شمانیوز
شما نیوز

اسماعیلی در گفتگو با شمانیوز خبر داد؛

تخصیص اعتبارات ویژه برای جذب چندین هزار معلم در آموزش و پرورش

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از تخصیص اعتبارات ویژه برای جذب چندین هزار معلم در آموزش و پرورش خبر داد.

ولی اسماعیلی گرمی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره مشکلات دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تاکنون استفاده شده، اما دانشگاه فرهنگیان خیلی ظرفیت ندارد؛ به عبارتی باید ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را افزایش بدهیم.

دانشگاه فرهنگیان تقویت نشده است

وی افزود: آموزش و پرورش از آموزش معلمان با هزینه خود دانشگاه فرهنگیان استقبال می‌کند تا از این طریق یک معلم آموزش‌دیده و زبده تحویل او دهند و منع قانونی هم ندارد، اما متأسفانه دانشگاه فرهنگیان تقویت نشده و ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها بسیار اندک است، البته اخیراً اقدامات صورت گرفته اما کافی نیست و باید بهتر از این باشد.

اعتبارات ویژه برای معلمان

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات صورت‌گرفته برای بهبود وضعیت معیشتی معلمان خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه 1400 اعتبار ویژه‌ای برای بهبود وضعیت معلمان در نظر گرفته شده است و هم اینکه اعتبار ویژه‌ای برای جذب چندین هزار معلم در آموزش و پرورش که در نوبت هستند، اختصاص داده شده است.

او گفت: همچنین اعتبار دانشگاه فرهنگیان را افزایش داده‌ایم و به طور کلی کارهای خوبی با توجه به منابع محدودی که در اختیار داریم، صورت پذیرفته است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied