`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

معرفی مؤسسه چاپ کتاب نبشته

در نوشته حاضر خدمات، تعرفه‌ها و مشتریان مؤسسه چاپ کتاب نبشته شرح داده شده است. ویرایش، صفحه‌آرایی، طراحی جلد، اخذ مجوز و چاپ کتاب از جمله خدمات یادشده است. استادان دانشگاه، مؤسسات و تمام کسانی که مایلند تمام خدمات یادشده یا بخشی از آن را دریافت کنند می‌توانند مشتری گروه چاپ کتاب نبشته باشند.

ویرایش؛ هر نوشته‌ای به ویرایش نیاز دارد

ویراستار واسطه‌ای است بین خواننده و نویسنده/ مترجم. او به‌دلیل تسلطی که به زبان فارسی و نحوه استفاده از علائم سجاوندی دارد و مهارتش در فهم متون و تکرار مداوم خواندن و اصلاح‌ کردن، اغلب، در انتقالِ مرادِ نویسنده/ مترجم به خواننده توفیق بیشتری دارد. در مواردی، مانند آنچه ابتدا ذکر شد، به تغییرات گسترده و دستکاری زیاد متن نیاز نیست، اما تقریباً می‌توان گفت متنی نیست که، دست‌کم، به ویرایش صوری نیاز نداشته باشد. به ویراستاران و حاصل کارشان اعتماد کنیم.

ما در گروه چاپ کتاب نبشته تلاش می‌کنیم تمام متون را، دست‌کم، از نظر غلط‌های احتمالی املایی، رسم‌الخط مصوب و نیم‌فاصله‌ها ویرایش کنیم. ویراستارانی که ما افتخار همکاری با آنان را داشته‌ایم، علاوه بر تسلط به فن ویرایش، با زبان‌های عربی و انگلیسی هم، به‌اندازه نیاز یک ویراستار، آشنایند و، اغلب، حاصل کارشان چیزی بیش از ویرایش صوری و زبانی است.

صفحه‌ آرایی؛ ترغیب خواننده به ادامه دادن یا منصرف کردن او از خواندن

فارغ از هر اصطلاح و تعریف تخصصی، می‌توان گفت به مجموع تغییراتی که روی یک سند، اعم از کتاب، نشریه و پایان‌نامه، اعمال می‌شود تا خواندن متن برای مخاطب ساده‌تر و دلنشین‌تر و دسترسی به مطالب کتاب راحت‌تر شود، صفحه بندی یا صفحه آرایی می‌گویند. این تغییرات از تغییر اندازه کاغذ شروع می‌شود و تا چینش تصاویر و طراحی المان‌های خاص برای آن کتاب ادامه می‌یابد.

صفحه‌‌بندی، غالباً، در دو محیط ورد و ایندیزاین صورت می‌گیرد. طبعاً، ترجیح این است که تمام سندها در نرم‌افزار ایندیزاین تنظیم شود، اما گاهی هزینه و زمان بیشتر سبب می‌شود صاحب اثر از تنظیم سند در ایندیزاین صرف نظر کند. ما در سایت نبشته بخشی را به‌صورت مجزا برای محاسبه حق‌الزحمه صفحه‌آرایی در نظر گرفته‌ایم تا مشتریانی که مایلند، صرفاً، صفحه‌آرایی متن خود را به ما بسپارند، بتوانند از این خدمات استفاده کنند. همچنین مطالبی هم جهت آموزش در این بخش قرار گرفته که می‌تواند برای علاقه‌مندان مفید باشد. چنانچه مشتریان تمام بخش‌های مرتبط با کتاب خود را به ما بسپارند، هزینه صفحه‌آرایی برای آنها به‌صرفه‌تر خواهد بود.

صفحه آرایی کتاب - نشر کتاب نبشته

طراحی جلد؛ طرح جلد ویترین کتاب شماست

صرف آشنایی با نرم‌افزارهای گرافیکی یا تجربه طراحی پوستر یا کارت ویزیت نباید این گمان را به وجود بیاورد که می‌توان با تکیه بر این تجارب طرح جلد درخوری ایجاد کرد. با نظر به طرح جلد کتاب با تقریب خوبی می‌توان به میزان اهمیتی که کتاب برای تولیدکننده داشته پی برد و چنانچه طرح فنی و دقیق انجام نشده باشد، ممکن است برای بیننده رماننده باشد.

برای طراحی جلد کتاب هم مطالب آموزشی در سایت قرار داده شده است. با این حال، پیشنهاد می‌شود، با توجه به اینکه طرح جلد اولین مواجهه خواننده با اثر است، این کار به دست متخصصان امر صورت پذیرد. طراحی جلد در مؤسسه چاپ کتاب نبشته، در هر سطحی و با هر هزینه‌ای، با نظر صاحب اثر انجام می‌شود. پس از عقد قرارداد فایلی که برای انتخاب پلن طراحی جلد و نوع جلد آماده شده است، برای مشتری ارسال می‌شود. در این فایل تمام توضیحات لازم به‌روشنی و با ذکر حق‌الزحمه درج شده است.

طرح جلد - نبشته

اخذ مجوز؛ رایگان یا پولی؟

نهاد صادرکننده مجوز چاپ کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در کنار این نهاد کتابخانه ملی و خانه کتاب هم در این فرایند دخیل‌اند. خانه کتاب با صدور شابک و در نهایت ثبت کتاب در وبگاه خانه کتاب و کتابخانه ملی با صدور فیپا و ثبت اطلاعات آن در وبسایت کتابخانه ملی بخش‌هایی از این فرایند را بر عهده دارند. این سه نهاد برای صدور شابک، فیپا و مجوز چاپ و پخش کتاب هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و، طبعاً، ما هم در مؤسسه چاپ کتاب نبشته این خدمات را به‌رایگان در اختیار مؤلفان و مترجمان قرار می‌دهیم.

چاپ کتاب؛ پرینت یا چاپ، کدام‌یک؟

در فرایند نشر کتاب حاصل تمام زحمات در بخش چاپ متجلی می‌شود. چنانچه این بخش با کاغذ یا دستگاه نامرغوب انجام شود، هرچقدر هم که در بخش‌های قبل دقت شده باشد، زحمات به هدر می‌رود. امروزه با کم شدن تیراژ کتاب‌ها اقبال به چاپ دیجیتال کتاب بیشتر شده است. اغلب دستگاه‌های چاپ سیاه‌وسفید در کیفیت تفاوت چندانی ندارند، اما دستگاه‌های رنگی هم از نظر کیفیت و هم از نظر اختلاف هزینه تفاوت‌های چشمگیری دارند.

چاپ جلد کتاب با دستگاه‌های آفیس در چاپ دیجیتال بسیار مرسوم است و این دستگاه‌ها از کیفیت چندان مقبولی برخوردار نیستند. ما در گروه نبشته برای چاپ جلدهای کتاب از دستگاه‌های صنعتی چاپ بهره می‌بریم تا بتوانیم کیفیت آن را تا حد امکان برای دستگاه‌های دیجیتال بالا ببریم.

دیگر خدمات

با مراجعه به وبگاه www.nebeshteh.com می‌توانید از مطالب بیشتری در حوزه چاپ و خدمات مرتبط بهره‌مند شوید. همچنین در بخش هزینه چاپ کتاب می‌توانید هزینه‌های مرتبط با تمام را خدمات به صورت یک‌جا مشاهده کنید. تلفن تماس و راه‌های دیگر ارتباطی برای ارائه مشاوره رایگان به شما همیشه در دسترس‌اند. با ما در تماس باشید.

از خدمات دیگر مؤسسه چاپ کتاب نبشته می‌توان به ارائه خدمات پرینت ارزان و دانشجویی اشاره کرد. برای این منظور هم در سایت فرمی برای محاسبه آنلاین هزینه در نظر گرفته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها