسابی خبر داد. 

سرهنگ داوود معظمی‌گودرزی در جمع خبرنگاران گفت:‌ مدتی قبل شماری از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اعلام کردند که فردی ناشناس با معرفی خود به عنوان فردی که از رادیو جوان تماس گرفته به آنان اعلام کرده که برنده جایزه خوش‌حسابی شده‌اند و برای واریز جایزه باید کد ملی و دیگر اطلاعات هویتی و همچنین کدی را که ازطریق پیامک به وی اعلام شده، در اختیار داشته باشد، تا بتواند مبلغ جایزه را برای این افراد واریز کند.

 رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اضافه کرد:‌ بنا بر گفته مال‌باختگان به محض اعلام کد ارسالی این افراد تماس را قطع کرده و چند ثانیه بعد پیامک برداشت از حساب برایشان ارسال شده و متوجه برداشت از حساب خود شده‌اند. وی با بیان اینکه عمده قربانیان این باند، افراد سالخورده و دارای اطلاعات کم از حوزه پرداخت‌های آنلاین بودند، گفت:‌ با توجه به تعداد شکات، رسیدگی به موضوع به‌طور ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفته و مجوزهای لازم برای شناسایی و دستگیری این افراد نیز  از مقام قضائی اخذ شد. 

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه مأموران با استفاده از شیوه‌های پلیسی شش عضو این باند را شناسایی و در عملیات‌های جداگانه دستگیر کردند، گفت:‌ این افراد تحت بازجویی قرار گرفتند و مشخص شد که سرکرده آنان فرد دیگری است که همچنان متواری است، از‌این‌‌‌‌رو تحقیقات و اقدامات برای دستگیری این فرد نیز آغاز شد و سرانجام این فرد که تلاش کرده بود با اقدامات پیچیده رد خود را در فضای سایبر از بین ببرد ازسوی مأموران شناسایی و دستگیر شد. 

معظمی‌گودرزی با بیان اینکه هر هفت عضو این باند شامل دو زن و پنج مرد تحت بازجویی قرار گرفتند، گفت:‌ این افراد در بازجویی‌های انجام‌شده به جرم خود اعتراف و اقرار کردند که از‌طریق تماس تلفنی و دادن وعده برنده‌شدن در جایزه خوش‌حسابی، اقدام به تخلیه حساب آنان کرده‌اند. او با بیان اینکه تاکنون بیش از 100 مال‌باخته در این پرونده مورد شناسایی قرار گرفته‌اند، گفت: در‌حال‌حاضر تعداد شکات از پرونده در حال افزایش است اما تاکنون بیش از 30 میلیارد ریال از حساب شهروندان خالی کرده‌اند. رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدار داد که به هیچ عنوان فریب چنین تماس‌هایی را نخورند؛ چراکه هیچ سازمان و نهاد رسمی از‌طریق شماره‌های شخصی یا شبکه‌های اجتماعی با شهروندان تماس نمی‌گیرد و علاوه‌بر آن برای واریز جایزه نیز هیچ نیازی به دریافت کد و... نیست.

منبع: شرق

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied