شمانیوز

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران مطرح کرد:

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان‌ها تا زمانی که برای بقاء تلاش می‌کنند و خود را نیازمند حضور در عرصه ملی و جهانی می‌دانند، باید اصل بهبود مستمر را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند و این اصل حاصل نمی‌شود مگر اینکه زمینه دستیابی به آن با مدیریت بهینه عملکرد امکان‌پذیر شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی‌هینا، دکتر امیر پیروزیان بیان کرد: مدل‌ها و الگوهای ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات در کشورهای مختلف که در شرکت‌های دولتی، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای الگوهای متفاوتی هستند به طوری که بررسی نظام برنامه‌ریزی در کشورهای پیشرفته نشان می‌دهد که این کشورها در برنامه‌ریزی خود به فرآیند بازرسی، ارزیابی و پاسخگویی به عنوان یکی از مهمترین مراحل برنامه‌ریزی توجه کرده و براین اساس زمینه‌های قانونی و فرهنگی لازم را جهت تاثیرپذیری از نتایج ارزیابی عملکرد مهیا ساخته‌اند.

 

وی ادامه داد: بررسی تجربه کشورها نشان می‌دهد که کشورهایی که به فرآیند ارزیابی و بازرسی پس از اجرا توجه کرده و بسترهای قانونی و فرهنگی لازم را جهت استفاده از نتایج مهیا کرده‌اند، در طی کردن مسیر توسعه موفق بوده و هر سال وضعیتی بهتر نسبت به سال گذشته را داشته‌اند.

 

پیروزیان تاکید کرد: در عصر کنونی تحولات شگرف دانش مدیریت، وجود نظام ارزیابی را اجتناب‌‎ناپذیر کرده است. به گونه‌ای که فقدان نظام ارزیابی عملکرد و بازرسی در ابعاد مختلف سازمان را اعم از ارزیابی و نظارت درتدوین اهداف و استراتژی‌هاو استفاده از منابع و امکانات ، به عنوان یک بیماری‌ سازمان قلمداد می‌کند.

 

وی بیان کرد: بهبود مدیریت عملکرد را می‌توان با گرفتن بازخورد لازم از محیط درونی و پیرامونی، تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدید‌های سازمان، مسئولیت‌پذیری و جلب رضایت مشتری با ایجاد و بکارگیری سیستم ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات با الگوی متناسب ، ایجاد کرد.

 

وی گفت: این سیستم با الگوی مناسب به انعطاف پذیری برنامه‌ها و اهداف سازمان‌ها در محیط پویای امروزی کمک قابل توجهی می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه