شمانیوز

منصور یزدی زاده:

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در برنامه زنده‌رود شبکه اصفهان، آخرین دستاوردهای این شرکت را تشریح کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایلنا، منصور یزدی‌زاده با اشاره به اهمیت روز 23 دی‌ماه در صنعت فولاد کشور گفت: قرارداد تاسیس ذوب‌آهن اصفهان سال 1344، تولید فولاد در کشور برای اولین بار سال 1351 و همچنین بهره‌برداری از فولاد مبارکه سال 1371 در این روز اتفاق افتاده ضمن اینکه امسال روز ۲۳ دی‌ماه رکورد تولید روزانه جدیدی در  بخش کوره بلند ذوب‌آهن ثبت شد . 

وی افزود: صنعت فولاد از ۶۰۰ هزارتن تولید قبل از انقلاب به ۲۶ میلیون تن رسیده که نشان دهنده موفقیت این صنعت است و این در حالی است که نیمی از تولیدات فولادی کشور صادر می‌شود که در شرایط تحریم کار بزرگی است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان به نقش این شرکت در شکل‌گیری سایر صنایع فولادی اشاره کرد و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، فرهنگ صنعتی را در کشور ایجاد کرد و متخصصان آن در ساخت سایر صنایع فولادی از جمله فولاد مبارکه نقش داشتند و صنعت کشور مرهون ذوب آهن است.

یزدی‌زاده، تولید انواع مختلف ریل برای خطوط بین شهری و مترو در ذوب‌آهن را یک افتخار بزرگ برای صنعت کشور و باعث افزایش باور به توان داخلی دانست و گفت: تولید ریل بدون مشکل در این شرکت انجام می‌شود و این باور در وزارت راه و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایجاد شده که نیازی به واردات این محصول نداریم. در حال حاضر هم فولاد ریل و هم‌نورد آن با توان داخلی انجام می‌شود و مطابق با استاندارد جهانی است که بسیار سخت‌گیرانه است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اظهار داشت: این شرکت یک خانواده بزرگ است و مسئولیت اجتماعی خود را برای توسعه شهرستان، استان و کشور در ابعاد زیرساختی انجام داده و لذا می‌توان گفت ریشه‌دارترین صنعت کشور در جامعه است .

وی افزود:  ذوب‌آهن اصفهان تنها شرکتی است که با روش رایج جهانی یعنی روش کوره بلند، فولاد تولید می‌کند و از یارانه انرژی بهره‌مند نیست و همین امر رقابت با سایر فولادسازان را برای این شرکت سخت کرده ضمن اینکه با وجود سهم ده‌درصدی در تولید فولاد کشور، متاسفانه با مشکل کمبود مواد اولیه مواجه هستیم و این جفایی بر این شرکت بزرگ است .

یزدی‌زاده کار کردن برای ذوب‌آهن اصفهان را یک افتخار بزرگ دانست و گفت:  از سال 1373 وارد ذوب‌آهن شدم و سپاسگزار و شرمنده خانواده هستم چراکه به‌دلیل مشغله کاری زمان کمتری در کنار خانواده بودم. پسری دارم که دوره آموزشی سربازی را می‌گذراند و در رشته معماری تحصیل کرده است  .

مدیر عامل ذوب‌آهن در پاسخ به سوالات سهامداران گفت: توقعات سهامداران به جا است اما حمایت از سهام وظیفه سهامداران عمده و حقوقی است. ذوب‌آهن وظیفه شفاف‌سازی را به خوبی انجام داده است. خودم سهامدار ذوب‌آهن هستم و از سهامدارانی که سودآوری این سهام به اندازه مورد نظر آنها نبوده عذرخواهی می‌کنم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه