شمانیوز

رئیس بهزیستی طارم گفت: همسرآزاری بیشترین آمار تماس با خط ۱۲۳ در این شهرستان است.

به گزارش شمانیوز به نقل از رویداد۲۴: محمود عزیزی، رئیس بهزیستی طارم عنوان کرد: اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌های مداخله در مسائل اجتماعی با هدف پیشگیری از آسیب‌ها است که چند سالی است در سازمان بهزیستی انجام می‌شود.

 

وی با بیان این‌که خط ۱۲۳ مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی پل ارتباطی افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب با بهزیستی است، افزود: امسال تماس‌گیرندگان با این سامانه از نقاط مختلف طارم به صورت مستقیم به شهرستان وصل می‌شوند.

 

این مسئول با بیان این‌که بیشترین تماس‌های گرفته شده اورژانس اجتماعی در طارم در زمینه همسرآزاری است، اظهار کرد: کودک‌آزاری، طلاق و مشاوره‌های تحصیلی و خانوادگی در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

رئیس بهزیستی طارم با بیان اینکه اورژانس اجتماعی در زمینه همه آسیب‌های اجتماعی فعال است، اظهار کرد: طی سال‌جاری ۵۰ مورد طلاق توسط دادگستری و افراد خودمعرف به کارشناسان مرکز مداخله در بحران به منظور کاهش طلاق ارجاع داده شده که هفت مورد از این پرونده‌ها به صلح و سازش منتهی شده است.

 

عزیزی با اشاره به این‌که فعالیت این سامانه می‌تواند تاثیر به‌سزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در زمینه فعالیت اورژانس اجتماعی وجود دارد، عدم آشنایی مردم به‌ویژه در مناطق روستایی با خط ۱۲۳ است که در این راستا باید شورا‌های اسلامی و دهیاران عملکرد این سامانه را به مردم تشریح کنند.

 

وی تاکید کرد: مرکز ۱۲۳ شهرستان با هفت نفر کارشناس مجرب در رشته‌های مرتبط آماده ارائه هرگونه مشاوره به آسیب‌دیدگان اجتماعی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied